Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

Witm - podepnę się pod temat. Muszę wymienić olej - chcę zostać przy elfie excellium. I tu jest pytanie - jest dostępny excellium LDX oraz NF obydwa 5W40. Czy między tymi olejami jest jakaś istotna różnica, czy można lać który się chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Czeka mnie wymiana oleju i myśle nad olejem marki Shell tylko nie bardzo wiem jaki :).Silnik to 1.6e a przebieg to 165000 i w chwili obecnej silnik mam zalany Fuchs 10W40. Lokalny patryjotyzm podpowiada Fuchs.Aaaaa siano nie gra roli :)

Dzieki za jakiekolwiek sugestie i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i pochwalę się, że wlałem właśnie LOTOS 10W/40. Porównując parametry to jest lepszy niż ELF 10W/40. Zobaczymy jak będzie chodził. Na ucho to po wymianie jest ciszej, jak się na obroty wkręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy Pomocy.. ;] Co zrobić jak dziś komputer zaczął krzyczeć że nie ma w ogóle oleju. Pobiegłem i sprawdziłem na bagnecie i jest stan poniżej połowy miarki. Ale błąd bo 5 minutach przepadł. Myślicie że to może być jakaś usterka ?

 

W którym miejscu powinien się znajdować odpowiedni poziom oleju.. w połowie czy do samej góry wskaźnika nalane.. ? Widziałem ktoś wzmiankę o tym w ks. serwisowej ? Pytam bo słyszałem różne opinie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy Pomocy.. ;] Co zrobić jak dziś komputer zaczął krzyczeć że nie ma w ogóle oleju. Pobiegłem i sprawdziłem na bagnecie i jest stan poniżej połowy miarki. Ale błąd bo 5 minutach przepadł. Myślicie że to może być jakaś usterka ?

 

W którym miejscu powinien się znajdować odpowiedni poziom oleju.. w połowie czy do samej góry wskaźnika nalane.. ? Widziałem ktoś wzmiankę o tym w ks. serwisowej ? Pytam bo słyszałem różne opinie..

 

Moze mróz. Czujnik poziomu jest rezystancyjny i może na mrozie zmarzł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam takie pytanie.

Silnik mam zalany ELF 5w 40 czy mogę przy wymianie użyć ELF 5w 30 EVOLUTION ?

czy te oleje bardzo różnią się od siebie. Mam bańkę tego oleju i chciał bym ją wykorzystać.

Co radzicie lepiej kupić 5w 40 czy mogę wlać EVOLUTION.

Samochód ma 115 tyś przeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę danych:

Dodam tylko brakujące TBN oleju TOTAL: 11 Jest to ilość środków "myjących"

Totala dodaję z tegoż powodu, że marka ELF należy właśnie do koncernu Totala. Po parametrach widać, że są to niemal identyczne oleje.

post-3-1267361619_thumb.jpg

post-1-1267361619_thumb.jpg

post-1-1267361620_thumb.jpg

post-1-1267361621_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!