Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III w raporcie awaryjności Dekra 2012


ignas

Rekomendowane odpowiedzi

Opel Astra i Audi A4 są zwycięzcami raportu pojazdów używanych DEKRA 2012. Najlepszy indeks usterkowości ("najlepszy wynik jednostkowy") uzyskał Opel Astra (indeks usterkowości DEKRA: 96,9%), który zostawił w tyle zwycięzcę z ubiegłego roku Opla Insignię (96,0%), jak również Renault Mégane (95,9%). Co ciekawe, w drugiej kategorii ("najlepszy we wszystkich klasach") niepokonany we wszystkich przedziałach przebiegu okazało się Audi A4. Na miejscach drugim i trzecim uplasowały się Mercedes-Benz C-Klasse i trzykrotny dotychczasowy zwycięzca Audi A6. Za podstawę do sporządzenia raportu usterkowości samochodów używanych DEKRA posłużyły wyniki pochodzące z obowiązkowych badań okresowych pojazdów, które zostały przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch lat na liczbie ponad 15 mln pojazdów.

 

Jest się z czego cieszyć :) 3 miejsce w ogólniej klasyfikacji to powód do dumy i brak obaw o usterkowość :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafelS Ty w dodatku masz 1.9 DCi sprawdzone silniki :-) W mojego ojca firmie Kangoo z takim silnikiem ma przejechane 400 tys i jest tylko po regeneracji turbosprężarki no ale to auto firmowe więc wiadomo jak przedstawiciele jeżdżą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport Dekry w przypadku megane III nie jest dla mnie wyrocznią na przyszłość ze względu na fakt, że auto oceniane było w grupie z przebiegami bodajże do 50tyś. W tym okresie w nowym aucie teoretycznie nie powinno się nic dziać. Poza tym raport dotyczy aut, które trafiały na przeglądy, czyli wykrywano usterki, których nie wyeliminowali sami użytkownicy gdyż były mało odczuwalne, wszystkie dokuczliwe usterki załatwiali zapewne w ASO, na gwarancji.

Przeczytałem wiele opinii użytkowników megane III (z różnych źródeł), gdyż chciałem kupić używane.

Lista usterek czy 'przypadłości' jakie zgłaszali kierowcy MIII to m.in : wysprzęglik, wycieki z silnika, defekty KZFR, awarie układu hamulcowego, stuki w przednim zawieszeniu, skrzypiące zawieszenie, problemy z klimą, głośna praca skrzyni biegów(buczenie;szumy), jakieś problemy z przewodami paliwowymi w dieslach. Ponadto wspominali coś o drobnych defektach lakierniczych i spasowaniu elementów karoserii ale to są rzeczy raczej drugorzędne. Być może część to jakieś odosobnione przypadki, ale jednak są. Tak więc raport - raportem a auto ma po prostu swoje "cechy charakterystyczne". Za parę lat pewnie nie znajdzie się powyżej średniej jeśli chodzi o userkowość, ale sądząc na podstawie tego co jest obecnie-to nie można być tego pewnym. Zresztą, inne marki też mają problemy z nowymi autami.

Edytowane przez marr29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marr29 tak jak Ty przed zakupem naczytałem się o usterkach MII, drugie tyle nasłuchałem się od różnych "specjalistów" i na zdrowy rozsądek powinienem wtedy nie kupować. Tymczasem przejechałem 126kkm bezawaryjnie :-), odpukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!