Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

obwód drugi airbagu kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam prośbę, czy ktoś mógłby mi napisać gdzie dokładnie znajduje się i jak leci obwód drugi airbagu kierowcy i których kostek to dotyczy?

Wiem że chodzi o te pod fotelem i może jakieś inne. Mam problem z nieszczęsną kontrolką,robiłem już wszystko co znalazłem na forum,wiem że było milion razy, ale nic z tego nie działa. z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirwsze słyszę, że jest jakiś drugi obwód? Jest tylko kontrola objętości wypełnienia poduszki w zależności od położenia fotela. Przy prowadnicy fotela jest odpowiedni czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że jest czujnik położenia fotela kierowcy i że odpowiada za stopień napełnienia poduchy, ale ja mam taki problem że zapala mi się kontrolka od poduchy i po podłączeniu pod komputer wyszedł błąd (B 1008 - obwód drugi airbagu kierowcy,przerwa w obwodzie). Wszyscy piszą tylko o kostkach ale jednak nie tylko to jest przyczyną (jak widać). Może ktoś miał podobny problem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka kierowcy ma dwa obwody przewodów (dwie możliwości napełnienia) sprawdzenie zacznij od poduszki są tam dwie wtyczki (dwa obwody) u mnie na przykład nieraz nie łączyła jedna wtyczka poprawiłem i jest spokój.Następnie przewody idą przez taśmę ,i kostkę pod pająkiem . Z pająka idą bezpośrednio do modułu który znajduje się na tunelu między lewarkiem a hamulcem ręcznym.

dołączam schemat 1249 to poduszka kierowcy.

post-3001-0-64779400-1322990581_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Chodzi o poduszkę w kierownicy nie boczna w fotelu, ta z kolei ma dwa stopnie napełniania jak to kolega wyżej napisał. Sprawdź na początki kostki przy nabojach jak nie to albo sama poduszka albo taśma(zwijacz) kończy żywota. Taśmę można w większośći przypadków skutecznie naprawić zamiast kupować używki w niewiadomym stanie.

Co do samej poduszki możesz ją odłączyć i w kostki wpiąć rezystory 2,2 ohma na próbę. Jak kontrolka zgaśnie to masz winowajce.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!