Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

od nośnie oleju podział

- ze względu na wielkość cząsteczek (granulacja) :

1 syntetyk najmniejsze cząsteczki

2 pół-syntetyk średnie cząsteczki

3 mineralny największe cząsteczki

jak jeździsz ma syntetyku to go nie zmieniaj na pół-syntetyk

chyba ze zacznie ci brać olej wtedy masz dwie opcje zmiana na pół-syntetyk lub szukanie przyczyny w silniku

odnośnie producenta to nie ma znaczenia

masz takie same oznaczenie np: 10W40 na produktach różnych producentów to znaczy ze olej spełnia normy jakościowe determinuje go do używania w określonych silnikach w określonych warunkach pogodowo-temperaturowych

tzn. benzyna lub olej napędowy

określony zakres temperatur

często bywa tak, ze do rozlewni oleju przychodzi cysterna oleju o określonych parametrach i olej jest rozlewany do mniejszych pojemników np po 5l rożnych producentów

co ciekawsze większość nowych samochodów jest zalewana na początku eksplantacji płynem przypominającym olej (olej syntetyczny o specjalnych właściwościach) którego zadaniem jest dotarcie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

F4Rnapisał że współczuje mi takiego mech.Ok dzięki ale olej jaki wlałem był 0w40 elfa ,a 1.6 8v ma regulację mechaniczną .Ale nie oto chodzi bo gdy kupowałem to autko było cichutkie ,dlatego mam uraz do syntetyków ,każdy ma wybór ja napisałem co ja uważam za dobre bo sądzę że castrol gtx jest też dobrym olejem, napewno od naszej rodzimej produkcji a castrol jeszcze mi nie zamarzł ba nawet lotos w unie nie miał takich objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, koledzy odpowiedzcie mi czy do Megi II 1,9 dci 2006r z FAP-em można stosować olej ELF EXCELLIUM LDX 5W/40 bo doczytałem się że powinno sie stosować jakiegoś ELF SOLARIS a ja już zalałem tym excellium ldx 5w/40. Napiszcie czy nie zaszkodzę swojej Megi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywda silnikowi nie powinna się stać. Po prostu wlałeś 5w40 zamiast 5w30. Jeden i drugi to syntetyk.

 

Dzieki za odpowiedź ale z tego co słyszałem to ten Elf Solaris 5w/30 jest przeznaczony do tych silników z FAP-em ponieważ zawiera mniejszą ilość czegoś tam (cząstek sadzy czy popiołu -jakos tak) co nie pozwala na zapychanie FAP-u. Super by było gdyby nie było jakiejś znaczącej różnicy i nie przeszkadzało by to w eksploatacji. A może ktoś z Was koledzy też ma FAP i jeździ na elf-e excellencium 5w/40 (lub innym) bez problemu od jakiegoś czasu. Dodam że autko sprowadzone z Luksemburga i jedyna informacja jaka była o oleju to kartka w foli pod maską z napisem ''elf 5w/40" i to wszystko. Zadzwoniłem do aso renault i tam po VIN-e koleś powiedział mi że moja Megi nie ma FAP-u, niestety co innego okazało się wczoraj na wymianie oleju i rozrządu - jest FAP. ASO proponowało mi zalanie właśnie tym solarisem bo on jest dedykowany do silników z fapem ale cena 360 za 5 literków trochę mnie zaszokowała więc postanowiłem zalać swoim wcześniej już kupionym olejem (exscellencium) Teraz mam dylemat - pomóżcie :cry:

 

koledzy jednak zdecydowałem wymienić na Elf SolarisDPF 5w/30 tak jak zalecają, znalazłem na necie nawet niedrogo i już zamówiłem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO gdzie miałem praktyki, na drzwiach od magazynu gdzie przechowywany był m. in. olej wisiała informacja mniej więcej takiej treści: "przed wymiana oleju upewnij się czy auto jest wyposażone w FAP". Pilnowali też żeby nie zalać złym olejem, więc może jednak jest jakiś wpływ oleju na ten filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!