Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówek na HID


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego mylisz pojęcia. H7 jest żarówką wykorzystującą żarnik jako źródło światła. Xeony to zupełnie inne żarówki. Są to lampy wyładowcze. I jeżeli stosujesz HIDy to tracisz homologację na lampę w aucie, ponieważ zastosowałeś jako źródło światła żarówkę nie homologowaną do danego typu lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz sam nie wiem jedni mowia ze mozna,a 2 ze nie i w końcu wyszło tak ze jutro będę dzwonił do DVLA - tak poradził mi szef i poprostu mam sie zapytac czy taie oto cacko może zostac zainstalowane w moich lampach , napisze pozniej co i jak mi powiedzieli , pozro

Dodano: 06 lut 2012 - 21:39

a tak przy okazji tu jest jedno z uk forum gdzie 99 % przeszło MOT czyli nasz przeglad

http://uk-mkivs.net/forums/t/116777.aspx

 

Dodano: 07 lut 2012 - 03:20

a co myślicie nad takim o to cackiem

http://www.ebay.co.uk/itm/Renault-Megane-II-DRL-LED-Headlights-Dayline-chrome-/120815893385?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item1c21303b89

http://www.ebay.co.uk/itm/Renault-Megane-II-DRL-LED-Headlights-Dayline-black-/120853696568?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item1c23711038

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie na początku zadać zasadnicze pytanie - po co mi to? Dużo niepotrzebnej roboty, wątpliwa jakość oświetlenia drogi, kłopoty z legalnością i pełne politowania i agresji spojrzenia innych kierowców. Jak chcesz mieć lepiej oświetloną drogę możesz równie dobrze jeździć cały czas na drogowych. Efekt na pewno lepszy, mniej roboty, mniejsze problemy prawne (w Polsce tylko 100 zł. mandatu), a oślepianie innych podobne. Jak mijam się z takimi druciarskimi ksenonami w nocy to zapalam swoje drogowe aż się z takim autem nie minę. Czy na prawdę sądzisz, że ktoś uwierzy, że w Megane II w reflektorze refleksyjnym masz ksenon? Może dziecko. Jak już tak bardzo zależy Ci na "szpanerskim" (chociaż ja bym to inaczej nazwał) kolorze, to kup sobie niebieskie żarówki. Philips wypuścił ostatnio jakieś Blue Vision Ultra, ponoć mają homologację. Inni kierowcy będą Ci wdzięczni, zapewniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o szpan, ostatnio jechalem kumpla autem z zamontowanymi Hid , i widoczność w nocy o niebo lepsza ,a szczerze mówiąc nie jestem fanem nocnych jazd ze względów ograniczonej widoczności , no ale cóż muszę to jezdze to czemu przy okazji nie poprawic sobie w jakis sposob tego ???Niebieski kolor to dodatek tak aby moja Reni ładnie wygląała :) no ale jak nie można niebieskiego to będę happy z białych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tą widocznością w nocy. Jeździłem i jeżdżę różnymi autami i złego słowa nie mogę powiedzieć na reflektory w Meganie. Świecą bardzo dobrze, rzadko kiedy mam potrzebę włączać światła drogowe. Nie widzę nawet szczególnej różnicy pomiędzy bi-xenonami w Lagunie ojca. Używam najprostszych żarówek - Tungsram 55W do kupienia w kartoniku na stacji benzynowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jazdy w nocy są światła drogowe. :) Uwierz mi że przejechałem w nocy odcinek z Łodzi do Bielska Białej i ani razu nie użyłem świateł drogowych chociaż mogłem śmiało na nich jechać. Podstawa to dobrze ustawione światłą. Mi raz jak na przeglądzie światła ustawili, to po pierwszej jeździe nocnej miałem stracha, bo światła świeciły około 20 metrów przed autem. Samodzielne ustawienie i powtórna wizyta SKP potwierdziły prawidłowe wyregulowanie świateł. Na początku proponuję wyczyścić lampy od środka, wymienić żarówki i porządnie ustawić światła. Najlepiej aby były ustawiane jak pokrętło regulacji jest ustawione na 1 i dopiero wtedy je regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wizyta w biurze DVLA zakończyła się teoretycznie niepowodzeniem jak to Czacha wcześniej napisał ze takie o to żarówki są nielegalne bo nie posiadają homologacji która jest wydawana na cała lampe a nie osobno na klosz a osobno na żarówki, a z 2 strony pan powiedział ze osobiście ma sam zamontowane takie cuda u siebie i u zony w aucie i nie ma z nimi żadnych problemów :l: więc poradził mi żebym sobie wziął 6000k bo one nie maja one aż tak niebieskiego odcieniu i ze jest pewny ze nik się nie przyczepi ;) więc już zamówione jak przyjdą to je zamontuje i może w następnym tyg wrzuce fotki aby pokazać jak to się prezentuje

Edytowane przez aro541
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż, bo sam się nad tym zastanawiam.

Mam lampy soczewkowe, więc będzie bardziej naturalnie wyglądać.

Znowu z drugiej strony zastanawiam się tak: Moc jest niższa, ciepła dają jeszcze mniej bo są sprawniejsze, to niby dlaczego standartowe lampy mają się psuć od takich palników?

Edytowane przez sanfran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś zamówić barwę 4300 jest najbardziej naturalna mam u siebie zamontowane takie i nie ma różnicy z oryginalnymi ksenonami w świeceniu . Aha i polecam cyfrowe przetwornice sa droższe od analogowych ale przez to nie ma efektu pierdzenia w glosnikach .

Edytowane przez Wydma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu z drugiej strony zastanawiam się tak: Moc jest niższa, ciepła dają jeszcze mniej bo są sprawniejsze, to niby dlaczego standartowe lampy mają się psuć od takich palników?

Zgadza się, jednak weź jeszcze pod uwagę emisję ultrafioletu, który łuk elektryczny emituje w nieporównywalnie większych ilościach niż żarówka. Wątpię też aby przy produkcji takich palników w Chinach przejmowano się tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wziełem się za ta HID no i musze przyznaż ze nawet fajnie to wszystko wyszlo tylko że wziełem 6000k a nie 8k tak jak myslałem na początku tu są fotki narazie jak to robiłem jutro dodam wiecej jak to wyglada

 

 

Jutro znowu musze ściągać ten zderzak bo zamówiłem spryskiwacze do zderzaka i tak dla ciekawskich , koszt w Uk od Renault to 32,45 funtów bo za nic niemogłem znaleść tego nigdzie :l:((

post-27607-0-99745800-1329234172_thumb.jpg

post-27607-0-77862700-1329234200_thumb.jpg

post-27607-0-22493500-1329234228_thumb.jpg

Edytowane przez aro541
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,u mnie weszło akurat na styk

 

Dodano: 15 lut 2012 - 08:55

Tylko teraz zastanawiam się jeszcze nad wymiana żarówek w halogenach bo teraz powstał kontrast i ten żółty kolor nie jest ładny :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W halogenach kolor żółty jest jak najbardziej pożądany, gdyż lepiej przebija się przez mgłę i światło nie ginie w kiepskich warunkach pogodowych. Osobiście najchętniej zamontowałbym sobie żółte żarówki do halogenów, ale ciężko znaleźć takie H11, a już na pewno nie H15...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!