Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz klimę manualną to powinien być 1 przekaźnik pod maską, jak automat to nie wiem, nie zgłębiałem tematu automatu.

Który przekaźnik nie powiem (u mnie chyba 2-gi mały licząc od dołu), bo nie wiem jak to jest w scenicu i było też kilka wersji skrzynki bezpiecznikowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj problem rozwiazany :) Klima nie reagowala na przyciskanie ac chociaz dioda sie palila .Powodem bylo zabrudzenie presostatu po wyczyszczeniu klima smiga. Dzieki za pomoc....

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czas zakończyć wątek, problem rozwiązany. Zaprowadziłem w końcu auto do jedneg z najlepszych elektroników samochodowych w Lublinie. (pan Andrzej Ambroziak...polecam). Po dwóch dniach dzwonie, a on mówi że jest w czarnej dupie i pomysły mu się wyczerpują, mówi że brak komunikacji między sterownikiem a komputerem silnika, niby oba urządzenia ok, bo sprawdzał, niby komputer pokazuje wersjie z klimą ale nie chce to działać.NIe wiem jak to posprwadzał. W każdym razie, pytam go czy to już koniec z tą klimą, a on że spokojnie, zawsze ma jakąś pigułkę na takie rzeczy. NO i DZIAŁA!!!!Mówi że nie jest jak fabryka, ale działa, sterownik wypięty leży w schowku, a na jego miejsce podpiętte jakieś pudełeczko ale już nie wyciągałem tego, ważne że chula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no ja tez myslałem ze klima mi bedzie chodzić niestety. Dzis oddałem auto do poprawki. Klima działa ale tylko do 80km/h!!!! i przy 2500obr wyłącza sie i musze stacyjke przekrecić i włączyć na nowo dopiero zaskoczy. Mówiłem debilom ze za duzo czynnika moze byc bo wpuscili mi go 850 przez co moze cisnienie wzrasta i czujnik przy 2500obr rozłącza klime... ale zobaczymy a Wy macie jakies pomysły/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katastrofa.... Dzis dałem auto o 14 godzinie do poprawki. Pojechałem zobaczyc jak kazał o 18. Szlak mnie trafił, nic nie ruszyli.... Pytałem czy chociaż ciśnienie sprawdził odpowiedz fachowca to nie jest winne ciśnienie.... Za dużo czynnika nie wpływa na działanie klimatyzacji, jasno powiedziąłem upuście sprawdzcie tak jak sie dowiedziałem 750 i zobaczymy czy bedzie działać. Na to Pan fachowiec mówi ja moge go i 1000 wpuścić i powinna działać ... Wziąłem auto podziękowałem juz wiecej tam nie pojade. 300 zł w łeb i klima nie chodzi tak jak powinna. 120 za napełnianie i 170 za ominięcie sterownika klimy... jeszcze dziś chciał 30 zł za to ze musiał do auta wejsc i stwierdził ze to nie ciśnienie... No myslałem ze ich rozniose. Mam pytanko do Was czy ktoś może mi polecić dobrego elektryka, fachowca od klimy w wielkopolsce w okolicach poznania leszna wschowy?? Będe wdzięczny... Tylko konkretni ludzie co znają sie na temacie, fachowcom co dużo mówią a mało robią dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, Doczepie się do tematu ofiara to MeganeI phII rocznik 99 silnik F8Q (chyba N 733) moja klimatyzacja nie reaguje na przyciskanie (A.C) dioda zapala się ale nic się nie dzieje. a więc tak (nie wiem czy jest związek ale samochód miał wymienioną pompę wtryskową z Lucas Epic na całkiem inną z innego modelu Lucas Cav a więc dużo elektroniki "zbyło") problem już jest gdzieś przed presostatem bo do niego nie dochodzi 12V tylko parę. Upał na polu a ja bez klimy.:)

Można jakoś zrobić zworkę na kabelkach od panelu nadmuchu żeby go wykluczyć? który kabel z którym wyjąć z kostki i zewrzeć żeby zasymulować przyciśnięcie przycisku?

czynnik nabity parę dni temu (750g)

Proszę o pomoc i z góry Dzięki

Edytowane przez Pawel_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy pinowy robiłem obejście z rezystorami ale mowie że nie dochodzi prawidłowe napięcie, nic nie było wymieniane tylko pompa wtryskowa {jest jakiś ucięty kable przez pier... mechanika w skrzynce pod maską ale nie wyśledziłem żeby były on od klimy jak trzeba zrobię zdjęcia) wiązka kabli od poprzedniej pompy została zaciśnięta EGR odpięty nie wiem co jeszcze...

// jeszcze potencjometr pedału przyspieczenia

 

//zaraz! przypomniałem sobie że jeszcze przed wymianą pompy (2 tyg) zaliczyliśmy słupek a z tego co wyśledziłem w wiązkach idzie tam kabel od klimy tak? czyli blacharz mógł coś uszkodzić?? (lewe nadkole)

1004278752.jpg

Edytowane przez Pawel_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się do tematu. Scenic I phII klima nie reaguje tzn dioda świeci, sprężarka się włącza ale nie chłodzi. Myślałem, że mało czynnika więc pojechałem na napełnienie. Po napełnieniu okazało się, że klima dalej nie rusza. Ponieważ gość nie znał sie za mocno na klimatyzacji to nic mi nie pomógł. Moje pytanie czy może być to sprężarka.. na automacie zauważyłem że HP oscylowało w granicy 8,5 bara.. Może koledzy coś wymyślą . Z góry dzięki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!