Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenica 1,8 16V


Mxerus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem przyszłym użytkownikiem forum (aktualnie Modeno Klub Polska )a to jest mój pierwszy post. Jestem w trakcie poszukiwania samochodu Renault Scenic I około 2000 r . Obejrzałem już kilka ale niestety nie trafiłem jeszcze na ten jedyny. Interesuje mnie model benzynowy minimum 1,6 ale trafiłem na ofertę blisko domu silnik 1,8 16v po przeszukaniu forum nie znalazłem informacji na temat tego silnika i stąd moje pytanie czy ktoś z forumowiczów posiada auto z takim motorem i może podpowiedzieć jak się ma do pozostałych jednostek (1,6 - 2,0)?

Link do oferty:

http://otomoto.pl/renault-scenic-C22814575.html

+ dodatkowe informacje uzyskane od sprzedawcy:

kupione w 2007 od pierwszego właściciela, w ostatnie wakacje udana wyprawa do Chorwacji, rozrząd udokumentowana wymiana przy 82550, cały czas garażowane, ani śladu rdzy, 2 auto w rodzinie zona woziła nim dzieci do szkoły.

To tyle z mojej strony proszę o podpowiedź w sprawie silnika oraz jakieś informacje dodatkowe przydatne w trakcie zakupu.

Pozdrawiam i oczekuję podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorek jak mój :l: prawie identyczny, łącznie z bagażnikiem

Sprawdź szpary na tylnej klapie, coś na zdjęciu jakiś duży.

zapytaj czy immo działa jeszcze, bo to zmora szczeniaków.

Tylne prawe drzwi lekkie wgniecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg malutki a środek trochę styrany (np. gałka nieorginalna). Wydaje mi się, że z przodu pod zderzakiem brakuje jakiś osłon. O ile się nie myle to silnik konstrukcyjnie jest bardzo podobny do 1.6 i 2.0, czyli zalety i wady powinny być takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodzik ogólnie bardzo ładny, jednak jakąś przygodę chyba miał. Maska pomiędzy błotnikami przednimi ma różnej szerokości szpary. Bardzo fajna rzecz rury boczne oraz perforowana blacha bagażnika. Wyświetlacz golas ubogi, trochę styrane wnętrze. To, że gałka biegów nie oryginalna, na to nie patrz, wielu z nasz lubi własny image i sobie coś tam zmienia, tu także mogło tak być, jakiś miłośnik... Silniki 1,8 dużo wdzięczniejsze od 1,6, awaryjnie takie same przypadki. Jak zadbany faktycznie, to można obejrzeć i to szybko, bo oferta fajna z dodatkowym kompletem kółek. Zerknij też na tylne prawe drzwi, coś za duża faktycznie ta szpara.

Edytowane przez Zygmunt Małek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z oględzin:

1. kierownica mocno wytarta,

2. brak gałki zmiany biegów,

3. wytarty podłokietnik (dziurawy),

4. dom wybudowany w tle - materiały przewieziono chyba wszystkie w tym aucie - tak wygląda bagażnik,

5. silnik suchy,

6. nic nie puka i nie stuka,

.........

Wstrzymałem się z decyzją.

 

Ogólnie poszukuję Scenic-a od 2000 r w benzynie 1,6 - 2,0 (wymagana klimatyzacja, mile widziana otwierana tylna szybka) jeżeli ktoś ma lub ma znajomego który ma na sprzedanie obiekt moich westchnień to proszę o kontakt. Po pewne auto nawet do Rzeszowa pojadę (ze Szczecina bardzo daleko). :l:

Edytowane przez Mxerus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupic 12 letnie auto (bardzo ladne swoja droga) z przebiegiem 130kk ? Wytarta gałka to min 200kkm, ja ustukałem w poprzedniej lagunie I 240kkm i galka byla tylko wyślizgana (z tym że ja dbalem o auto)... udokumentowany rozrzad przy 90kkm tylko czy przy 190kkm też była wymiana.

 

Nic nie puka i nie stuka to dobrze auto jeśli dobrze serwisowane i 230kkm to też nic złego. Pytanie jak stan hamulcow (tarcze), amortyzatorow, sprężyn sprawdzaleś czy nie ma pęknięć albo nie leje sie z amorów ? Czy w katalizatorze nic nie lata, bo tłumiki to mały wkład. Bo wiesz kupisz auto za 10k a potem sie okaże że jeszcze 5 do bezpiecznej jazdy.

Edytowane przez Pum4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika, że gość jest bezczelnie niepoważny. Zachował się jak typowy handlarz z lat 90. Co jak co, wytarta kierownica - zdarza się, choć one wycierały się dopiero po co najmniej 130 tysiączkach, ale to że zdemontował gałkę? Zrezygnuj. Poczekaj na inne oferty. Czasami koledzy z forum sprzedają.

A w dziale "giełda - sprzedam" znalazłem takie, może zerknij, zadzwoń, blisko.

http://megane.com.pl/topic/36106-scenic-iphii-16-16v-pakiet-zimowy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!