Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Profilaktyczna wymiana panewek w Scenic II 1.5 dCi?


Rekomendowane odpowiedzi

No ale widzę że znowu trafiłem. Na podstawie przytoczonych lektur można chyba śmiało potwierdzić uwarunkowanie kulturowe ;) Przeraża tylko takie zatwardziale powielanie stereotypów.
znaczy co? nie ma lepszego niż ty? ciekawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraża tylko takie zatwardziale powielanie stereotypów.

Dalej brednie opowiadasz idź lepiej się napij Jasia Wędrowniczka lub innego bimbru.

Nie wierzysz pogadaj z mechanikami, nie Frankiem co ma warsztat w byłym POM-ie, to ci powiedzą, co i jak.

Poza tym fizyki i praw mechaniki nie zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są. Jest ich wielu. Ale jak widać jest wciąż wiele wróżek i mądrych babek w mechanice... Szarlatanow... Wbij a mechanika to taki wdzięczny temat. Wystarczy wziąść książkę i poczytać. A jest ich kilka wartych uwagi. No ale z drugiej strony szkoły mechaniczne są jedną z trudniejszych...

 

Dodano: 16 sty 2014 - 22:46

Poza tym fizyki i praw mechaniki nie zmienisz

nie sądzę kolego żebyś mogł podjąć dyskusję na takim poziomie ... Chyba że masz chęć pogadać o dynamicznym zachowaniu czołg w panewce, cisnieniach, układaniu się panewki, rozkładzie temperatur, istocie smarowania zanuzeniowego... Chętnie poruszam szarymi myslacymi.

A nie chciałem się klucic no... Chciałem tylko wytknąć elementarny błąd ... Ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A jak już tak się stało że wyrwalo dziury w wale to łatwiej i taniej i lepiej i szybciej podmienić silnik."

 

Jasne.

Nowy wał kosztuje 600pln,panewki 150pln,a silnik 2500-3000pln.

Na pewno łatwiej ale taniej wcale.

 

Subratri pokaż mi choć jedną instrukcję serwisową (obojętne jakiej marki samochodu) która dopuszcza wykonanie operacji zastosowania nowych panewek do używanego wału.

Edytowane przez michal72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak się wymienia wał to są na rynku i dobry wał i dobre panewki ale jak podmienić na wszelki wypadek to nie ma? A ile kosztuje praca przy wymianie wału ile uszczelniacze wału? Jak długo jest się bez samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuje całość i trafność inwestycji. Nie oszukujmy się. Przy grubym remoncie należało by też podmienić pierścienie dla świętego spokoju. Później proces docierania... I jesteśmy w grubych pieniądzach za dobry silnik po 2 tyg pracy. A i tak za rok obruci panewka (tak się dzieje w 90% przypadkow) i później już się nie opłaca przekładać silnika, nie opłaca się naprawiać tego i szach mat .

Sory, nie jestem praktykujacym już od dawna mechanikiem ale tak to się z reguły kończy. Woda na młyn dla remontowcow silników i przeciek w portfelu właściciela auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołg w panewkę

już zmieniłem telefon na taki co ma dobry słownik Polski ale mam go od kilku dni i jeszcze nie nauczyłem go słowa czop:) od teraz już zna ;)

 

Dodano: 16 sty 2014 - 23:18

W silniku który kupisz nie będziesz profilaktyczne wymieniał panewek przed montażem?

Silnik wymieniłem niedawno (znaczy złodziej mi wymieniał) nie bardzo mam czas ale od niedawna chodzi mi to po głowie. W zasadzie od momentu kiedy ktoś nazwał chorobę jaka trawi panewki. Do tej pory było gadanie o wymianach oleju. Jeśli jednak one faktycznie staruja na sucho to chyba warto... W krótką niedzielę temat ogarnę... No ale to za jakieś 8tys km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustne tylko acz kolwiek precyzyjne dość. Koleś powiedział że zmienił na gwarancji 3 turbiny i za każdym razem znajdował w nich opilki. Stwierdził więc że panewki "opilkuja". Nie ma żadnego powodu nie wierzyć we wspomniane znalezisko a jedynym przychodzacym mi do głowy powodem " opublikowania" jest suchy start. Tym bardziej że po wymianie panewk problem ustal. Zresztą pisałem wcześniej pobieżnie skąd moje wnioski. W zasadzie mogą też się przegrzewać w trakcie pracy i tracić film olejowy ale to raczej skończyło by się natychmiastowym obroceniem panewki... Według mnie zostaje więc tylko suchy start...

Chętnie przyjmę krytykę mojego rozumowania. Fakty są prawdziwe efekt też ale czy wnioski... Myślę że tak ale...

 

Dodano: 16 sty 2014 - 23:35

Tablet mam ale nie mieści mi się w kieszeni ... Ten czasami przełącza mi się na angielski... Jeszcze nie wiem kiedy:) myślę jednak że zważając na mają ulomnosc i tak jest prawie idealnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!