Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szukam scenica 2006-2008 rok


sSebek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam scenica po lifcie, proszę o ocenę scenica z linku ogloszenie

Numer Vin samochodu to VF1JMG4DA36799777

Najbardziej interesuje mnie rodzaj automatycznej skrzyni zamontowanej w tym samochodzie,

czy Renault montował jeden rodzaj skrzyń automatycznych czy jest ich kilka, jeśle jeden to gdzie mogę znaleźć jej dane i jakiś opis?

Mile widziane opinie o funkcjonowaniu skrzyni.

Edytowane przez sSebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, bardzo fajna wersja, ale oczywiscie ma kilka ale :-)

 

-aluski poszły sobie na inną aukcję, szkoda, moim zdaniem mogły być w nim 17'

-założone opony nie sa najszczęśliwsze, zły rozmiar, jest 205/55R16 H a pozinno raczej być 205/60R16 V (nieco wyższy profil i wyższy indeks prędkości (H do 210 km/h, V do 240 km/h), załozyli takie bo to popularniejszy rozmiar i większy wybór przy nizszej cenie (rozglądam się za letnimi do swojego i widze jakie są ceny);

-patrząc na pokrętła od regulacji oświetlenia powinien mieć ksenony (brak pokrętła od regulacji mówi o tym że powinien miec układ samopoziomujący), tylko że powien mieć wtedy spryskiwacze reflektorów, tych brak, więc możliwe że był wymieniany przedni zderzak, a może i lampy, w SIIphII (po lifcie) ksenony i soczewki wyglądają bardzo podobnie, przedni pas niby ma naklejki, ale że komora silnika wypucowana też włącza mi dzwonek alarmowy;

-środkowa listwa tylnego zderzaka przy prawej krawędzi ma jakiś cień, morę czy coś takiego, możliwe że wymieniane/lakierowane itp, trudno też określić czy fabrycznie nie miał czujników parkowania (włącznik obok regulacji swiateł), poszedłem do swojego sprawdzić, ten ma raczej dwa włączniki, lewy ASR, prawy czujnik parkowania, zaślepka raczej byłaby głębiej i beżowa. Możliwe więc że tylny zderzak też był pokiereszowany, zdobycie listew pod czujniki parkowania nie nalezy do łatwych, do swojego szukałem jakies 3 miesiące i dopiero dogadując się z gościem który cały zderzak sprzedawał udało mi się zdobyć. Zatem może się okazać że fabrycznie czujniki miał może nawet i przednie (nie dziwne w takiej wersji);

-brak foliowych naklejek przed tylnymi nadkolami po obu stronach, może nic a może coś, moje oba SIIphII miały naprawiane nadkola i naklejki mają (powinny być od nowości) i miały (przynajmniej krótki);

-skrzynia biegów-czterobiegowa Proactive z możliwością ręcznej zmiany przełożeń, sześciobiegowy automat Proactive jest tylko w wersji z silnikiem 2.0 dci;

-najprawdopodoniej ma FAP;

-na tylnej klapie po prawej brak napisu Renault (poliftowe zazwyczaj go miały), znowu moze nic a może...

-brak popielniczki, jest zapalniczka więc powinna być, chyba ze w schowku wrzucona;

-nie wiem czy na progach po otwarciu przednich drzwi w tej wersji nie powinno być błyszczących niby chromowanych czy aluminiowych nakładek (mój Privilage ma);

-moim zdaniem trochę za tani jak za takie wyposażenie...

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa wycieraczka to jak na swoim widzę może być loteria :-) Po każdej pracy wymagającej demontażu podszybia i wycieraczki mam inaczej, raz wyzej, raz niżej mimo ze cisnę mechaników żeby na znaczniki ustawiali... Samemu nie chce mi sie z tym bawić, poza tym wkurzony na nią jestem że nie dociska jak trzeba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale bez powodu ramion się nie ściąga :-) tym bardziej, że "specjaliści" muszą mieć specjalnie ściągacze do ramion (nawet młotek), podczas gdy gołymi ręcoma można to ZAWSZE zdemontować. widać ktoś tu na szybko to montował.

pióra wycieraczek powinny być mniej więcej w jednej lini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że się czepiamy, ale jezeli masz kawałek do przejechania żeby sie przyjrzeć to lepiej być uczulonym na konkretne sprawy. Możliwe ze jest warty zachodu, ale... :-)

 

Rzeczywiście krzywy napis, jakoś wczesniej nie rzucił mi sie w oczy.

 

mrarek wycieraczki musisz zdjąć żeby dojść do górnych łożysk zawieszenia, niby banalna naprawa (traktuję to jako część eksploatacyjną która ulega zużyciu), ale jeżeli ktoś nie zwróci uwagi to wycieraczki różnie mogą być, ale jako szczegół przy innych :-) oraz :-) też warty przyjrzenia się.

 

Na oko ładny tylko te alukapsle, po dokładniejszym obejrzeniu zdjęć mam spore obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnę mechaników żeby na znaczniki ustawiali...

 

możesz coś bliżej bo ja jakiś ślepawy i nie widziałem tam żadnych znaków,a co sie naużywałem słów powszechnie uważanych za obelżywe to tylko ja i wycieraczki wiedzą(nie mogłem ustawić ich tak żeby zatrzymywały sie zawsze w jednym miejscu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej dziwi mnie brak czujników parkowania. Bo z tego co widzę to bogata wersja wyposażenia. Roletki we wszystkich oknach, grzane fotele itd.

Proponuje przy inspekcji zerknąć na wahacz z przodu i ztyłu od strony kierowcy. Jeśli znajdziesz tam czujniki poziomowania świateł to miał ksenony i zderzak przedni był wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponuryzniwiarz na przedniej szybie masz znaczniki gdzie powinny znajdowac się wycieraczki w pozycji spoczynkowej, dla lewej jest to male kółko w dolnej części szyby, dla prawej linia z trzech kropek na sitodruku przy prawym słupku. Później postaram się zrobić i wkleić zdjęcia. Nie chodzi o parkowanie wycieraczek co do milimetra a o orientacyjną pozycję w jakiej powinny być ustalone zeby nie zlatywały zbytnio w dół lub nie tłukły po słupkach. Większość samochodów ma takie coś.

 

Poprawka: dla obu wycieraczek sa to po 3 czarne kropki na tle sitodruku, dodatkowo dla prawej linia przy prawym słupku:

 

zdjcie0845.th.jpg

 

Dla lewej zrobiłem zdjęcie ale nie widać na nim znacznika, krótko mówiąc poszukaj w okolicy prawego końca pióra na tle sitodruku.

 

U mnie także wyceiraczki nie zawsze zatrzymują się tam gdzie powinny, najczęściej zależy to od stopnia zmoczenia szyby, im suszej tym wyżej się zatrzymują.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!