Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automatyczna regulacja temperatury


Rekomendowane odpowiedzi

Dla informacji dodam następne spostrzeżenie - W trybie AUTO -przy temperaturze zewnętrznej nawet minus 6 st zmniejszając zadaną temperaturę do 15 st gdy wewnątrz kabiny było około 10-12st automatyka też załączyła piktogram AC. Nie sprawdzałem czy faktycznie klimatyzacja zaczęła działać przy takiej niskiej temp zewnętrznej bo i tak z nawiewu szło zimne powietrze. Wniosek nasuwa się jeden. Układ automatycznej regulacji temperatury nie bierze pod uwagę temperatury na zewnątrz pojazdu. Chyba że mam coś uszkodzone. Mój scenic pochodzi z polskiego salonu i być może są jakieś softy automatyki związane z przeznaczeniem auta w jakąś strefę klimatyczną itp. hi.. Szkoda że nie mamy w tym temacie odpowiedzi diagnosty z serwisu który wałkował taki temat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to już wiadomo było...

poniżej +5* nie załączy się sprężarka, ale działa osuszacz i parownik, więc można szybko odparować szybę.

a że to działa lub nie można sprawdzić nie włączając AC poniżej +5*. odparowanie szyby będzie trwało dłuuugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek normalnie naciskając AC poniżej +3 czy tam +5 C sprężarka nie włączy się nam czy tak??Nawet osuszacz i parownik z tego co wiem.

A przy funkcji "dobra widoczność" poniżej +3 C włącza się nam tylko parownik i osuszacz tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie włącza się sprężarka do -8 stopni sprawdzone w poprzednią zimę (mam zamontowaną kontrolkę równolegle ze sprzęgłem sprężarki i wiem kiedy sprężarka działa a kiedy nie mimo że wyświetla się AC). Osuszacz to inaczej filtr czynnika i nie ma nić wspólnego z odparowaniem szyb. Sam parownik bez działającej sprężarki też nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może w meganach temp. minimalna jest obniżona. napewno SC ma próg +5*C.

poza tym musi reszta działać/nie działać jak jest wyłączona sprężarka, bo przecież szyby osusza błyskawicznie nie tylko u mnie.

zresztą - było o tym na innym forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zimie też trzeba AC włączać

Tylko jak mam ją przesmarować zimą kiedy w temperaturze minusowej ona się nie załącza.

I jeszcze słuszna uwaga kolegi Nel że bez chodzącej sprężarki to trochę nici z odszranianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak będzie +10*C to już sprężarka zadziała :D

co do odparowania szyb - spróbuj sam i się przekonasz czy szybciej odparowują z włączonym AC (jak sama sprężarka nie pracuje) czy bez AC.

i napisz nam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ostatnio właśnie włączyłem "dobrą widoczność" spaliłem papierosa i tak ci powiem już tam coś puszczało ale zdaje mi się że powinno szybciej puszczać :D w zasadzie zależy też jak mocno jest przymarznięta,a ciężko trochę sprawdzić czy z AC szybciej czy bez bo szyba to różnie może być przymarznięta ;) Ale liczę że wszystko działa ;)

A właśnie, a nie da się jakoś sprawdzić czy pozostałe elementy pracują??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrarek z podpisu widzę że masz 1,5 a przy tym silniku w większości są grzałki elektryczne .Jak włącza się "dobrą widoczność" to one też się włączają i powodują szybsze usuwanie pary mimo że sprężarka się nie włączy z powodu niskiej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!