Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówek na HID


Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Mam pytanie-posiadam m2 cc ph1 ale lampy mam nowe soczewkowe więc chyba od PH2. Wyczytałem na forum że tam żarówki są wciskane więc zacząłem się zastanawiać czy można zamontować zestaw HID z allegro h7?

 

Dodano: 26 lis 2012 - 07:22

Ponawiam i proszę o info w temacie. U mnie prawdopodobnie żarówki są wciskane, w związku z tym czy moge założyć do tego HID? Pisałem do kilku osób z allegro sprzedających takie HIDy ale bez odzewu.

 

Dodano: 26 lis 2012 - 07:26

Jeszcze jedna kwestia-czy wystarczą najzwyklejsze HIDy czy musze kupowac jakies specjalne na canbus za 200% ceny?

 

Dodano: 12 sty 2013 - 21:07

POniewaz nikt mi nie odpowiedzial a sam juz znalazlem rozwiązanie to napiszę-moze komus sie przyda. W wersjach soczewkowych żarówki mamy h7 i są wciskane na zatrzaski. Wystarczy kupic najzwyklejsze HIDy -mogą byc na plastykowych podstawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są na wciskane, tylko trzeba trafić w taki otwór z małym ząbkiem tak jak H7 ma taki ząbek. Jak założysz HID kup min 1 kg gaśnicę na wszelki wypadek. Bo hidy mogą zniszczyć soczewki halogenowe gdy mają wyższe temperatury i roztopi plastyk niż reflektory ksenonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobra kończymy gadke poniewaz nic nie wnosi do samego tematu. Tak czy inaczej ciepło jakie generuje HID podług zwykłej żarówki jest znacznie nizsze. W poprzednim aucie jeździlem 5 lat na HIDach-nic mi nie ściemniało. Mit obalony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem konkretnie co masz na myśli "jakie polecacie". Jeżeli chodzi ci o kolor to ja bym polecał 4300k-które teoretycznie są białe, ale sama soczewka tworzy lekko niebieską poświatę. JA mam teoretycznie 5000k i swieca jak dla mnie zbyt niebiesko...... Jezeli chodzi o to gdzie kupic to ja ostatnio sie na alledrogo naciąłem na badzo nieprzyjemnego sprzedającego i koniec końców czekałem na hidy 2 miesiace i mam wrazenie ze są bardzo badziewne.

Podczas zakupu zwróć uwagę czy w zestawie są takie blachy montażowe w które się wsuwa przetwornice. Na aukcji na której ja kupowałem HID cos takeigo bylo na zdjeciach ale nie bylo w liscie zestawu i nie bylo tego w zestawie-żenada. Sprzedający otrzymał negatyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej Megi posiadam Hid'y 4300k i jestem zadowolony ;) nie świecą na niebiesko a ładne biało światło jest ;) i kupowałem na alledrogo i Slim Przetwornice ;) ładnie wkomponowały się pod reflektor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!