Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cofanie się płynu w przednim spryskiwaczu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie wiedziałem za bardzo, w którym dziale opisać swój problem. Przypadłość raczej mechaniczna, którą chcę rozwiązać elektrycznie/elektronicznie.

Problem jest następujący. Włączam spryskiwacz szyby przedniej i jak zapewne wiecie, automatycznie włączają się przednie wycieraczki. Niestety w moim przypadku "jadą" po szybie na sucho :/ Zanim zacznie "pryskać" to jest już po drugim przetarciu szyby, czyli następuje jej rysowanie oraz zwiększone zużycie piór wycieraczek. Jak już zacznie spryskiwać, to jest OK. Znaczy z dysz leci mocny strumień. Domyślam się, że płyn w wężykach się cofa ale dlaczego?

Ech, z tyłu tak rzadko używam spryskiwacza, że zapomniałem, iż tam też pryska z duuużym opóźnieniem po włączeniu pompki.

Czy spryskiwacz przedni i tylny obsługuje tylko jedna pompka?

Czy można, podłączając w ASO pod komputer, wyłączyć automatyczne uruchamianie wycieraczek po użyciu spryskiwacza?

Ewentualnie jak można w inny (mechaniczny) sposób naprawić tę przypadłość?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez moby_76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze parę pytań.

Jak dostać się do pompki/zbiornika? Górą można, czy trzeba demontować nadkole, zderzak?

Jeśli musiałbym wymienić pompkę, to czy zbiornik muszę wymontowywać?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka ori to koszt 42 pln a dostaniesz sie do niej tylko po zdjęciu koła i plastikowego nadkola. Musiz do tego wymontować zbiornik chyba że masz naprawdę zwinne rączki :lol:

Edytowane przez bania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc!

Jeśli wybiorę opcję z lewarkiem i zdjęciem koła, to czy nie będę miał dużego problemu z demontażem pompki lub jeśli będzie taka potrzeba, zbiornika płynu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak idziesz przez nadkole to musisz odpiąć wtyczkę z pompki i całą pompkę wyciągnąć z uszczelki, ciągnąć w stronę przodu pojazdu.

sam zbiornik siedzi na zaczepach i bez demontażu zderzaka to go nie wyciągniesz. zaznaczyłem na foto miejsce połączenia zbiornika z pompką

 

20101009023silniczekspr.jpg

20101009025zbiornikspry.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo też przechodziłem problem ze spryskami.

jak będziesz miał silniczek w ręce to go rozbierz, poczyść i nasmaruj.

szkoda, że nie możesz zobaczyć zbiorniczka w środku - u mnie po stosowaniu tych płynów markietowych w zbiorniczku porobiły się takie przedziwnego kształtu "góry" jakby stwardniałej piany. porządne płukanie w gorącej wodzie usunęło to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! Jeszcze dopytam, czy przód i tył obsługuje jedna pompka? Bo na tylnej szybie pryska z duuużym opóźnieniem.

Czy na samej pompce płyn może się cofać w przypadku gdy na wężykach nic nie cieknie?

A! I mam jeszcze spryskiwane reflektory, ale domyślam się po docierających odgłosach, że to już na bank druga pompka obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!