Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zwijacz taśmy megane II naprawa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się do tematu z nast. pytaniem: Czy można przełożyć samą taśmę od Megane I lub Scenica I do Megane II. Chodzi mi o przełożenie samej taśmy bo jak rozumiem przełożenie całej kompletnej puszki z taśmą nie wchodzi w grę. Z tego co widzę na allegro to do Megane I / Scenic I można kupić sama puszkę z taśmą, a do Megane II trzeba kupić cały "kombajn" z manetkami. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Chciałem zapytać zorientowanych, czy zwijacz airbag w wersji z tempomatem będzie pasował do Meganki II w wersji bez tempomatu, czy to inna bajka?

Ja potrzebuję zwijacz do Meganki z 2005 r. w wersji bez tempomatu, a mam możliwość kupienia nowego w rozsądnej cenie, ale w wersji z tempomatem (pozostałe wyposażenie zwijacza takie jak potrzebuję). Czy gdybym kupił tę wersję z tempomatem to trzeba w nim coś przerabiać (np. wtyczkę, itp)?

Sprzedający powiedział, że będzie on pasował, bo one są stosowane zamiennie, ale wolałbym potwierdzić tę informację u kogoś bezstronnego (wiadomo sprzedający może powiedzieć, że on pasuje nawet do roweru :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

witam 'czy ktos mi doradzi gdzie na gornym slasku Górnym Śląsku mozna naprawic zerwana tasme poduszki powietrznej.

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, na tym forum używamy polskich znaków. Nazwy własne oraz nowe zdania pisze się z dużej litery. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Jak większość tutaj mam problem ze zwijaczem - "steering not locked" + kontrolki Airbag i Service.

Megane II phI 2003r. 180tys km.

 

Czy jest możliwość żeby taśma zwijacza tylko się poluzowała :unsure:

U mnie nie ma oporu przy kręceniu kierownicą i kontrolki znikają po kilku pełnych obrotach.

Potem zapalają się ponownie.

Kierownica nie wydaje dźwięków szurania i nie stawia oporu przy kręceniu.

 

Film nagrany dziś rano:

http://www.youtube.com/watch?v=mqxWbJdBjTg&feature=youtu.be

 

 

Na zdjęciach:

Pierwszy komunikat po wejściu do auta

Zapłon - pojawiają się kontrolki AIRBAG i Service

Po kilku obrotach kierownicą gasną

 

Dodano: 26 sty 2014 - 13:04

Ponowie pytanie :

 

Czy jest możliwość żeby taśma zwijacza tylko się poluzowała i nie stykała?

post-64934-0-34600900-1390834132_thumb.jpg

post-64934-0-66657000-1390834137_thumb.jpg

post-64934-0-96443600-1390834141_thumb.jpg

Edytowane przez Matt_63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię,według mnie się już naderwała, albo języczek się złamał i miętosi taśmę, miałem tak samo z 3lata temu też w okresie zimowym podczas mrozu. Ale udało mi się ją odratować, skróciłem z 3cm i przylutowałem, później zalałem klejem dwuskładnikowym i do teraz mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. a słyszysz podczas skręcania kierownicą takie stukanie?

Nie, nie ma żadnych odgłosów.

Na moim filmie powyżej słychać że kiera chodzi bezszelestnie.

Wątpię,według mnie się już naderwała, albo języczek się złamał i miętosi taśmę, miałem tak samo z 3lata temu też w okresie zimowym podczas mrozu. Ale udało mi się ją odratować, skróciłem z 3cm i przylutowałem, później zalałem klejem dwuskładnikowym i do teraz mam spokój.

To już coś chociaż auto jest garażowane więc mróz raczej nie miał wpływu na uszkodzenie taśmy.

Dzisiaj zdemontuję w takim razie zwijacz i zobaczę czy taśma jest uszkodzona.

 

Dodano: 26 sty 2014 - 20:53

PO 2 GODZINACH W GARAŻU

Może moje doświadczenie się komuś przyda :unsure:

Rozebrałem zwijacz i okazało się że ten zamontowany w moim aucie pochodzi już od Electric Cars - widać 2 plomby gwarancyjne z 23.01.12 :applause:

 

W każdym razie taśma jest nienaruszona. Przeczyściłem styki, delikatnie przetarłem taśmę i poskładałem tak jak było.

Błędy zniknęły więc zaoszczędziłem 150 zł.

Wszystko działa jak należy.

 

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć które może się komuś przydadzą.

post-64934-0-10321400-1390834025_thumb.jpg

post-64934-0-04125800-1390834031_thumb.jpg

post-64934-0-26944400-1390834032_thumb.jpg

post-64934-0-83520800-1390834033_thumb.jpg

post-64934-0-79792200-1390834034_thumb.jpg

post-64934-0-23948500-1390834040_thumb.jpg

post-64934-0-74744000-1390834047_thumb.jpg

Edytowane przez Matt_63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Papuga

Moja radość była przedwczesna. Dziś rano po 5km kontrolki zapaliły się ponownie i po 5 sekundach zgasły.

Teraz co ok. minutę zapalają się, słyszę pracę zamków i znowu gasną.

Przed chwilą wyjąłem zwijacz ponownie, posprawdzałem styki, przeczyściłem wszystko i znowu to samo.

Za parę dni oddam taśmę i kable do lutowania. Jeżeli to również nic nie da, pozostaje Electric cars i wymiana zwijacza.

Przy okazji dodam filmy które pomogły przy demontażu i montażu zwijacza:

 

 

Dodano: 26 lut 2014 - 22:37

Skończyło się na wymianie samego zwijacza na sprawny od Electric Cars.

Koszt 100zł - po odesłaniu mojego zwijacza została zwrócona kaucja w wysokości 100zł.

Bardzo dobry kontakt - szczerze polecam Electric Cars :-D

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!