Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

hak - Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Ja montowałem osobiście, wystarczy zdemontować zderzak i mechanicznie nie ma problemu, jedynie z elektryką może być problem. Mógłbym ewentualnie coś podpowiedzieć. Można samemu zamontować hak oraz wprowadzić do środka okablowanie z modułem. Sam moduł jeśli ktoś nie czuje się na siłach można pojechać do elektryka i go podłączy (będzie trochę taniej), sam moduł powinien mieć schemat jak go podłączyć.

Mam też rysunek jak zdemontować zderzak oraz zamocować hak.

Edytowane przez Rafal1504
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

potrzebuje pomocy w podpięciu kilku kabli do haka.

Kupiłem używany oryginalny hak 13pin w bdb stanie bez korozji itd. (dlatego i tylko dlatego kupiłem używkę). Przeciągnąłem wiązkę do kabiny, hak mechanicznie zamontowany.

I teraz podłączenie kabli:

1. Światła tylne są już podłączone, wiązka do modułu wpięta inne wtyczki również podpięte.

2. Dalej pod bezpieczniki lub do komory silnika idą dwa kable żółty i czerwony zabezpieczone bezpiecznikami "20" jeden jest + po kluczyku drugi stały (jest to zasilanie do przyczepy kempingowej) gdzie mam je najlepiej podpiąć? wiem że mogłem pod zapalniczkę w bagażniku jeden z nich ale skoro i tak musiałem pociągnąć + "po kluczyku" więc podjechałem już obydwoma bo były oryginalnie razem pospinane.

post-78025-0-68608500-1455441225_thumb.jpg post-78025-0-05833500-1455441200_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja podłączyłem się pod przewód zasilający skrzynkę bezpiecznikową w środku w kabinie. Musisz zerknąć od spodu, zobaczysz dwa (chyba czerwone) grube przewody (oba zasilają skrzynkę), dałem szybkozłączkę i dołożyłem dla bezpieczeństwa bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,

Także przymierzam się do zamontowania haka. Mam Megane III phI kombi. Czy do zdjęcia zderzaka muszę także odkręcać koła? Pytam gdyż planuję rozbebeszyć go na parkingu i lepiej byłoby gdyby jednak wtedy na nich stał:)

Dziękuję za każdą radę,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

witam.dzisiaj robiłem pierwszy przegląd w kraju megane 3 HB 2011r ,i diagnosta stwierdził że w tym aucie nie można wogóle założyć haka holowniczego...czy to możliwe? pierwszy raz spotykam się z czymś takim.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!