Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówek na HID


Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie jak w temacie mysle nad zmianą żarówek na HID tylko moje pytanie jest teraz które teraz wrzucić??? 8000k czy moze 10000k -myslałem nad tymi bo te dają lekki odcień niebieskości a pasowało by to do mojego auta :) tylko czy one nie bedą za mocne do standardowego klosza??????

 

http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-MEGANE-02-08-H7-HID-XENON-CONVERSION-KIT-/400165531244?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5d2bb96e6c

 

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=renault+megane+HID+Conversion+Kit+&_cqr=true&_nkwusc=reanault+magane+HID+Conversion+Kit&_rdc=1

Edytowane przez aro541
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja mieszkam w Belfaście i jest to dozwolone tutaj także na szczęście dla mnie nie będzie dużych mandatów :) moi znajomi maja pozakladane takie coś No i mot( przegląd) przechodzą bez problemu tylko światła muszą być dobrze ustawione :) więc czekam na dalsze odp

Ps, w Belfaście co 2 auto ma takie coś założone i fajnie to wyglada więc czas na mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz cos widziec w nocy w deszczowej anglii to zaloz max 6000K powyzej tego swiatlo zanika w deszczu i nic nie widac .w suche dni owszem widocznosc jest lepsza ale w deszczu to porazka.

sprawdzane organoleptycznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, takie przeróbki są dozwolone. Polecam rzucić okiem na Discovery, gdzie Edd i Mike wsadzili coś takiego do Lexusa.

Przy okazji tu dużo dziwnych rzeczy przechodzi, na przykład totalnie różna rzeźba bieżnika na każdej z czterech opon.

 

Co prawda w wypadku jakiejkolwiek sprawy z ubezpieczeniem wypłata odszkodowania może odmówiona ze względu na modyfikacje samochodu, takie jak zmiana kół na niskoprofilowe, spoilery itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale 6000k da mi tylko biały odcień ja poszukuje coś z lekkim niebieskim, bo moje auto jest w takim kolorze co fajnie by wyglądało tylko kwestia jest taka żeby tylko 8000 czy 10000 nie wpłynęło jakoś na klosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale 6000k da mi tylko biały odcień ja poszukuje coś z lekkim niebieskim, bo moje auto jest w takim kolorze co fajnie by wyglądało tylko kwestia jest taka żeby tylko 8000 czy 10000 nie wpłynęło jakoś na klosz

 

jak wszystkie hidy po jakims czasie lustro straci na polysku,co do koloru po zamontowaniu takich jak sobie wymarzyles wspomnisz moje slowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to chyba wezmę te 8000 zobaczymy jak to będzie wyglądało, a jeszcze jedno pytanko - czy montować już takie coś samodzielnie ??? Czy jest z tym problem ?? No wiadomo ze światła będę musiał wyregulowac ale to znajomy może mi zrobić na warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z montażem HID'ów, wyciągasz stare żarówki, wkładasz dopasowane żarniki, podłączasz zwrotnice, i podpinasz to jako żarówkę. Nie trzeba regulować.

Edytowane przez EnD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś nie może być legalne w żadnym kraju, który ratyfikował regulaminy homologacyjne EKG ONZ.

Zakładam, że w nocy na nieoświetlonych drogach istnieje obowiązek używania świateł mijania.

Światła mijania są to dokładnie sprecyzowane światła zgodnie z regulaminem 98 i 112 EKG ONZ.

Jeżeli dana lampa otrzymała homologację, to otrzymała ją wraz ze źródłem światła zgodnym z regulaminem 37 EKG ONZ.

Jeżeli źródło światłą zostanie wymienione, lampa traci swoją homologację, nie jest ona ważna.

W takim przypadku nasz samochód nie używa świateł mijania tylko oślepiającego niewiadomo czego.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i różne, ale są ze sobą ściśle powiązane. Lampa otrzymuje homologację z danym źródłem światła. Jeżeli źródło światła zostanie zmienione, homologacja wydana na lampę jest nieważna. Czy jeżeli zamiast żarówki H7 wsadzę sobie w to gniazdo żarówkę o mocy 5W, to dalej będą to światła mijania spełniające normy dla tego typu oświetlenia?

HIDy montowane w gniazdo żarówki halogenowej nie mają prawa mieć homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!