Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym tą drogą uzyskać jakąś mądrą sugestię czy ewentualnie poradę.Sprawa dotyczy gaśnięcia silnika w mojej meganie II październik rok 2006 1,4 16V 98km.Dwa dni temu wymieniłem rozrząd ( nie wiem czy to jest istotne)i od tego czasu silnik jak jest zimny nie utrzymuje obrotów. Odpalam go 4-5 razy i dopiero trzyma obroty ( wcześniej w okresie letnim zdarzyło mi się iż zimny silnik zgasł sporadycznie ( raz na 2 miesiące i po powtórnym załączeniu startu wszystko było ok za drugim razem). Byłem z autem na komputerze nie wywala żadnych błędów.Czytałem kilka postów gdzie sugerowane jest, iż przyczyną tego może być czujnik położenia wału ( na warsztacie stwierdzono iż nie ma takiej możliwości bez komunikatu),awaria silnika krokowego,zanieczyszczona przepustnica czy też niewłaściwego montażu wspomnianego rozrządu. Dodam, iż silnik chodzi równo i po rozgrzaniu nie gaśnie.

Proszę o wypowiedzi szczególnie osoby które miały podobny przypadek zdiagnozowany.Świece wymienione w sierpniu 2011r.

Wyczytałem iż prawdopodobnie może to być zanieczyszczona przepustnica, proszę o potwierdzenie moich przypuszczeń.

 

Dodano: 26 lis 2011 - 20:37

dla zainteresowanych tematem, jestem po przeczyszczeniu przepustnicy na razie jest ok

Edytowane przez thomasleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmm a jak odkrecic przepustnice? Znalazlam dwie drubki na gorze, odkrecilam je, ale przepustnica nie chce wyjsc. Potem zauwazylam pod spodem jeszcze jedna srubke, ale nie ma jej jak odkrecic, zaden klucz sie nie miesci... Moze jakos inaczej trzeba, tylko jak?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na warsztacie koszt 200n zł,łącznie z adaptacją bo to ważne. Trzeba ją zaadoptować za pomocą clipa.

 

Dodano: 14 gru 2011 - 18:31

jest też manual na forum co i jak

Edytowane przez thomasleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że przez zabrudzoną przepustnicę silnik odpala i po chwili gaśnie, a jak już zapali (trzeba dodać gazu) to ma niskie obroty - okolo 500 i drży przez jakiś (krótki) czas?

Komputer nic nie pokazuje. Czy to możliwe?

 

Jeśli chodzi o manual to chętnie się nim wspomogę, jednak nie mogę go znaleźć. Mogę prosić o linka?

 

Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety dokładnych szczegółów nie znam ponieważ wykonano mi tę usługę w warsztacie jak już wcześniej wspomniałem. Widzę,że ty masz model przed liftingiem a instrukcja "manual" dotyczy prawdopodobnie modelu po lifcie czyli od 2006 roku

Edytowane przez thomasleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!