Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rozwarstwiają mi się metalowe przewody hamulcowe przy korektorze hamowania na tylnej belce. Czy są gotowe zestawy tych przewodów? Szukałem w katalogu intercarsu bez skutku. A może kupić na metry, tylko nie wiem jakie długości?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w scenicu wymieniałem odcinek miedzy łącznikiem (koło przedniego koła) do reduktora siły hamowania (z tyłu kolo belki)to długość wyniosła 3,5m. Jak dobrze pamiętam to końcówki są różne jedna tak zwana męska i jedna żeńska. A i dodatkowo różnią się też rozmiarami, nie wkręci się męskiej w żeńska. Przewody też miałem stalowe ale trzeba było już wymienić. Nie wiem jak będzie u Ciebie czy zgrają metry? Ja najpierw wyciołem stary elemęt i z nim pojechałem do sklepu gdzie dorobili mi przewód na miare. Tak jest najlepiej. Jeśli zdecydujesz się tak robić to zwróć uwagę na to jakie końcówki zakładają. Mi omyłkowo założyli by dwie tego samego rozmiaru ale zauważyłem to w porę. mam nadzieję, że info się przyda.

Pozdrawiam.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dzis w moim Scenicu I PHI przy tylnum kole zauważyłem wyciek płynu z przewodu hamulcowego. ( w miejscu gdzie przewódd wchodzi pood osłonę termiczną tylnego tłumika)

Jak wyglada sprawa odpowietrzania przy wymianie przewodu od przedniego łącznika do reduktora siły hamowania ?

Czy podczas wymiany przewodu może sie zapowietrzyć pompa ew. układ ABS ?

Z góry dzieki za info .

Edytowane przez kilerfosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Też sie przyłączam do pytania o pompę ABS. Na dniach chcę wymieniać tłoczek w bębnie (równiez z powodu urwanego odpowietrznika). Czy można scisnąć czyms przewód przed jego odkręceniem? Chce uniknąć zbyt dużego ubytku płynu aby nie zapowietrzyc pompy. Rozumiem że jesli do wężyka dostanie się trochę powietrza to chyba pompa tego nie odczuje?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ścisnąć, jak odkręcam przewód , zatykam otwór patyczkiem np okrągłym od pędzelka. Jak parę kropel płynu ucieknie nic się nie stanie. Do układu z ABS-em wchodzi 1 litr płynu, aby zapowietrzyć pompę musiałoby uciec ok 3/4 litra.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam podłączam się pod temat z takim pytaniem. Miałem taką samą usterkę czyli przetarł się przewód hamulcowy ten metalowy pod tylną belką, zauważyłem to gdy pedał się zapadł i uciekł płyn hamulcowy. Wymieniłem przewód uzupełniłem płyn i odpowietrzałem 2 razy, ale dalej jest miękki pedał i hamuje tylko przednie prawe koło. Czy trzeba to jakoś inaczej odpowietrzyć czy mogła szczelić pompa hamulcowa jak twierdzi mechanik którego o to pytałem. Dodam że odpowietrzałem w kolejności tył prawy lewy przód prawy lewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj jeszcze raz odpowietrzyć.

Ja po wymianie zacisków 3 (słownie trzy) razy odpowietrzałem w przerwach tygodniowych.

Tu było prawie pusto, skoro pedał wpadł w podłogę, to masz tam sporo bąbelków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kilkadziesiąt tematów i już mam mętlik w głowie bo nigdzie niema jasnej procedury. Generalnie mój scenic to I ph II 2003r 1,9 dci z ABS, pisze w tym temacie bo znalazłem podobną usterkę. Dodam że płyn uciekł prawie cały więc pompa pracowała przez jakieś 3km na sucho. Moje pytanie to w jakiej kolejności odpowietrzać koła bo niektórzy piszą że po kolei od tyłu a niektórzy że po przekątnej i czy trzeba w jakiś inny sposób odpowietrzyć ABS oraz czy trzeba wypiąć przewód podciśnienia z serwo.

 

 

 

Zbliża się sobota więc zabiorę się do roboty może ktoś udzieli mi odpowiedzi na moje pytania.

Edytowane przez zabrzesklep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!