Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szukam scenica 2006-2008 rok


sSebek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wszystkie wskazówki, już jestem dużo mądrzejszy,

znalazłem kolejne ogłoszenie http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-2-0-dci-7-osob-jasne-wnetrze-C22703343.html

Proszę o informację co o nim sądzicie? Czy automatyczna skrzynia 6 biegowa to standard w nowszych rocznikach?

Ktoś ma taką i może się podzielić wrażeniami z użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry silnik (z FAPem) + wyposażenie. nie wiem tylko co to EDS :-) bierz się za tłumaczenie :-)

 

 

Grand SCENIC Privilège 7p 2.0dCi 150 F.A.P. BVA

Lakier Bleu Gris

Tapicerka Sellerie drap Shrinky

Deska rozdzielcza Harmonie beige

 

 

Condamnation centralisée des ouvrants et de la trappe à carburant par carte Renault radio-fréquence

Projecteurs antibrouillard

Système de surveillance de la pression des pneus

Airbags latéraux avant et rideaux avant/arrière

Contrôle dynamique de trajectoire (ESP + ASR + CSV)

Antidémarrage

 

Rétroviseurs extérieurs rabattables électriquement

Jantes alliage 16"

 

Sellerie drap Shrinky

Volant et pommeau en cuir

Eclaireur de cave

 

Régulateur-limiteur de vitesse

Aide au parking arrière

Boîte de vitesses automatique proactive 6 rapports

Filtre à particules

 

Climatisation régulée

Vitres et pare-brise teintés

3 appuis-tête arrière réglables en hauteur

Rideaux pare-soleil latéraux et de lunette arrière

Banquette 6éme et 7éme place

Allumage des projecteurs et essui-vitre automatique

Carte Renault mains libres

Lève-vitres avant électriques impulsionnels avec anti-pincement

Lève-vitres arrière électriques impulsionnels avec anti-pincement

Siège passager réglable en hauteur

Rangement central coulissant avec accoudoir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry silnik (z FAPem) + wyposażenie. nie wiem tylko co to EDS :-) bierz się za tłumaczenie :-)

 

 

Grand SCENIC Privilège 7p 2.0dCi 150 F.A.P. BVA

Lakier Bleu Gris

Tapicerka Sellerie drap Shrinky

Deska rozdzielcza Harmonie beige

 

 

Condamnation centralisée des ouvrants et de la trappe à carburant par carte Renault radio-fréquence zamek centralny sterowany kartą

Projecteurs antibrouillard światła przeciwmgielne

Système de surveillance de la pression des pneus system kontroli ciśnienia w kołach

Airbags latéraux avant et rideaux avant/arrière poduszki powietrzne przednie/tylne (pewnie chodzi o kurtyny)

Contrôle dynamique de trajectoire (ESP + ASR + CSV) chyba nie trzeba tłumaczyć, a jeżeli jednak to ESP

Antidémarrage yyyy immobilizer

 

Rétroviseurs extérieurs rabattables électriquement lusterka zwenętrzne składane elektrycznie (czyli i tak reguklowane oraz podgrzewane)

Jantes alliage 16" felgi alumionwe 16"

 

Sellerie drap Shrinky tapicerka materiałowa wzór Shrinky

Volant et pommeau en cuir kierownica oraz dźwignia zmiany biegów pokjryta skórą

Eclaireur de cave ???

 

Régulateur-limiteur de vitesse regulator/ogranicznik prędkości zwany potocznie tempomatem

Aide au parking arrière system wsparcia parkowania tyłem (czujniki czyli)

Boîte de vitesses automatique proactive 6 rapports skrzynia biegów automatyczna 6 biegów

Filtre à particules {b]filtr cząstek stałych FAPem zwany[/b]

 

Climatisation régulée klimatyzacja

Vitres et pare-brise teintés szyby barwione przeciwsłonecznie

3 appuis-tête arrière réglables en hauteur 3 zagłówki w 2. rzędzie regulowane na wysokość

Rideaux pare-soleil latéraux et de lunette arrière rolety przeciwsłoneczne boczne oraz tylna

Banquette 6éme et 7éme place składane siedzenia dla 6. i 7. pasażera

Allumage des projecteurs et essui-vitre automatique system automatycznego włączenia świateł

Carte Renault mains libres karta "wolne ręce" HF czyli

Lève-vitres avant électriques impulsionnels avec anti-pincement sterowanie impulsowe szybami przednimi (jedno naciśnięcie i sama się opuszcza/podnosi

Lève-vitres arrière électriques impulsionnels avec anti-pincement j.w. dotyczy szyb tylnych

Siège passager réglable en hauteur fotel kierowcy regulowany na wysokość

Rangement central coulissant avec accoudoir schowek środkowy przesuwny z podłokietnikiem

 

Wiem że nie cytujemy bezpośrednio ale łatwiej było tak do tłumaczenia, mam nadzieję że mój francuski jeszcze dobrze działa :-)

 

Ma lodówkę :-) przejrzę mojego i zobacze czy też ma :-). Zastanawia mnie cena, rozumiem ze jeszcze do opłat ale za 2008 z tym silnikiem i automat?? Chyba że chętnego na automat brak. Wizualnie mi sie podoba, sam miałem takiego kupić ale krajowego, jednak cena była zaporowa na tyle że bez większych wyrzeczeń dałbym rade kupić nawet Grand Scenika III (niewiele dokładając). Wracając do ceny, jest stanowczo za niska za ten silnik (najlepszy z diesli jaki jest do SII), stan i wyposażenie.

