Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze olej sie wymienia na taki jaki był wcześniej zalany czyli jak masz udokumentowana wymianę to na elf evolution sxr 5w40 taki jaki miałeś.

Po drugie olej sie wymienia +/- co 15000 km. A na fakturze lub na kartce przy silniku nie masz napisanej kolejnej wymiany?

A jeżeli nie jesteś pewny poprzedniej wymiany to wymień od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie oleje są dobre:

ELF SYNTHESE 5W40 zalecany jest do stosowania w silnikach benzynowych i wysokoprężnych najnowszej konstrukcji: wielozaworowych, wolnossących i turbodoładowanych, z wałkami rozrządu w głowicy, z katalizatorem spalin lub bez, zasilanych benzyną ołowiową, bezołowiową, jak również gazem propan-butan. Może być stosowany w jeździe sportowej, miejskiej i po autostradzie, w samochodach osobowych i dostawczych użytkowanych w najtrudniejszych warunkach

eksploatacyjnych.

ELF EXCELLIUM LDX 5W40 jest najnowocześniejszym, syntetycznym olejem silnikowym zestawionym ze specjalnie wyselekcjonowanych bazowych olejów syntetycznych i dodatków uszlachetniających. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii extremalnie wytrzymałych wiązań molekularnych - Exteme Engine Protection olej ten zapewnia doskonałą i stałą ochronę silnika przez czały czas od wymiany do wymiany.

ELF EXCELLIUM LDX 5W40 zalecany jest do stosowania w silnikach benzynowych i wysokoprężnych najnowszej konstrukcji: wielozaworowych, wolnossących i turbodoładowanych, z wałkami rozrządu w głowicy, z katalizatorem spalin lub bez, zasilanych benzyną bezołowiową jak również gazem propan-butan. Może być on stosowany w jeździe sportowej, miejskiej i po autostradzie, w samochodach osobowych i dostawczych użytkowanych w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.

ELF EXCELLIUM LDX 5W40 zaleca się szczególnie do silników z hydraulicznym sterowaniem zaworów, bowiem wycisza on głośną pracę układu rozrządu.

ELF EVOLUTION SXR 5W30 jest najnowszej generacji, paliwooszczędnym, wielosezonowym olejem silnikowym. Dzięki zastosowaniu ultranowoczesnej technologii opartej na specjalnej formule IMF™ (Intra

Molecular Friction) zawierającej specjalną hydrosyntetyczną™ bazę, pakiet modyfikatorów tarcia i specjalnych dodatków, olej ten znacznie zmniejsza opory tarcia wewnętrznego, co daje obniżenie tarcia w silniku i doskonałą ochronę silnika.

ELF EVOLUTION SXR 5W30 dzięki zastosowaniu formuły IMF™ (Intra Molecular Friction) gwarantuje doskonałą ochronę silnika przy znacznej oszczędności paliwa.

Niezależne laboratorium UTAC, działające według procedur UE, wykazało oszczędność paliwa od 4,2% do 10% przy zastosowaniu oleju ELF EVOLUTION SXR 5W30.

 

Decyzja należy do ciebie ,chociaż ja zalałbym taki jaki był zalany, kolejna rzecz to sprawdź kiedy był rozrząd wymieniony bo to jest podstawa jeżeli sie nie jest pewnym i chce sie uniknąć niemiłych niespodzianek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam co do oleju to nie jestem pewien czy każdy jest dobry (nie jako olej ale w stosunku do silnika ).Ja byłem mądrzejszy od mechanika który mówił po 100000 przebiegu półsyntetyk,a ja mądrzejszy bo co tam gość mi kity żeni wlałem pełen syntetyk.I co ano to że po około 500km coś zaczęło pukać ,ojej sobie myslę na pewno silnik pada co teraz świeżo kupione i do remontu. :-/ ....ale pierwsze pytanie mechanika jaki olej dałem (sam go zmieniałem) jak się dowiedział to tylko rzekł a nie mówiłem półsyntetyk ewentualnie minerał... I tak 3 latka jezdziłem benzynką a silnik pukał jak disel . Zadnego ratunku żadne środki typu doktor itp.Chyba tylko remont.Moja rada nie wiesz nie przedobżaj. Teraz mam diselka oleju nie wiedziałem jaki, to mineralki wlałem Castrola i sie bujam .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem niedawno moją pierwszą Megi 96r 1,6 RT+LPG od roku. Nie wiem czym była zalewana wcześniej. Przebieg to 135k. Z większości postów wynika, że z moim rocznikiem, przebiegiem, i brakiem wiedzy najlepiej wlać 5w40, zgadza się?? Muszę cały wymienić, bo właśnie sprawdziłem stan i jest trochę poniżej minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piccolo, se nawet 75w80 nalej a jak się rozwali to i tak będzie na Ciebie :mrgreen:

Potwierdzająco-krzyżujących się raczej:)

a to ciekawe jest. ciekawe ile jest postów na potwierdzenie tej teorii a ile na potwierdzenie rodzaju oleju jaki należy wlać w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak kupujecie auta sprowadzone z zagranicy i nie wiecie jakim był zalany olejem to najlepiej lejcie półsyntetyk 10W40 i tu polecam nieco pominięte, a doskonałe oleje takich firm jak Valvoline - najstarsza na świecie firma produkująca oleje i nie tylko z USA, oraz np. Total. Co po niektóre osoby dostały chyba fioła na punkcie pełnych sysntetyków i najchętniej lały by je wszędzie od starych Zetorów po frytkownice. Zdecydowana większość aut sprowadzanych z zagranicy ma kolosalne przebiegi, zresztą takich najchętniej szukają handlarze bo takie auta na zachodzie mają znacznie zaniżoną wartość. Nie ma sensu do auta z przebiegiem 200-400 tyś.km. lać najnowszej generacji syntetyk. Co do np. Castrola Edge to ma fajne reklamy i równie fajny galon ale czy jest lepszy od Elfa X czy Mobila Y, to mogłyby sprawdzić tylko specjalistyczne laboratoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Niedawno kupiłem Megane 96r. 185000 km przebiegu.

Poziom oleju jest nieco niski, więc chciałbym dolać/wymienić.

Autko kupiłem w komisie, a tam oczywiście nic nie wiedzieli jaki olej i kiedy wymieniany. Udało mi się skontaktować z poprzednim właścicielem i oto czego się dowiedziałem:

"Autko kupione w marcu 2008 z uszkodzonym silnikiem, przekładka z Laguny 99r. do tego wymiana paska rozrządu i oleju (Elf mineralny). Od tego czasu zrobione 18kkm"

I teraz mam problem, bo nie wiem jaki olej wlać (najwyższa pora wymienić).

Po przeczytaniu całego tematu skłaniałem się ku ELF COMPETITION STI 10W40, jednak teraz obawiam się rozszczelnienia. Nie wiadomo na jakim oleju silnik chodził wcześniej, ani też jaki jest jego realny przebieg.

Co polecacie: minerał czy półsyntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!