Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Na koniec jeszcze mała prośba, bo trochę się już zakręciłem :?:

Felg nie zmieniam, zostają 14. Wygląd ma drugorzędne znaczenie, ważniejsza jazda:

Zatem brać:

takie jak są - 175/65R14 czy 195/55R14 czy 185/60R14 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackuc, rozmiar 195/55 r 14 to jeden z najdroższych rozmiarów przykład ToyoT1R w tym rozmiarze kosztują 380zł polecam raczej 185/60 R14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ylko nie mam pojęcia jaką mam szerokość fel.

5-5,5 " czasami w wersjach mocniejszych zdarzały się felgi stalowe o szerokości 6" ale możesz to sprawdzić na felgach stalowych jest to wybite na takich wytłoczeniach przy otworze centralnym np będzie opis :5JCH2R14 co oznacza 5" szerokości, może być też tylko np 5,5 co oznacza szerokość 5,5" przy tych szerokościach folg można montować opony od 165 do 195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz szerokość felgi? jak 5,5 to tylko 175 jak masz 6" szerokości to można pomyśleć o 185

 

Robak z postu Broniusa wynika co innego ? Prawda leży po środku ? :?:

 

A tak na marginesie jak ktoś mało jeździ i bieżnik nie jest zjechany (na moich jest ok 4-5 mm) to do ilu lat od daty produkcji można jeździć ? Niestety nie znalazłem wcześniej daty na swoich i sprawdzę dopiero jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackuc, przy feldze 6" zakres montowanych opon to 175-195 wiadomo 165 też włożysz i 205 też wejdzie ale jest to już niebezpieczne. przy 5,5 więc zakres wynosi 165-185, bronius podał wartości bezwzględne

jackuc, opony bezwzględnie 5 lat max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackuc, przy feldze 6" zakres montowanych opon to 175-195 wiadomo 165 też włożysz i 205 też wejdzie ale jest to już niebezpieczne. przy 5,5 więc zakres wynosi 165-185, bronius podał wartości bezwzględne

jackuc, opony bezwzględnie 5 lat max

 

Spisałem dane z opony i chyba różowo to nie wygląda i wymiana mnie nie minie

 

DOT NCEX 2B32 5100

 

Czyli oznacza to chyba grudzień 2000 r ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackuc, zdecydowanie wymieniaj opona może wygląda z wierzchu na idealną ale wewnątrz na pewno są już pęknięcia struktury gumy opony, ja widziałem swoja oponę 2 letnią specjalnie ją przeciąłem (wylazł na niej balon) celem sprawdzenia co się stało.

W strukturze gumy były tzw pęcherzyki tak jakby w gumie zostały balony powietrza wyglądało to jak czekolada bombelkowa. Stare opony wyglądają identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, źle nie wyglądają te oponki ale z drugiej strony chodzi o bezpieczeństwo. Przebiegi niewielki bo góra 5-6 tyś na sezon teraz ale swoje już ona ma...

 

Byłem w garażu sprawdzić felgi i nie ma żadnych oznaczeń na nich. Patrzyłem z latarką dokładnie. Może było coś wybite blisko rantu koła ale ruda zrobiła swoje

Obadałem też zimówki bo chciałem zobaczyć rok produkcji i lipa

Opona ma napis Alpine, rozmiar, nośnoś i dodatkowo napis, że oznaczenia są amerykańskie... No i roku się nie doszukałem. Jest tam coś E2 i jakies dziwne cyfry nijak nie pasujące do roku bo końcowe dwie to 95 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!