Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przycisk ASR czy jest też ESP


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :-)

kupiłem Megi II z 2003r Confort Dynamique po lekkiej kolizji.

samochód jest właśnie u lakiernika, ale do rzeczy, na desce jest przycisk ASR czy w Megi ASR występował wraz z ESP ??

bo nie wiem czy to samo ASR, co by było dla mnie dziwne bo zazwyczaj występują razem.

po wcisnięciu tego przycisku w języku niemieckim pojawił się napis ASR deaktywowany.

nie jestem w stanie teraz sprawdzić działania tego bo raz że nie zarejestrowany samochód a dwa stoi w lakierni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce się czepiać, ale temat był wałkowany już na forum kilka razy, wystarczy użyć "szukajki". Generalnie raczej jak jest ASR to jest i ESP. ASR jest systemem zapobiegającym buksowaniu kół. Skąd wiem, że jest ESP - jak się przegnie to czuć, że koła ulegają przyblokowaniu ( na tym polega działanie ESP) oraz zaświeca się kontrolka na desce rozdzielczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił się napis ASR deaktywowany.

To właśnie przycisk do dezaktywacji ASR gdy przykładowo jazdy w śniegu, koła nie mogą złapać przyczepności przy ruszaniu i komputer redukuje moc silnika, by tą przyczepność odzyskać.

Wtedy może wystąpić potrzeba takie zachowania zablokować. Blokowanie działa do osiągnięcia bodajże 40km/h, później jest to automatycznie kasowane.

Jest to w instrukcji użytkowania auta opisane, a tą znajdziesz w downloadzie na forum. Przynajmniej ze sceniola tam jest ale to nie robi różnicy. Opis i działanie większości "zabawewk" w sceniolu i meganie są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukać szukałem, widoczne słabo :-)

jak działają te systemy wiem doskonale ale tak to jest jak się coś zobaczy w samochodzie i nie może się sprawdzić.

Pobralem instrukcję, wychodzi na to że ASR tylko można czasowo wyłączyć a ESP działa ciągle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w megane - ale kiedyś jeździłem fordem focusem i tam był przycisk do wyłaczania ASR. Tylko ASR - bo esp ten focus nie miał.

Czy masz ESP - podjedź do jakiegoś ASO i Ci powiedzą po VINie z czym wyjechał z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, bo jeszcze auto jest robione :-)

teraz rozrząd czyszczenie tapicerki i kosmetyka.

żona się niecierpliwi bo miesiąc bez auta jest.

ale z tego co czytałem na necie to ASR jest razem z ESP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znam zasady i wielkie zalety tego systemu ze swojej C piątki i powiem że jestem zadowolony że megi ma ESP.

przy kupnie nie zwróciłem uwagi że jest przycisk ASR. Dopiero kilka dni później jak ugralem szczegóły to zauważyłem przycisk.

Myślę że do środy już będziemy je odbierać.

 

Dodano: 05 maj 2012 - 21:05

sprawdzone, jest ESP

swoją drogą bardzo szybko się uruchamia podczas nawet lekkiego poślizgu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!