Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy na mrozie


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Laros napisał:

Do wymiany, u mnie przynajmniej, jest poduszka prawego amortyzatora

Też o tym myślałem. Zanim pojawił się problem, o którym pisałem wyżej,  przy ruszaniu słychać coś w stylu zgrzytu zębami. Nie ma tego zgrzytu podczas ruszania, gdy kierownica jest skręcona max w lewo. W innych pozycjach jest to słyszalne. Na postoju, gdy kręcę kierownicą z włączonym pojeździe, nie ma tego zgrzytnięcia. Czyżby to była poduszka McPersona?

9 godzin temu, pbet napisał:

Dopiero przy drugiej próbie gdy mechanik się przejechał i pokazałem mu o co chodzi, szukał aż znalazł nietypowo wyrobiony łącznik drążka stabilizatora, który lekko cykał tylko w jednej pozycji.

Łącznik  miałem wymieniony na wiosnę ub, a "tykanie" pojawiło się jesienią. Raczej mało prawdopodobne u mnie, chociaż do sprawdzenia. Dzięki za ukierunkowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok maniek ale rozróżnijmy dwie rzeczy - czy masz to na łukach przy dodawaniu gazu czy także bez dodawania gazu?

 

(U mnie tylko na łukach i tylko przy dodawaniu gazu a wtedy może układ przeniesienia napędu - może mech. różnicowy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko na łuku i  przy dodawaniu gazu, ale na niewielkiej prędkości rzędu 15-20 km/h. Powyżej tej prędkości jest ok.   Na samym początku ten dźwięk dochodził z lewej tylnej strony.  Dlatego myślałem, że to może tłumik . Teraz słychać to raz z tyłu z lewej strony, z przedniej lewej i czasami z prawej przedniej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie poduszki objawiało się u mnie początkowo właśnie poprzez skrzypienie czy też terkotanie, zgrzytanie itp. Problem występował w zasadzie tylko na rondzie jak napisał @pbet, przy małych prędkościach. Wynikało to chyba z przeniesienia środka ciężkości samochodu na prawą stronę podczas pokonywania ronda. Teraz poduszka jest zerwana i zamiast tego skrzypienia stuka przy małej prędkości na nierównościach. Dodam że dźwięk był słyszalny wyłącznie z przodu z prawej strony. Jak się trochę ociepli umawiam się na wymianę.

Edytowane przez Laros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że to wątek o zimie. Maniek już się przyznał do tego, że jego problem nie jest typowo zimowy.

Nie wiem jak panwie: pbet, laros?

 

Wracając do sedna dziś przy -3,5 st. żadnych niepokojących odgłosów. Zakręciłem pare rundek na rondach, łukach w prawo, i ani razu nie udało się wymusić charczenia, które było samo z siebie przy -10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nie była zima. Wg mnie niska temperatura może potęgować zaczynający się dopiero co problem. Zmrożone podzespoły często wydają z siebie różne dźwięki. Jak masz cicho to obserwuj, może niebawem wróci nawet podczas ciepłych dni,  a jak nie to znaczy, że będziesz musiał się przyzwyczaić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaić się wiela nie trzeba bo-10 jest raz na parę lat :-)

Ale póki co  możemy dumać i wymyślać...

Dziś rano... -10 postanowiłem nagrać dźwięki i zapodać to nagranie na forum.

To jest pierwsze rondko po wyjechaniu z pod domu. Chrupanie / charczenie słychać 3 krotnie: w 12 sekundzie filmu, w 17s i 23s (za każdym razem przy dodaniu gazu, i na granicy podsterowności).

No to teraz już może będzie łatwiej..?

 

Edytowane przez ditron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!