Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Mianowicie, są trzy typy opon: kierunkowe, symetryczne i asymetryczne. Wiem że koła z oponami symetrycznymi można przerzucać z lewej strony na prawą, z kierunkowymi już tak nie zrobimy bo bieżnik będzie "nie w tą stronę"

 

A jak to jest z oponami asymetrycznymi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierunkowe tez można przerzucać ale tylko na danej stronie czyli lewy przód na lewy tył i odwrotnie. co do asymetrycznych ważne jest aby wzór bieżnika na lewym i prawym kole miał ten sam układ czyli npproxes_cf1n.jpg

opona ma z lewej strony barki i np na jednej i drugiej osi dajemy te barki do środka w obydwu oponach więc zmiana może polegać tak jak przy oponach kierunkowych, przy oponach asymetrycznych należy zwrócić uwagę czy producent nie zawarł na nich informacji o sposobie montażu na boku opony napis "inside" czyli do środka tym bokiem lub "outside" na zewnątrz tym bokiem ale to oznaczenie jest spotykane przy oponach klasy high performance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam obecnie Michelinki 175/65 R14 ale na lato muszę kupić nowe opony

Przebiegi nieduże, bo cały rok to ok 13000km, czyli lato mniej więcej połowa

 

W jakich rozmiarach mogę się poruszać ? Rozumiem, że R14 to rozmiar felgi i taki musi być ? A pozostałe wymiary ?

 

No i oczywiście nie wiem co wybrac powiedzmy do 200zł/szt. ?

Na przykład na http://opony.pl/lista_opon.asp można po prostu zwariować.

Wiekszość opini mówi, że dana opona jest super itp...

Chodzi mi o dobrą, niedrogą oponę sprawującą się dobrze również na deszczu i cichą

 

Dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowane zamienniki:

Profil 35 245/35R16

Profil 40 215/40R16 lub 225/40R16

Profil 45 195/45R16 lub 215/45R15

Profil 50 195/50R15 lub 205/50R15

Profil 55 185/55R15 lub 205/55R14 lub 195/55R14

Profil 60 185/60R14

Profil 65 175/65R14

Profil 70 175/70R13

 

Wszystkie powyższe mają mniej więcej podobną średnicę. Przeczytaj sobie wszystkie 17 stron w tym temacie. NA wszystkie Twoje pytanie padły tu już odpowiedzi...

 

Jeśli chcesz dobrą oponę na deszcz do polecam Goodyear Hydragrip. Powinieneś się wyrobić z ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrą oponę na deszcz do polecam Goodyear Hydragrip

jeśli chodzi o deszcz proponowałbym coś z serii uniroyal, Firestone FHSZ80 ideał na deszcz lecz bardzo delikatnie ją słychać na suchym, (tak jak hydragripa :-( ) wspominane w tym temacie toyo CF1 i zdecydowanie polecam te 2 ostatnie propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi oponki i fele już przyszły (btw ładne są te Toyo :( , czekam tylko na wentyle (również z motoricusa, wentyle ukrywane) i biorę je do zakładu na założenie opon na felgi i wyważenie.

 

Patrzyłem na te moje Toyo Proxes i zauważyłem, że mają napisy inside i outside (czyli wewnątrz i zewnątrz) i tu moje pytanie do Robaka (Bo te same oponki ma) - czy je się zakłada jeszcze dodatkowo jakoś kierunkowo , czy tylko mają być zachowane proporcje inside outside a to czy dam sobie to na lewą stronę, czy prawą nie ma większej różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te same oponki ma)

delikatna pomyłka Robak przymierza się do zakupu,

ale oto odpowiedź musisz założyć te oponki tak aby na zewnątrz był napis outside to wszystko, i czy one będą na lewej czy prawej to już im różnicy nie robi, ważne jest tylko zachowanie ułożenia opony na feldze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że tylko należy zachować proporcje out , in , ale wolałem się upewnić.

 

No ja czekam jeszcze tylko na te wentyle i idę je zakładać na felgi i wyważać, ale pewnie założę je dopiero końcem marca/początkiem kwietnia, bo muszę poczyścić bębny i zaciski + tarcze z zewnątrz no i pomalować zaciski i bębny, by założyć nowe fele ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupa zabawy, mam nadzieję, że opowiesz jak te oponki się zachowują, bo ja w sumie mam 2 typy Dunlop fastresponse product.jpg

i te TOYO product.jpg

a ten sezon przehulam na Vredestein HI-TRAC ale już od kwietnia zaczynam kupować gumki na przyszły sezon :( po 1 sztuce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze patrząc na bieżnik Toyo (na zdjęciach i na żywo) wydaje mi się dużo pewniejszy i nowatorski, wskutek czego lepiej odprowadzający wodę, niż te Dunlop, które wkleiłeś, ale ja się ażtak nie znam na oponkach.

 

Ale na pewno jak już założę i trochę pojeżdżę to zdam relację co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!