Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup auta.


TTaM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od pytania czy za 15tyś zł można kupić Megane II?

Interesuje mnie 1.6 benzyna, Grand Tour :D

 

Kilka typów mam:

http://otomoto.pl/renault-megane-piekny-kolor-kameleon-bdb-stan-C21233580.html

http://otomoto.pl/renault-megane-luxe-expression-hand-free-C21606629.html

http://otomoto.pl/renault-megane-1-4i-16v-klima-kombi-C20619433.html

http://otomoto.pl/renault-megane-idealna-z-gazem-sprowadzona-C21210992.html

 

 

Co wybralibyście 1.6 w benzynie czy 1.9DCi lub 1.5DCi - nie zależy mi na mocy, lecz na jak najmniej awaryjnym silniku, ogólnie od wielu osób słyszałem, że w DCi to lepiej się nie pchać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybralibyście 1.6 w benzynie czy 1.9DCi lub 1.5DCi - nie zależy mi na mocy, lecz na jak najmniej awaryjnym silniku, ogólnie od wielu osób słyszałem, że w DCi to lepiej się nie pchać :D

 

Wszystko zależy od tego ile km pokonuje się w roku, jeżeli mniej niż 15kkm to wydaje mi się że zakup diesla mija się z celem, jeżeli więcej, to już można rozważać zakup diesla, powyżej 30kkm wydaje mi się że odpowiedniejszy, silnikiem byłby diesel. jednak przy tej cenie skupił bym się na poszukiwaniu benzyny w dobrym stanie, bo IMHO za dobrego diesla trzeba jednak trochę więcej zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem już 1.5DCi jedno i byłem w szoku, że można sprzedawać auto w takim stanie.

 

Pokonuje ok. 18 tys. km, jednak wydaje mi się, iż kwota 15 tys. zł jest dosyć skromna jak na to auto, więc wole chyba benzynkę bardziej zadbaną, ale więcej palącą, niż diesla zajechanego, ale oszczędnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem do czynienia z Megane, dlatego mam kilka pytań:

- czy przy przebiegu ok. 120-130 tys. km normalnym jest to, że auto ma powycierane "rączki" w drzwiach i gałkę zmiany biegów?

- czy każdy model Megane ma regulowane siedzenie kierowcy "góra-dół" ? (jest to bardzo istotne ze względu na mój wzrost :D )

- czy jest coś takiego na co od razu powinienem zwrócić uwagę przy zakupie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrycie rączek w drzwiach jest z kiepskiego materiału, więc to normalne zjawisko. gałka też łatwo sie ściera, szczególnie jak ktoś lubi trzymać lub głaskać drążek podczas jazdy :D

regulowanie fotela kierowcy góra dół raczej w każdym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Tak właśnie myślałem, że to wina kiepskiego materiału. Podobne zjawisko występuje np: w Skodzie Superb I która użytkowałem, przy 120tyś złaził materiał z rączek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.6 16V to dobra jednostka mało awaryjna a jak już to usterki można usunąć niedrogo.

Taaaak szczególnie sławetne KZFR.

Dla tego też proponuje przeglądnąć forum i trochę przeczytać o usterkowości jak jednych tak drugich silników.

Jakbyśmy mieli takimi stereotypami operować, to nie należy kupować aut na F i francuskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że KZFR to koszt ok. 500zł, to jest rzecz która notorycznie się psuje?

W DCi słyszałem, o padających dwumasach i turbo, a to już zdecydowanie przewyższa koszt KZFR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem 1,5 roku temu przed podobnym dylematem - 1.5 dCi (ew.1.9) vs. 1.6. Przebieg roczny jak u Ciebie, tj. jakieś 13-16kkm rocznie. Jak nie patrzeć to 1.6 z padającym KZFR będzie tańszy w eksploatacji i pewnie mniej kłopotliwy. Zakładając, że awaryjność jest na podobnym poziomie to ew. naprawa beznyzniaka będzie tańsza. Tym bardziej, że aktualne ceny ON nie napawają optymizmem :-( Gdybym miał większe przeloty roczne to bym pewnie pomyślał o dieslu, a tak boję się, że potencjalne zyski z różnic w spalaniu nie pokryją ew. kosztów naprawy. Trzeba wziąć pod uwagę, że za 15-18 kPLN nie kupisz zadbanego diesla z małym przelotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych (i prognozowanych) cenach ON, mityczna "oszczędność" diesli będzie już tylko mitem... A ich awaryjność nadal pozostanie faktem. Wybór benzyna - diesel jest indywidualny i zależy od Ciebie. Osobiście szukałbym zadbanego egzemplarza, a kwestię paliwa zostawił nieco na drugim planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak szczególnie sławetne KZFR.

Dla tego też proponuje przeglądnąć forum i trochę przeczytać o usterkowości jak jednych tak drugich silników.

Jakbyśmy mieli takimi stereotypami operować, to nie należy kupować aut na F i francuskich

 

KFZR to nie tragedia cenowa, która by eliminowała zakup auta (raptem 500zł) do rozrządu. Myślę że można to przełknąć tak jak w passatach wielowahaczowe zawieszenie czy w DCI turbinka dwumasa i takie tam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja gdzieś napisałem, że to dyskwalifikuje ten silnik??

Do tych 500zł jednak jeszcze musisz doliczyć koszt wymiany rozrządu, a to już podnosi cenę. To jednak też nie problem, należało by jednak o tym wspomnieć, że jest to możliwe skoro wylicza się potencjalne możliwe usterki diesli. Ja mam dwa, z poprzednim to już 3 i jak na razie zero problemów z nimi.

Dla tego przeciwstawiam sie upowszechnianiu teorii spiskowych, że tak jest zawsze i zaproponowałem przeglądnąć forum pod względem usterkowości silników i dowiedzieć się jaka jest prawda i jaki silnik na co częściej choruje.

Takie wpisy i problemy juz pomijam:

http://megane.com.pl/topic/814-problem-z-silnikiem-w-megane-ii-16-16v-2003/page__view__findpost__p__267059

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znowu dyskusja o tym czy lepszy diesel czy benzyna. Już pisałem kiedyś jak dbasz tak masz, bez względu na rodzaj silnika. W benzynie są cewki i KZFR, a w dieslu dwumas i turbina. A wybór jest tego, który kupuje. Powodzenia i zimnej głowy przy zakupie życzę. Dodam, że 2 tygodnie temu kupiliśmy szwagrowi za właśnie 15 tyś. megane 1.6, które było od nowości u jednej kobietki i miało przebieg 98 tyś.

Edytowane przez Rolandzikl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!