Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,5 dCi zaślepienie EGR


mrarek

Rekomendowane odpowiedzi

Odma olejowa

1/Zawór odmy olejowej ;

    - podlega na sprawdzeniu stanu membrany,

    - musi być bez zarzutu,

2/ Złączka gumowa;

    - wymaga przeczyszczenia oraz zastosowania mocnych opasek zaciskowych,

3/Można sprawdzić;

   - czy w dolocie do intercoolera przy samym łączeniu węża gumowego z intercoolerem nie zalega olej,

   - dokładne dokręcenie; dolotów do intercoolera, do kolektora dolotowego, do węża gumowego przepustnicy gaszącej,

4/ We wszystkich tych miejscach powinno być sucho i czysto

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.07.2023 o 09:08, Andrzej-2010 napisał:

 

2/ Złączka gumowa;

    - wymaga przeczyszczenia oraz zastosowania mocnych opasek zaciskowych,

3/Można sprawdzić;

   - czy w dolocie do intercoolera przy samym łączeniu węża gumowego z intercoolerem nie zalega olej,

   - dokładne dokręcenie; dolotów do intercoolera, do kolektora dolotowego, do węża gumowego przepustnicy gaszącej,

4/ We wszystkich tych miejscach powinno być sucho i czysto

 

 

2. Która złączka gumowa?

3. Okolice intercoolera są uwalone sadzą i olejem (wymieniałem rurę z IC do klapy gaszącej (?) i byłem cały w maśle. Co ciekawe wcześniej nie było przy niej uszczelki więc nieświadom również tak zamontowałem, ale na Allegro wyświetliły mi się propozycje zakupu uszczelki 1.5 dCi od IC za 10zł, ale nie wiem czy chciałbym w tym momencie przechodzić przez proces jej montażu przez nadkole (bo nie mam kanału).

4. Nie jest 😕

 

Zakupiłem zaślepkę EGR (kwadratową zaznaczoną na poniższym zdjęciu) dla 832, widziałem jeszcze taką w kształcie diamentu do jakiejś osobnej rurki (tej perforowanej na dole). Trzeba zamontować dwie? Ta druga rurka jest do czego?

 

image.thumb.png.9d62d6b736582aa70f479a2c8b7bbb63.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!