Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,5 dCi zaślepienie EGR


mrarek

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytam tutaj. 1.5dci 106KM. Wyciągnąłem EGR i wstępnie go oskrobałem z sadzy. Jeżeli zaleję część mechaniczną benzyną ekstrakcyjną, delikatnie przeczyszczę nie wciskając grzybka nie będzie żadnych problemów po zamontowaniu?? Typu zamulenie, nierówna praca itp. Działa ok tylko przy okazji wyjmowania turbiny postanowiłem go wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupilem zaslepke do 1.5 dci (2004) od Tafmet i mam nastepujace komentarze:

- zaslepka pasuje TYLKO jedna strona. Z jednej jest szersza, a z drugiej szersza. Dosc latwo sie pomylic. Moze warto wybic znak ktora strona ma byc do EGR?

- Po zaslepieniu na rurce EGR pojawil sie olej, ktory pewnie teraz zbiera sie w zaglebieniu EGR i splywa. Bede to rozbieral i uszczelnial zaslepke silikonem.

-oczywiscie do zapiecia zaciskow trzeba odpowiedniego przyrzadu, albo obceg. Kombinerki sie nie nadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Właśnie po to są różne średnice, żeby lepiej doszczelnić. Nie można się pomylić, ponieważ średnice są różne, nie da się zaślepki zamontować odwrotnie.

Oleju nie powinno być za wiele ale może się gromadzić, nie da się chyba z tym nic zrobić.

Opaska jest tak skonstruowana, że zapina się ją specjalnymi obcęgami, niestety nie mogę nigdzie namierzyć opaski skręcanej o tym wymiarze.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mozna sie pomylic, choc czytalem ze ktos probowal chyba odwrotnie zalozyc. Tam jest dosc kiepskie dojscie, wiec mozna latwo probowac wstawic odwrotnie i nie bedzie mozna zlozyc.

U mnie oleju jest dosc sporo, ale ten silnik juz ma taki urok, ze lubi go gubic, szczegolnie jakis lepszy.

 

Chcialbym jedynie wyjasnic, ze jestem zadowolony z produkty i szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam EGR jak w linku: http://www.ebay.co.uk/itm/EGR-Valve-RENAULT-MEGANE-1-5-DCI-05-08-/231074422350

Czy podczas czyszczenia mogę "wycisnąć" ten grzybek :?: Regenerowałem turbo i mam wrażenie, że nie ma takiego kopa jak przed. Błędu żadnego nie wywala, ale wolę przejrzeć wszystko jeszcze raz, miedzy innymi zajrzeć do zaworu. Przy pierwszym czyszczeniu nie ruszałem go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Możesz śmialo wciskać ja wcisśniesz możesz go lepiej wyczyścić. Mam dośc tego zaworu. Myśle o rożdzieleniu go na 2 częsci. Obciać bolec co wychodzi z czesci elektrycznej. Bedzie pracował normalnie ale nie będzie otwierał częsci mechanicznej. Zawór wyczyscić. Sygnały do kompa będą bo elektrycznie nie będzie pracował. A grzybek będzie w pozycji zamkniętej. Oczywiscie warunek że elektrycznie jest sprawny. Dużo czytałem o tym zaworze i spece polecają wymiane na nowy. Ale koszt oryginału Pierburga to 340 zł. Miałem napisać że po obcieciu mechanicznie nie będzie pracowł.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie w 1.5 dci auto jest słabe w momencie kiedy czujnik egr jest podpięty. Renatka kopci na czarno i szarpie silnikiem, odpinam czujnik egr wszystko wraca do normy, natomiast pali się błąd. Co z tym można zrobić? Zaślepić egr i jeździć z błędem? ZCy kupić nowy egr i również zaślepić, wówczas z podpiętym czujnikiem będę mógł skasować błąd. Czyszczenie nie pomogło...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!