Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie drzwi dolne


Rekomendowane odpowiedzi

światła w drzwiach cały czas się palą

gasną dopiero gdy zamknę drzwi kartą

wie może ktoś co się stało i jak to naprawić :?: :?:

Zadam głupie pytanie schowki w podłodze zamknięte dobrze?? Bo wydaje mi się że nie. I dla tego pali się oświetlenie w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie w drzwiach jest sterowane z komputera, jak też jego płynne wyłączanie .

Ja miałem taki przypadek ( nawet pytałem się o to kiedyś na forum) , że światełko w drzwiach kierowcy gasło po 5 sekundach , a w pozostałych drzwiach po 20 sekundach.

Dopiero podpięcie do kompa serwisowego rozwiązało ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

 

Odgrzeję trochę temat....

Mam pewien problem w moim scenicu, a mianowicie nie działają mi światła boczne w drzwiach.

Co sprawdziłem:

- żarówki ok

- napięcia na żarówkach brak

- wyłączniki w schowkach ok

- napięcia na wyłącznikach w schowkach brak

- bezpieczniki ok

- podświetlenie kabiny górne działa i reaguje na przełączniki w podsufitce

Myślałem że to będzie bezpiecznik 3A w skrzynce pod hamulcem ręcznym ale on jest ok. Co ciekawe wyjęcie go nie gasi lampek w podsufitce. Jak by tego było mało to na złączu tego bezpiecznika nie ma napięcia :shock:

Gdzieś trafiłem na podobny wątek i użytkownik wskazywał na uszkodzenie sterowania w UCH (podobno naprawialne)

 

Czy ktoś z forumowiczów może mnie naprowadzić na rozwiązanie problemu?

Jeśli bedzie potrzebna ingerencja w UCH z tym nie ma problemu jestem elektronikiem.

Powiecie że skoro tak to znajdź sam usterkę - no właśnie tylko ten czas, u mnie z nim krucho, więc naprowadzenie mnie na właściwe tory zaoszczędzi mi wyważania otwartych drzwi.

 

Jest jeszcze jeden problem chyba powiązany z powyższym. Nie działa mi lusterko fotochromatyczne. Na kostce lusterka nie ma napięcia. Czy to napięcie musi być zawsze po odpaleniu auta czy jest zależne od czujnika zmierzchu przy przedniej szybie i załączonych świateł mijania?

 

Miałem trochę czasu i wykonałem kilka pomiarów....

 

Wszystkie podświetlenia boczne drzwi podłączone są niezależnie i schodzą się do pinów 9 i 10 UCH (645)

post-94324-0-83906200-1472617851_thumb.jpg

Tak jak się spodziewałem lampki drzwi nie mają zabezpieczenia w postaci bezpiecznika :sorki: Ze schematu widać że nawet brak wyłączników w schowkach nie może dyskwalifikować działania całości. Po prostu po otwarciu z danej strony linia jest zwierana do masy i tworzy obwód zamknięty z pominięciem UCH. Wnioskuję z tego że na pinie 9 UCH jest (powinno być) stałe napięcie 12V a całość sterowana jest masą.

post-94324-0-90763300-1472617881_thumb.jpg

Jeśli znajdę czas na zagłębienie się w UCH i usunięcie usterki założę bezpiecznik na jedną z linii. Wg schematu, bezpieczniki pod siedzeniem (1531) nie uczestniczą w instalacji oświetlenia drzwi.

post-94324-0-92609600-1472617934_thumb.jpg

 

Każdy z 4 przewodów oznaczonych kolorem GR 13AC ma przejście do masy

Na każdej kostce żarówki brak jest zwarcia (sprawdzane przy kostkach drzwi - tych przy słupkach wyjętych jak i włożonych)

Wyłączniki w schowkach mają stan NO czyli przy zamkniętym schowku przerywają obwód. Dla pewności wszystkie 4 zostały wypięte i sprawdzone osobno.

 

Sprawdziłem również przewody oznaczone kolorem RG BPT2. Tutaj napotkałem problem którego nie miałem już czasu zgłębić.

Między wspomnianym przewodem a masą jest tylko 3,2-3,4V. Każdy z 4 przewodów ma podobne napięcie.

Coraz bardziej jestem przekonany że uwalony jest jakiś stabilizator na UCH, zwłaszcza że gniazdo do którego są podłączone lampki powinno dawać 12V (wg schematu)

 

pozostało mi dobranie się do UCH - jak je w miarę sprawnie wyciągnąć bez rozbierania połowy deski?

 

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, chętnie przeczytam

Jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale tak bym to widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi lusterko fotochromatyczne. Na kostce lusterka nie ma napięcia. Czy to napięcie musi być zawsze po odpaleniu auta czy jest zależne od czujnika zmierzchu przy przedniej szybie i załączonych świateł mijania?
napięcie jest tam zawsze po włączeniu zapłonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Chcialbym wrocic do pytania Raps88, czy probowal ktos montowac oswietlenie w drzwiach, jesli seryjnie go tam nie bylo? Mam zestaw diod bialych i czerwonych do zamontowania w drzwiach, ale w modelu jaki posiadam fabrycznie nie ma instalacji. Myslalem podlaczyc sie pod oswietlenie podsufitki, ale tam renault wymyslilo ze zamontuje tasme a nie normalny przewod i nie ma jak sie podpiac. Nawet nie wiem czy gdzies w skrzynce jest bezpiecznik odpowiedzialny za oswietlenie, bo za krotko posiadam to auto. Moze ktos ze "starych" uzytkownikow cos moze podpowiedziec ;-)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!