Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

świecąca kontrolka service i injection controlleren


Rekomendowane odpowiedzi

może to zależy od silnika, ale 130 KM ma wypalanie przy 70 km/h na IV biegu.

 

To nie jest regułą,u mnie i na VI biegu wypala. Bardzo łatwo to sprawdzić. Spalanie na VI biegu i prędkości około 120km/h wynosi około 6 litrów. Jak wypala to skacze na ponad 8 litrów.

Edytowane przez Rosol
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W sobotę robiłem taki kurs-70 km w 1-ą stronę,specjalnie jechałem na tempomacie,żeby obroty i prędkość grały,chodzi o wypalanie filtra,nic się nie wyświetliło,a było 128 km/h(6 bieg) i 2800 obr. około.Dziś w mieście znowu zapalił się ten komunikat,o który mi chodzi,a myślę,że podczas tej trasy były warunki,aby filtr się wypalił,dlatego według mnie to coś innego,niż filtr,co Panowie na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod to samo pytanie bo mam taką samą informację plus servis, ale zauważylem że to gaśnie jak się pojeździ troszkę po prostu jak się silnik zagrzeje ale sprawdziłem komputerowo i mam błąd p0670 sterowanie czasu podgrzewania (zakłucenia działania). I nie wiem czego szukać. Myślę o sprawdzeniu przekaźnika świec żarowych samych swiec żarowych lub czujnika temperatury silnika tylko nie wiem który za to odpowiada ( 1.9 120KM 2004r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to nie FAP. Jeżeli doszłaby jeszcze kontrolka filtra do tego to już oznacza, że filtr jest ostro zapchany. Miałem tak 3 razy. Nawet silnik już tracił moc. Postaraj się podłączyc pod CLIPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeniesiono scalono

Witam,jak w tytule muszę wymienić wyżej wymieniony przekaźnik w scenicu i nie wiem,w jaki sposób zrobić to,aby nie rozebrać połowy pojazdu.Prosiłbym o radę tych,którzy mieli z tym do czynienia.

Pozdrawiam! :-)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przekażnika świec musisz zdemontować przednią część lewego nadkola (koło po stronie kierowcy) .Jeżeli chodzi o dodatkowe ogrzewanie to musisz napisać o które chodzi - to przy nagrzewnicy czy o to na przewodzie wody. Chyba że chodzi ci o podgrzewanie ropy?

Edytowane przez Nel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dodatkowe ogrzewanie to musisz napisać o które chodzi - to przy nagrzewnicy czy o to na przewodzie wody.

Auto:SCENIC II

Silnik:1.5 DCI 76KW 2008

W tym aucie, z tego co wiem, jest tylko ogrzewanie elektryczne w nagrzewnicy jako dodatkowe, działające do czasu nim silnik osiągnie 65°C

A te przekaźniki są bodajże z lewej strony nagrzewnicy w kabinie, pod konsolą. Tak to przynajmniej na fotkach w temacie o grzałkach elektrycznych i fotkach w allegro widać.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki przekaźnik,który jest i od grzania świeć,jak i steruje grzaniem grzałek elektrycznych.Tak mi powiedział elektryk,że on jest do wymiany,ale chcę to zrobić sam.Nr przekaźnika to 8200558438A post-31143-0-80385900-1326039103_thumb.jpg

 

Dodano: 08 sty 2012 - 17:16

na zdjęciu jest od laguny,ale występuje tez u mnie w scenicu.

Edytowane przez GREGOR1118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

przeniesiono scalono

Witam,może ktoś wie,co u mnie może oznaczać bład 1644,bo według kompa do wymiany jest sterownik-przekaźnik grzania świec żarowych,ale po wymianie na 2-gi,problem pozostał.Z góry dzięki za rady. :l:

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis błędu w przypadku silnika benzynowego:

P1644 Usterka informacji oporu, wyczuwalnego przy nacisku pedału przyspieszenia : Zwarcie z plusem

P1614 Usterka informacji oporu, wyczuwalnego przy nacisku pedału przyspieszenia : Brak sygnału

(Błędy powiązane, mogą występować na przemian lub jednocześnie)

Z opisu wynika, że to problem z pedałem gazu lub jego instalacją...

Jeśli chcesz dokładniej poczytać:

http://www.google.pl/search?ix=icb&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=b%C5%82ad+1644#hl=pl&q=+site:peugeot-klub.pl+b%C5%82ad+1644&sa=X&ei=J7k4T_zWNoHm-gbNkoH8AQ&ved=0CDYQrQIwAg&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=7ac6ed6b120a6719&biw=1280&bih=933&ix=icb

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziś serwisówkę do renault,mam w związku z tym pytanie,które z poniższych pozycji,mogę wziąć pod uwagę przy tym błędzie 1644

Cytuje:

W przypadku usterki wtrysku (stopień ważności 1)

wyświetlany jest komunikat « Konieczna kontrola

wtrysku », następnie zapala się lampka kontrolna

« Service ». Oznacza to ograniczenie możliwości

działania i obniżony poziom bezpieczeństwa.

Użytkownik powinien jak najszybciej przeprowadzić konieczne

naprawy.

Usterki te są związane:

- z systemem blokady rozruchu,

- z błędnym zakodowaniem C2I (indywidualna korekta

wtryskiwaczy),

- z którymś z wtryskiwaczy,

- ze sterowaniem wtryskiwaczami,

- z zasilaniem olejem napędowym (wyciek z wtryskiwacza...),

- z usterką wieńca czujnika prędkości obrotowej silnika,

- z przekaźnikiem blokady wtrysku,

- z elektrozaworem lub czujnikiem położenia recyrkulacji

gazów spalinowych,

- z potencjometrem pedału przyspieszenia (ścieżka 1 i

2),

- z zasilaniem potencjometru pedału przyspieszenia,

- z czujnikiem ciśnienia doładowania (w przypadku zbyt

wysokiego ciśnienia).

- z obecnością wody w oleju napędowym lub z usterką

czujnika obecności wody (jeżeli pojazd jest

wyposażony). :l:

Dodam,że dotyczą one m.in.mojego silnika K9K 722.

Proszę o dalsze rady.

Edytowane przez GREGOR1118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!