Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik świateł i deszczu


Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie wita.

 

Niestety kupiłem Megane III Grand z przeciętą taśmą do czujnika na szybie. Komunikat na komputerze - skontroluj automatykę świateł. Chcę zlecic naprawę serwisowi Renault.

 

Z tego co widziałem to przecięcie nastąpiło podczas wymiany przedniej szyby. Więc był to jakiś nóż. Podczas takiego przecięcia może dojść do zwarcia.

 

Czy ktoś ma doświadczenie z takimi czujnikami i ich sterownikami? Czy jest duże prawdopodobieństwo że będzie trzeba wymienić coś więcej niż taśmę? Zastanawiam się poprostu nad pradopodobnymi kosztami.

Edytowane przez horkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Myślę że tylko taśma. Komputer w nowych Renault wykrywają błędy jeśli nie widza czujników. Tylko jeśli zlecisz to w ASO to możliwe że sama taśma nie występuje i policzą Ci nowy czujnik z tasiemką. Może jak masz trochę wprawy to poszukaj na allegro takiego czujnika od szyby z taśmą i wymień, albo sam pobaw się w zlutowanie tego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że piszę na przykładzie sceniola drugiego i własnych doświadczeń z tymi elementami.

Tylko jeśli zlecisz to w ASO to możliwe że sama taśma nie występuje i policzą Ci nowy czujnik z tasiemką.

Tasiemka ma wtyczkę na końcu, czujnik gniazdo tej wtyczki. Są to więc tak samo rozdzielne elementy jak taśma instalacji do lampek podsufitki, czy wiązki do tylnych lamp. Te lampy też są dostępne oddzielnie bez wiązek przewodów. Przypuszczam jednak, że taśmy te i ich wymiana nie będzie tania. Warto pomyśleć nad naprawą taśmy albo nawet zastąpienia jej przewodami na całej długości. Nawet średnio kumaty elektryk powinien zrobić to za mniejsze pieniądze jak koszt taśmy, a działanie będzie pewniejsze. (sam miałem problemy w sceniolu drugim ze stykiem taśmy, zatrzaśniętej we wtyczce przy czujniku)

Dodam jeszcze, że rozstaw i wielkość pinów w tych gniazdach odpowiada wtyczkom stosowanym na płytach głównych PC-tów do podłączenia wentylatorów.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, wydaje mi się że jedynie bezpiecznik może być przepalony,możesz sam sprawdzić w skrzynce

Witam,

A gdzie znajduje się ten bezpiecznik do czujinka świateł i deszczu?

W manualu znalazłem tylko opis bezpieczników obok kolumny kierownicznej.

Naszukałem się po necie opisu reszty ale nie mogłę znaleść.

Ktoś ma może taki opis, albo powie mi który to bezpiecznik sprawdzić?

 

dzięki i pozdrawiam

falconn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytus, dzięki serdeczne !!!

 

Dodano: 01 cze 2012 - 08:48

Witam,

1.Sprawdziłem bezpiecznik

2.Czujnik podpięty, żel pod czujnikiem jest.

Komputer nie wykrywa żadnych błędów, a czujnik zmierzchu i opadów nie działa.

Szyba była wymieniana. Jak mogę sprawdzić czy czujnik jest w ogóle sprawny? Ma on jakąś regulację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam. Mam pytanie. Chciałbym zamontowac  czujnik deszczu ale nie mam wiązki w słupku ani dalej. Czy wtyczka ta gdzie się łaczy na dole w słupku z tasma może  być gdzieś schowana wciśnieta.Czy ktoś mógłby wyjaśnić jakby to miało wyglądać. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!