Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem Megan96r.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie powiem że szukałem na forum trochę ale nie znalazłem odpowiedniego tematu, możę przegapiłem nie kłócę się. Jeśli tak to przepraszam.

 

Ok do rzeczy. Tydzień temu po niedzieli wróciłem od dziewczyny swoją Meganką, zaparkowałem pod chmurką koło domu. Rano o 6 jak co dzień otwieram kluczykiem autko i chce odpalić, jednak ku mojemu zdziwieniu po odpaleniu za 2 razem zaraz zgasł, przekręciłem jeszcze 2 razy po czym akumulator padł. Hmmm myślę to lipa stary akumulator to padł. Ok po tygodniu (gdyż byłem w delegacji) kupiłem New akumulator, założyłem i pełen radości że zaraz wyjadę na drogę wsiadłem do meganki aby odpalić, a tu klops przekręciłem stacyjkę usłyszałem tyk i pogasło wszystko :/ Pomyślałem wyłącznik poczekałem prąd wrócił nacisnąłem wyłącznik i znowu "TYK" usłyszałem i pogasło wszystko, ale tym razem było gorzej nie wrócił prąd :/ odkręciłem akumulator (tzn sam plus zdjąłem) prąd wrócił więc super, nacisnąłem przycisk i przekręciłem stacyjkę odpalił ale zgasł, ponowiłem próbę i zapalił silnik pracował równo ale panel LCD na zegarach migał tak samo jak światełko w kabinie :/. Pomyślałem jest 1 w nocy coś mi na oczy padł, pełen optymizmu i radości poszedłem spać. W Sobotę pojechałem na uczelnię busem, wieczorem po powrocie chcę wyprowadzić megankę wsiadłem i przekręciłem kluczyk, kontrolki zapaliły się, pompkę było słychać więc odpalamy ;) a Ty tylko głuchy dźwięk (tyk) tak jak by rozrusznik się przekręcał i rozłączyło prąd, nie ma i nie wraca. Zdjąłem klemę "+" i założyłem prąd wrócił powtórzyłem czynność i znowu to samo:/ robiłem tak z 10 razy i nic

 

 

Proszę o POMOC bo bardzo lubię moją megankę a poza tym auto jest mi potrzebnę na co dzis :/ A rozrusznik bym robiony tzn wymienianie szczotki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do migania może padł regulator napięcia co do reszty obstawiam rozrusznik być może zatarł się na tulejach lub bendix nie wyprowadza zębatki, lub kabelki zaśniedziałe.

 

o kolega o kabelkach napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!