Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o opinie Megane II...


Lukas28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam na imię Łukasz, jestem nowy na forum, mieszkam w Bydgoszczy. Do wczoraj jeździłem Roverem 75 2.0 V6, jednak z racji cen benzyny musiałem go sprzedać, i obecnie szukam pięknej Meganki II, najlepiej w dieslu, mam dwie kandydatki, proszę Was o opinię, jaki silnik lepiej wybrać Waszym zdaniem??

 

http://otomoto.pl/renault-megane-1-5diesel-klima-2003-xii-2004-C22771221.html

http://otomoto.pl/renault-megane-1-9-dci-C22801300.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga propozycja ładnego dzwona miała z przodu bo ma przód od auta ph II. Radio ma wstawione od innego modelu renault. Brakuje także 2 dinksów do podczepienie półki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bardzo Wam dziękuję za pierwsze komentarze, jeżeli chodzi o auta to znam się jedynie na markach, wiem gdzie wlać paliwo, olej i płyn do szyb, reszta to raczej czarna magia, :l: na co dzień działam w branży gastronomicznej i na tym znam się najlepiej, ;) sam oczywiście nie pojadę kupić,ale Was pytam jako pierwszych, może więc pierwsza propozycja, a co doradzacie na jazdę w większości po mieście? 1,4 benzyna czy 1,5 diesel, ropniaki są droższe w eksploatacji chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas28 dobrze kombinujesz bo szukasz auta w okolicy, a nie jak niektórzy na 2 końcu Polski :l: Ale moja rada; szukaj raczej od osób prywatnych, a nie od handlarzy ;)

 

W 1 Meganie nie podoba mi sie brak przebiegu w ogłoszeniu, no i taki pokrowiec na kierownicę 'ze skóry' za 20 zł z Allegro- z doświadczenia wiem że nic dobrego nie wróży ;) Kierownica jest pewnie ładnie powycierana ;)

 

Zaś 2 miała faktycznie ładnego dzwona - rocznikowo jest phI a tu cudownie przód jest ph II (po liftingu- widać choćby po soczewkach) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a co doradzacie na jazdę w większości po mieście? 1,4 benzyna czy 1,5 diesel, ropniaki są droższe w eksploatacji chyba...

Nie napisałeś 2 ważnych rzeczy.

- ile kilometrów przejeżdzasz w ciągu roku

- ile kilometrów maz z domu do pracy

 

Jeśli masz blisko to diesel zdąży się zagrzać czy będzie ciągle niedogrzany i jeśli nie robisz więcej niż 12.000km rocznie to nie warto kupować diesla tylko małą benzynę.

 

Ps.Czasami warto pojechać dalej po dobry samochód niż kupić złom blisko domu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chłopaki za rady! Czyli te dwa egzemplarze usuwam z zakładek :l: jeżeli chodzi o jazdę to co dziennie w dwie strony do pracy mam 21km, do tego dochodzą zakupy, z Żonką gdzieś wyskoczyć do rodzinki, rocznie nie przekraczam 12 tys km. Jak coś mi się uda wynaleźć to poproszę Was o opinię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokonuje niewiele większe przebiegi rocznie - ok. 16tysięcy i wybrałem 1.6. Radziłbym Ci 1.4 ze względu na koszty utrzymania/mniejsze niż przy dieslu, OC też nie będzie wysokie. Też szukałem 1.4, ale przy używanym samochodzie- stan techniczny/ i $ naturalnie :l: / weryfikuje wszystko ;)

Edytowane przez DeMoL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to i tak wypas, mój Rover w ostatnie mrozy pił 14litrów, jak troszkę zelżało zjechał do 12,5, a latem 11 :l: no nic będę szukał mam nadzieję, że niedługo będę mógł się pochwalić, że stanę się pełnowartościowym forumowiczem z meganką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest może jakiś sposób na sprawdzenie czy licznik nie był cofnięty?? chyba żeby podjechać na stację diagnostyczną, wie ktoś ile kosztuje taka usługa sprawdzenia, czy kosztuje tyle co przegląd czyli 99zł czy coś opuszczają? Mam jedną megankę na oku z Torunia, z anonsów, więc linka nie przesyłam bo nie ma zdjęć, fotki dostałem na maila i wygląda ok, przebieg 147tys km, 1,5 diesel, właścicielka ściągnęła autko z Belgi w 2010r.,jeździ dwa lata. Ma udokumentowany przebieg po ściągnięciu, chyba żeby dojść po VIN-ie znacie może jakąś darmową stronkę gdzie możne sprawdzić historię auta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podjechać do serwisu Renault (koszt sprawdzenia 200zł), chyba że chcesz coś dodatkowo sprawdzać to będzie drożej. Podadzą ci także wszystkie wizyty samochodu w serwisach ASO (o ile był tam serwisowany) i ewen. przebiegi zanotowane podczas wizyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!