Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

hak - Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu zakładałem do Grand Scenika II hak w Warszawie w tej firmie: http://www.hds-haki.pl/ ale polecam warsztat na ul. Kwitnącej. Kosztowało mnie to ok. 700 zł (polski hak ze słupska: http://www.autohak.com.pl/index2.php?id=65 demontowalny na śruby-bez żadnych automatów itp, faktura w pracy więc teraz nie sprawdzę), gość dobrze wiedział jak działać, założył starannie, bez zniszczeń w samochodzie i zajęło ok. 3 godziny. Ciągnąc przyczepę żadnych hałasów nie słychać (w poprzednich samochodach haki były generatorami niezłych łomotów przy podpięciu przyczepy-oba Bosale ale diabli wiedzą ile i jakich przyczep było nimi targanych). Demontaż i montaż samej kulki przebiega łatwo i szybko. Punkt polecil mi znajomy który taki sam hak zakładał 4 lata temu w tym samym miejscu do krótkiego Scenika II z 2006 r. którym często ciąga przyczepe z żaglówką regatową i jest bardzo zadowolony. I to co ważne: nie dac się namówić na zaden moduł elektryczny, nie ma potrzeby go instalować a w niektórych punktach twierdzą że jest niezbędny do Megane/Scenic II.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno komputer może wariować w samochodzie. Dziś trochę podzwoniłem i w firmie hds hak-pol na kwitnącej powiedzieli 1000 zł a w Raszynie firma car-mix 750 zł, tu i tu wkładają ten moduł.

 

Dodano: 09 lis 2011 - 23:18

witam dziś założyłem hak w firmie km haki w Raszynie cena 750 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

15.11.2013 Montowałem hak firmy westfalia A40V z wiązką dedykowaną 13 pin też wetfalia.Koszt zakupu w firmie REMMS to około 1450 zł(można negocjować).Montaż w/w firmie 300 zł.Ja montowałem ze względu na gwarancje w serwisie za cenę około 450 zł.Hak i wiązka idealnie pasują wszystko odbyło się bez żadnych komplikacji.

ANTEKLIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie. Który z Was zdecydował się na hak w swojej Meg? Otóż, stoję przed decyzją o zamontowaniu haka i nie wiem jaki wybrać.w salonie Renaulta proponowali mi tzw. hak ''sztywny'' za 1500zł/odczepiany za 2000 zł. Ktoś mi pomoże? ;)

Edytowane przez Natalia92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak sztywny jest cały czas widoczny. Kula haka, jest zakładany do gniazda haka wtedy kiedy jest potrzebny do holowania przyczepy. Więc musisz Sama zdecydować jaki będzie dla Ciebie odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Piszę już w założonym temacie. Choć informacja jest może przydatna do kolegów posiadających megane III coupe. Otóż postanowiłem założyć hak do swojego autka / wakacje, przyczepka no motory, rowery itd/.

Szukałem takiego haka który byłby chowany i nie psuł wyglądu auta. Polecono mi haki firm Westfalia, Steinhof lub Thule. Rozglądając się w temacie montażyści powiedzieli mi, że jedynie Westfalia i Steihof będą zupełnie nie widoczne po wypięciu. Westfalii nie ma w hurtowni / okres oczekiwania ok. miesiąca muszą do produkować :) /. Został ten :

http://www.sklep.steinhof.pl/R_113_Renault_Megane_III_5D_hak_holowniczy_STEINHOF-1309.html

Ale i tu informacja właśnie dla kolegów z Coupe jest to wersja do auta 5 drzwiowego. A w dziale technicznym firmy nie byli mi w stanie powiedzieć czy będzie pasował do Coupe. Brałem na własne ryzyko w tym sklepie za cenę 800 pln z zastrzeżeniem, że oddam nie naruszony jeśli nie będzie pasował.

http://www.zphu-zeg.com.pl/haki-holownicze.html

/ dla admina nie jest to reklama sklepu. Myślę że koledzy z forum mogą również zapłacić o 275 pln mniej niż w sklepie firmowym :)/

tu link jak to działa :

Porównywałem elementy blachówy podłogi z naszych instrukcji w PDFach pomiędzy wersją 5 drzwi i 3. Elementy istotne do montażu haka są takie same. Otóż chciałbym poinformować, że hak pasuje idealnie i nie ma żadnego problemu z jego montażem. Zderzaka nie ma potrzeby docinać a fabryczne wymodelowanie zderzaka na gniazdo elektryczne jest w tym miejscu gdzie potrzeba. Oczywiście pod lutowałem się pod kable a nie jak w instrukcji skorzystałem z zacisków / dostęp do kabli w bagażniku po zdjęciu osłony tylnego pasa / użyłem oczywiście modułu a gruby kabel zasilający podłączyłem pod wtykę R2 pin 1, która znajduje się pod tapicerką za siedzeniem kierowcy / wskazane wyjęcie fotela /. Oto kilka zdjęć. Choć nie udało mi się zrobić tych w momencie podpinania się pod wiązkę :). Całość z wiązką i modułem i przesyłka wyniosła 970 pln.

Założyłem i podłączyłem sam, więc tylko się cieszyć patrząc na propozycje cenowe powyżej.

Ps. Właśnie wróciłem ze stacji diagnostycznej, bez uwag :)..35 pln. Jeśli hak jest założony czujniki zbliżeniowe na niego nie reagują.

post-1723-0-50459200-1411996476_thumb.jpg

post-1723-0-47902300-1411996507_thumb.jpg

post-1723-0-76327700-1411996536_thumb.jpg

post-1723-0-70498100-1411996576_thumb.jpg

post-1723-0-27181700-1411996606_thumb.jpg

post-1723-0-69717100-1411996633_thumb.jpg

post-1723-0-63906700-1411996670_thumb.jpg

post-1723-0-59641900-1411996892_thumb.jpg

post-1723-0-16323300-1411996916_thumb.jpg

post-1723-0-31582800-1411997025_thumb.jpg

post-1723-0-72563600-1411997076_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Chciałem się zapytać czy w każdej megance nie ma gwintu na ucho do holowania? Mnie dziś poproszono abym zholował zepsute auto, więc zaglądam do bagażnika a tam nie ma ucha, zaglądam pod zaślepkę w tylnym zderzaku a tam tylko dziura i nic więcej. Mam Megane Grandtour III phIII. Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez edgersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja zamontowałem oryginalna używkę, oryginalną wiązkę wpina się w kostki do lamp, nie trzeba przecinać ani lutować przewodów.

Dodatkowo po podłączeniu przyczepki włączając przeciwmgłowe tylne, świeci się tylko to u przyczepki w samochodzie nie zapalają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Spróbuj poszukać autoryzowanych partnerów producenta haku, który sobie wybrałeś. Montaż haka to dość prosta czynność, autoryzowany zakład na pewno sobie z tym dobrze poradzi. Warto tylko zwrócić uwagę czy dobrze uszczelnili otwory, żeby woda nie dostawała się do wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!