Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przegląd / czyszczenie klimy - doradźcie co wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o poradę - dostałem na maila ofertę z Renault - czyszczenie klimy za 99,- PLN. Jest to TYLKO czyszczenie, bez przeglądu i bez wymiany/uzupełnienia czynnika chłodzącego. Jedna z firm w moim mieście oferuje natomiast pełny przegląd z wymianą lub uzupełenieniem chłodziwa + ozonowanie kabiny w cenie 150,- PLN (mogę zrobić oczywiście tylko przegląd za 127,50, a samo ozonowanie kosztuje w takim przypadku 37,50, ergo w pakiecie wychodzi taniej). Z tej drugiej opcji skorzystałem u nich przeszło rok temu (całkiem fajnie się siedzi w takim świeżym autku, nie powiem) i teraz zastanawiam się, czy to powtórzyć, czy też wystarczy mi tę moją klimę po prostu odświeżyć w ASO?

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty czyszczenie to tylko ozonowanie??

Tak czy inaczej ja bym brał drugą opcję :lol: Przydało by się też dobić czynnika bo im więcej czynnika tym lepsze chłodzenie :o

Ja co roku dobijam czynnik (można rzec że wymieniam bo wypompowują stary i nabijają nowy ale i tak płacisz za to ile ci brakowało) do tego odgrzybianie metodą ozonową i oczywiście wymiana filtra kabinowego :o

Za wymianę czynnika i odgrzybianie płacę 150 zł :o Filtr sam wymieniam :o

Edytowane przez kanar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr sam wymieniam

Witam. Małe pytanka :lol:

Stosujesz zwykły czy węglowy?

Dobijasz w ASO? Jeśli tak to czy z ceny będzie odliczony filterek(miałem kupić samodzielnie, ale jeśli i tak trzeba zapłacić w pakiecie to musiałbym się zastanowić) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moby_76 zawsze używałem ozonowania i nie narzekam :o

fredi kupuję oczywiście węglowy :o W ASO nie dobijam :lol:

Jeżdżąc w Inter Carsie pozwiedzałem sporo warsztatów i robię po znajomości :o

Edytowane przez kanar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobny humor

Przychodzi facet do serwisu i mówi "mam grzybice urządzenia, co z ty zrobimy""

Mechanik odpowiada "ale to nie moja wina, nie wiem gdzie pan bywał. Moja książeczka zdrowia jest OK" :lol:

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moby_76 zawsze używałem ozonowania i nie narzekam

Przyjdzie taki czas, że ozon to za mało, jak skraplacz będzie już solidnie brudny. Wtedy to tylko czyszczenie mechaniczne (wypłukanie pod ciśnieniem lub potraktowanie go "chemią") lub po prostu wymiana.

 

Dodano: 23 mar 2012 - 13:50

Stosujesz zwykły czy węglowy?

 

Nawet nie wiedziałem, że są takie. Jaka jest cena takiego z węglem aktywnym i jak on wygląda? Podobnie jak klasyczny?

W zeszłym roku montowałem siakiś markowy (nie pamiętam marki) za 70PLN i był on w środku taki czarny. Przez ten biały materiał filtrujący widać było coś czarnego :lol: Może to był węglowy, a ja nieświadomy tego co zakładam do auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ozonowanie i odgrzybianie to pewnie na zasadzie "granata"... :o

są fajne specyfiki odgrzybiające nieco przewody, z długimi rurkami, choćby znanej i dobrej firmy K2.

natomiast nie polecam tanich filtrów do wnętrza, bo to w końcu ważny element dla naszego zdrowia i dla dmuchawy. filtr węglowy HART rozpadł się po ok. 2 tygodniach. masakra :lol: :o :o

ostatecznie można zwykłego FILTRONA brać :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi udało się "wyrwać" Valeo węglowy za 60PLN. Cena dla stałego klienta, jak to powiedział miły Pan w sklepie :lol:

 

Jeśli chodzi o ozonowanie, to mam zamiar na dniach skorzystać z usług firmy z mojego miasta, która ma bardzo wydajne wytwornice ozonu. Są tak małe, że ledwo mieszczą się na dywaniku przed przednim fotelem :o Efekt ponoć rewelacja. Od osób, które korzystały z ich usług, wiem, że przykry zapach nie powraca. Bynajmniej nie w tym sezonie, kiedy pojazd był ozonowany. I tu potwierdza się fakt, że wytwornice te muszą posiadać odpowiednią wydajność, aby uzyskać efekt dezynfekcji układu klimatyzacji. Firma obsługuje m.in. szpitale i inne obiekty użyteczności publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!