Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szukam scenica 2006-2008 rok


sSebek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jeżeli możecie to proszę o pomoc.

 

Szukam Scenica 1.6 benzyna, moc powyżej 100KM, rocznik 2006 (po lifcie) - 2008, z klimatronikiem, bez panoramy, bez skóry, ze schowkami i roletkami, kolor jasny.

Jeżeli ktoś chce sprzedać swoją renię lub widział podobną będę wdzięczny za namiary.

 

Dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam scenica 2.0dci 2008rok automat kupiłem go w marcu. Sprowadzony z Holandii miał przejechane ponad 180000 tyś serwisowany do końca mogę ci odpowiedzieć na pytania odnośnie tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam scenica 2.0dci 2008rok automat kupiłem go w marcu. Sprowadzony z Holandii miał przejechane ponad 180000 tyś serwisowany do końca mogę ci odpowiedzieć na pytania odnośnie tego modelu

możesz napisać coś o nim więcej bo chce kupić scenica z takim silnikiem, a opinii jest sporo o 1.5 i 1.9, o 2.0 niewiele znalazłem. ten nad którym się zastanawiam jest z 12.2006 r ma 165 tys przebiegu, serwisowany.

ktoś wyżej napisał że jest to najlepszy z dci, możecie rozwinąć? czy "najlepszość" polega na ilości km czy są jeszcze jakieś plusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zaleta tego silnika to rozrząd na łańcuchu. Oprócz tego kultura pracy, paramtery i to że z mojej wiedzy od właściciela serwisu (niezależnego, dawniej pracował w ASO, znam gościa ładnych kilka lat) jeżeli jest zadbany to jest praktycznie bezproblemowy. Minus za to jest taki że najczęściej mają FAP czyli jeżeli będzie użytkowany w mieście na krótkich dystansach w korkach może dać się we znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, o łańcuchu doczytałem. Nie wiem dokładnie jak był używany, właściciele mieszkają trochę za miastem (15-20 km), więc pewnie wożenie dzieci do szkoły/przedszkola, po zakupy do miasta, no i właścicielka mówiła że na wakacje za granice też ich woził. codzienne korki chyba odpadają - właściciel prowadzi działalność więc jak nim jeździł, to raczej poza godzinami szczytu... a pewnie mniej niż ktoś na etacie od 8 do 16.

 

a i jeszcze jedno w ogłoszeniu jest napisane że to silnik 2.0 dci - 130 km. w necie znalazłem, że w scenicach 2.0 mają 150 km, może być to pomyłka, chociaż właściciel wydawał się na skrupulatnego. Gdzieś wyczytałem że jest silnik 2.0 dci 130 km (chyba w lagunach)czy jest możliwe że to taki silnik i czy ma on również dobrą opinię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja tez prowadzę wlasną działalność a przebiegi mam rzędu 23-26000 km. rocznie :D I w korkach też zdarza mi się sterczeć. Co do rozrzutu jeżeli chodzi o moc, mozliwe że w kraju gdzie był rejestrowany pierwotnie (o ile jest sprowadzany) były ze względów podatkowych lub ubezpieczeniowych nizsze niż katalogowo moce. Przykładem może być Laguna II moderatora meganecoupe02 z silnikiem 1,9 dci który po lifcie miał już 130 KM a jego samochód ma tę samą jednostkę ale z mocą 110 KM (on zna się na samochodach spod tego znaku bardzo dobrze i wie co pisze). Jeżeli jednak nie widziałeś tego samochodu o którym piszesz na żywo sprawdź dokładnie czy aby przypadkiem sprzedający nie "pomylił się" i w rzeczywistości pod maską nie ma silnika 1,9 dci który rzeczywiście miał 130 KM (w wersjach od drugiej połowy 2006r. chyba). Sprawą która umożliwa rozpoznanie czy jest to 1,9 czy 2,0 dci sa koła o ile widać śruby: 1,9 ma układ 4x100 a 2,0 dci 5x114,5 (chyba, grunt że na 5 śrub).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, na działalności sporo się jeździ ale nie każdy przemierza pół polski :D przebieg ma udokumentowany i sprawdzam w aso. Wyjaśniło się jeśli chodzi o silnik. To 1.9 - pomyłka sprzedającego. W zasadzie nie robi mi to większej różnicy, tylko gdzieś czytałem, że z 1.9 były jakieś problemy ale po 2006 je wyeliminowano. Czy te 130 km to jest wersja po poprawkach czy jakoś inaczej to się rozpoznaje?

 

Auto widziałem jest na oryginalnym lakierze (zmierzony), wszystko chyba ok, miał wymienianą szybę przednią, podobno od kamienia, no to się zdarza. Tylko jest jedna "rzecz": klamki są hmmm jakby podopryskiwane nie wiem jak to opisać, takie nie tyle zużyte co jakby z marnej jakości materiału. jak już trochę oglądałem to wszystkie miały "ładne" klamki. Może jakaś trefna partia zamontowana... czy ktoś się spotkał z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że 1,9 po 2006 r. nie powinny mieć już problemów z panewkami, ale w tym warsztacie chłopaki twierdza że niekoniecznie... Poliftowe maja właśnie 130 KM.

 

Co rozumiesz pod pojęciem klamek? Wewnętrzne, zewnętrzne czy uchwyty zamykania drzwi od wewnątrz? U mnie w obu samochodach zewnętrzne maja tylko zwykłe eksploatacyjne rysy, wewnętrzne bez żadnych śladów, a na uchwytach trochę rys i odprysków mam. Moim zdaniem dla benzyniaka zwykły roczny przebieg (uśredniony) powinien wychodzić w zakresie 17-22000 km, dla diesla coś rzędu 30-40000 km. (z moich spostrzeżeń). Oczywiście sa od tego wyjątki w obie strony (mojej matki Clio III z 2006r. od nowości w domu ma 28000 km :D i chwilami mam wrażenie że taniej byłoby taksówką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przedrzeźniasz przedmówcę :D

 

czy można to jakoś sprawdzić? i co wychodzi na serwisie przed sprzedażowym a co nie?

Co do klamek - zewnętrzne. wewnętrzne są ok. no dziwne jest to że lakier nie jest jakoś zużyty a klamki tak. właściciel mówi, że nie wie dlaczego tak jest i że trzeba by pytać w renault...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!