Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego 100% gwarancji Ci nie dam, ale z tego co piszesz to widzę, że jest tak jak u mnie. Z tym, że ja ewidentnie czuję, że tył nie tłumi i pojawiło się pukanie. Poproś znajomego, żeby pojechał za tobą kawałek po nierównościach. Powinien widzieć, że koło odrywa się od jezdzni na nierównościach i wpada w drgania. Ja u siebie jak dobrze zabujam tyłem to widzę, że nie ma tłumienia. Popróbuj u siebie.

Ja planuję KYB, ale słyszałem opinie, że niestety u nich z jakością też na bakier i sporo felernych sztuk jest w sprzedaży. Zależy jak trafisz. Obecnie mam fabryczne SACHSy i wytrzymały na prawdę długie lata. Mają dobre naklejki, bo u mnie też nadal są po tylu latach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wiosny 2009 kiedy je kupowałem (a właściwie mój "mechanik") to już ponad 3 lata, tak więc i cena mogła ulec zmianie. Wówczas jednak były w "budżetowej" cenie...

W poprzednim poście chodziło mi o wskazanie produktu, który użytkuję już 3 lata i zachowuje się poprawnie...

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki zakupiłem Recordy polecane przez kilka os, od tygodnia smarowałem WD40 śruby, dziś postanowiłem je wymienić przy pomocy teścia jeśli chodzi o klucze podnośniki i inne takie. Zdjęte koła, odkręcone 2 śruby od amorka tylnego od strony kierowcy z 2giej strony odkręcona tylko 1 śruba górna, dolna ani drgnęła :) . Zdjęta góra amorka nr 1 a dół z wielkim bólem, kombinacje, okazało się ze została tuleja dolna od amora i zonk, po 30min walki z tuleją podałem się :) . Złożyłem wszystko z powrotem i jadę wymienić w poniedziałek do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki przyszły bardzo szybko, zakupiłem na autkoplus.com :) oczywiście recordy olejowe

 

Wczoraj pojechałem do mechaniora, sam próbowałem ale lipa, ale dobrze, bo sam miał problemy z dolnymi śrubami a przecież pneumatyczny klucz, cała akcja 30zł więc niedużo :)

 

Ale jednak delikatne stuki zostały, i teraz już nie wiem co to. Mechanior sprawdzał przy okazji luzy na belce i nigdzie takowych nie stwierdził, więc już sam nie wiem, mogą to być jeszcze hamulce, bo mam wypasioną wersję :) i mam tam tarcze zamiast bębnów, podpowiedźcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechałem do mechaniora, sam próbowałem ale lipa, ale dobrze, bo sam miał problemy z dolnymi śrubami a przecież pneumatyczny klucz, cała akcja 30zł więc niedużo

30zł za stronę czy za całość :) To i tak bardzo mało u mnie chcą od 100zł wzwyż :) ja na wymianę jadę jutro.

Martwisz mnie tymi stukami które zostały :) bo u mnie też stuka i myślę że to amorki.

Obstawiam jeszcze że może listwę - wzmocnienie koło belki bo niedawno mechanik zamontował nową własnej roboty i to może ona uderza, obciera o inny element, przy okazji może tam podłoże jakaś gumę.

Bo jak nie to pozostaje tłumik ale jak go potrząsam, kołysze nim to nic nie słychać i jest sztywno. Więcej pomysłów nie mam.

 

 

Dodano 25.06.2012r.

Amorki wymieniono na nowe Recordy olejowe, 20min pracy dla mechanika na podnośniku, jest lepiej. Większość nierówności jest prawie niewyczuwalna ale nadal jeszcze lekko coś stuka i wydaje mi się że jest to niestety belka :) , musi poczekać do przyszłego roku, zwłaszcza że reszta rodziny nie słyszy tego tylko ja :P

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę wymienić amortyzatory z tyłu ponieważ jeden dzisiaj pękł :) Obecnie mam oryginały Kayaba. APA-KYB (77 00419 235, 0305 100 0281 - takie są oznaczenia na jednym z nich) Wybór padł na Kayaby oczywiście, ale jakie :) chcę zeby były najbardziej zbliżone do oryginału. Gas-a-just czy excel-g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebcio76 u mnie to chyba łożyska, a dokładnie to z lewej strony, w garażu wyczułem luz i taki dźwięk podobny do tego w czasie jazdy, czekam do wypłaty i coś w tym temacie zrobię, plus poduszka pod silnikiem/skrzynią a później najcięższy temat - walka z mułowatym dCi :)

 

PS.

30zł w sumie za obie strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!