Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektronika w Scenic a wielkie mrozy


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Od kilku dni siarczysta zima atakuje. Jak się sprawuje elektronika w waszych Scenicach, tj czy nie wariują:

wyświetlacze centralne

czujniki parkowania/ zmierzchu

karty Renault

kamery cofania

nawigacje fabryczne

bluetooth

i inne jakieś elektroniczne problemy?

 

BTW na scenicforum.de - piszą że mają jakąś akcję serwisową dot. nowego 1.6 dCi konkretnie chodzi o poprawkę do systemu Start&Stop.

Edytowane przez grzes74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się raz zdarzyło coś dziwnego. Samochód stał na mrozie w ciągu dnia. Po pracy jak zwykle otworzyłem drzwi pasażera - mam kartę HF - położyłem teczkę, w której mam zawsze kartę wewnątrz samochodu, zamknałem drzwi i jak zwykle obszedłem samochód z przodu, żeby wsiąść do niego. I tu niespodzianka, usłyszałem pyk i drzwi się zablokowały! Nie mogłem już otworzyć żadnych drzwi, nawet po kilku minutach. Drzwi się zablokowały mimo, że wewnątrz była karta! Samochód otworzyłem dopiero z przycisku na drugiej karcie, po którą musiałem d..ać do domu. I wszystko znowu wróciło do porządku. Baterie w kartach miałem na pewno dobre. Tak więc szok - karta wewnątrz, a samochód zablokowany. A poza tym na razie nic się nie dzieje z elektroniką.

Edytowane przez martello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martello żadnej nowości nie powiedziałeś. Po prostu zamarzłą Tobie krańcówka w zamku i po prostu komputer stwierdził że było przypadkowe rozbrojenie centralnego zamka. Nie dostał info o otwarciu drzwi i auto zamknął po ok 30 sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aston76,

 

Nie jestem taki pewien czy komputer powinien zamknąć auto po 30 sekundach. Teoretycznie system powinien sprawdzić czy nie ma karty w środku auta niezależnie od położenia krańcówki poza tym to jest sytuacja

z karta Hands Free. Tutaj to fakt, że karta jest w obrębie jednej z anten powoduje, że nie jest to przypadkowe otwarcie a nie krańcówka.

 

Pomijając wszystko zawsze należy pamiętać, że spora cześć auta to elektronika z pisanym przez ludzi oprogramowanie i jak każde oprogramowanie zawiera błędy.

Po prostu nie można ufać nigdy do końca takim systemom i kartę nosić przy sobie. Bo co by było gdybyśmy właśnie byli na wakacjach tysiące km od domu...aż strach myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio byłem w serwisie bo się nie zamykał - obserwowałem to już od kilku miesięcy, więc nie mrozy. Powiedzieli, że wszystko ok ale nie wiem czy coś robili. Od tamtej pory zamyka się za każdym razem.

 

U mnie nic nie szwankuje, parkuje pod chmurką i jedynie ciekłokrystaliki mają laga na mrozie - najbardziej ten od klimy bo licznik nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzebię nieco temat - w ostatnie mrozy (-29*C) mój SCIII odpalił od strzała, ale elektronika wyświetlacza głównego i panelu klimatyzacji działała baaardzo ospale. Przerzucanie pomiędzy konfiguracjami niesamowicie się wydłużyło.

Taki ciekawy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!