 

Skrzynia sześciobiegowa jak pisałem już wcześniej jest tylko w wersji z tym silnikiem, ponoć wytrzymała... Muszę w to wierzyć jak sam takiego chciałem kupić :D

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

poprzedni scenic sprzedał się zanim go obejrzałem,

wczoraj oglądałem http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-2-0dci-150km-navi-xenon-fvat23-C23345121.html

Samochód fajnie wyposażony i mimo różnych rys i zagnieceń na całej karoserii bardzo mi się podoba.

Niestety jak zwykle jest ale ...

Samochód na całej powierzchni ma grubość lakieru 170-200 umFe, a pozostałę scenici mają grubość lakieru około 100.

Proszę o informację czy renault miała jakieś problemy z lakierem itp, lub co może być przyczyną takiego stanu.

W piątek jestem umówiony na sprawdzenie w serwisie.

Bardzo proszę o wszystkie uwagi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyjdzie na komputerze że był serwisowany w ASO do końca i cała reszta będzie OK to można brać ale jeśli z tym serwisem jest coś nie tak to ja bym się wycofał. W sumie dziwne żeby auto bezwypadkowe miało 2 razy grubszy lakier...

Nic nie pisze czy to krajowy czy sprowadzony a pierwszy właściciel w kraju <piwko>. Strasznie tak ogólnie opisany żeby zrobić wrażenie na nowym właścicielu wyposażeniem.

On jeździł w firmie ? (mój ma przebieg 155kkm i rocznik 2004).

 

Uważam że przy tych pieniążkach ~30 kpln lepiej szukać wiarygodnego autka z niższym przebiegiem bo cóż z tego że zadbany skoro takie elementy jak dwumasa, turbina, ręczny hamulec zwłaszcza w wersji GRAND się po prostu zużywają a naprawy są dość kosztowne. Zapomniałem o FAPie - co z nim ? On ma też określoną żywotność i eksploatacja jest nie dość że problematyczna to kosztowna w razie czego.

 

 

PS.

Rozumiem że ci się podoba i o tym nie chcę dyskutować ale zastanów się może nad C4 Picasso, np.

http://moto.allegro.pl/c-4grand-picasso-1-8-16v-oryginal-serwis-raty-2008-i2260450356.html

 

Citroen ma chyba mniej psującej się elektryki (tak przynajmniej wynika z moich obserwacji Scenic vs Xsara Picasso).

Edytowane przez kipi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać był malowany, skoro ma więcej. rozumiem, że plastików nie mierzyłeś <piwko>

jeśli był w firmie i serwisowany na czas to można by się pokusić o zakup, ale jeśli firma oszczędzała na naprawach, to po tych kilometrach to może wszystko już wyskoczyć.

silnik bardzo dobry :) ale reszta też jest ważna. IMHO z fotek niewiele widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem swojego to z ich komisu kilka ofert wpadło mi w oczy, ale zawsze jakos dziwnie opisane były, ewentualnie ceny dawały do myślenia. Ja bym jednak poszukał czegoś innego. Tutaj jakoś znowu cena wydaje mi się niska... nie wiem, może przewrażliwiony jestem <piwko> Ja bym poszukał krajowego (wiem że trudno znaleźć i że będzie drożej, ale może jakaś historia będzie dokładniejsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informację, samochód jest sprowadzany z Holandi,

w serwisie pojawiał się regularnie (wg książki serwisowej był 5 razy co około 30 tys),

ostatni wpis prawie rok temu przy przebiegu około 154000.

Lakier nie jest świeży, jeśli był malowany to dużo wcześniej. (ma odpryski, rysy, zagniecenia itp.),

Wczoraj sprawdziłem kilka sceniców w Radomiu i wiekszość była w gorszym stanie (czujnik lakieru miał za małą skalę)

Jutro jestem umóiony na serwis, jeśli będzie wszystko w miarę ok, potwierdzą się wpisy z książki to chyba się na niego zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, Ty masz lepszy ogląd bo na zywo a nie ze zdjęć tylko, jeżeli w serwisie wyjdzie OK to już Twoja decyzja, ale pokop jeszcze trochę po forum kto ma samochód z 2.0dci z większym przebiegiem i jakie mogą być atrakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę ze to jeden z najlepszych silników ale wieczny nie jest. Jako atrakcje rozumiałem to jakie elementy mogą sie domagac uwagi przy przebiegu rzędu 200000 km. i jak bardzo bolesne finansowo może to być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku zapisane są wszystkie jego "wypalania", ostatnie było kilkaset km wcześnij, przebiegło bez najmniejszych problemów

w jakiś sposób sterownik określa ilość zgromadzonej sadzy.

Na ile to jest dokłądne i miarodajne to nie mam pojęcia, ale facet z serwisu wydawał się przekonywujący <piwko>

Mam nadzieję że ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!