Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra uwaga. Biały kabelek to najprawdopodobniej (patrząc po schematach) połączenie z ECU, więc jeśli układ jest przeładowany czynnikiem to ECU może kompresora nie załączać.

 

Jak ilość czynnika jest/będzie ok i dalej nic to do sprawdzenia czujnik i czy wszystkie przewody są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil aby było wiadomo o jakie auto dokładnie chodzi.

 

Które kable sprawdzić???

Od układu klimy. Czy jest połączenie pomiędzy czujnikiem i ECU, czy zasilanie dochodzi tam gdzie powinno, itd.

Ściągnij schematy i zobacz.

 

A co do czynnika to tak powiedzieli że tak robią przy meganach.

Z serwisówki klimatyzacji

 

Megane 1

Wszystkie silniki (Sprężarka SD7V16) - 780+-35

Wszystkie silniki (oprócz sprężarki SD7V16) - 750+-35

K4M/K4J ((oprócz sprężarki SD7V16) - 700+-35

Megane 2

Wszystkie silniki - 550+-35

Scenic 1

K4M/K4J/F4R/F9Q (kierownica po lewej) - 680 +-35

F4R (Meksyk) - 750+-35

K4M/K4J/F4R/F9Q (kierownica po prawej) - 780 +-35

Scenic 2

Wszystkie silniki - 550+-35

 

Pod 850g załapuje się tylko Clio2 i Kangoo, więc panowie coś chyba pomylili auta.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to megane z 2000 roku po lifcie I ph II . silnik 1,9 Diesel zwykły bez turbiny. Do czujnika dochodzi prąd. Bo załącza wentylator po wsadzeniu wtyku.

 

Dziś szedłem po kablach pomarańczowym i czarnym jednak jest on czarny nie niebieski. Wychodzą z skrzynki po prawej stronie o której pisałem jest na nich czarny bezpiecznik(pisze na nim FORD jest inny niż pozostałe wygląda mi na jakiś termiczny ale może sie myle). Pomarańczowy kabel łaczy sie z drugim pomarańczowym któy wychodzi z przekaznika brazowego. Mierzyłem miernikiem i prąd przy włączeniu klimy pokazuje 0,09. Kable są całe. Na moje albo jest słaby prąd albo gdzieś masa nie styka... Nie wiem czy moge pod ten czarny podłaczyć mase z aku a pod pomarańczowy dać plus z aku? Nic sie nie stanie?? Wtedy wiedział bym czy to masa czy po prostu prąd jest za słaby

 

Dodałem plus z aku do pomarańczowego kabelka i tez zaskoczyła ale nie regauje na włącznik tylko cały czas pracuje... Już nie wiem co jest :)

 

Na CLIPIE tez nie pokazuje żadnych błędów z klimatyzacją.

Na czujniku od klimy nie ma 12V po zmostowaniu przekaźnika klimy 30 i 87 klima sie załącza i chodzi tez cały czas nie reagując na przycisk...

Jutro powiem by przepuścili czynnik jeszcze raz i maja wpuścic 760gr

Oddaje do warsztatu niech patrzą co jest nie tak, nie mam juz sił...

 

Dodano: 25 maj 2012 - 20:23

Dziś oddałem autko. Jutro do odbioru. Diagnoza elektryka- uwalony sterownik klimatyzacji powiedział ze da sie to obejść przez jakiś przekaźnik. Koszt 170zł... A teraz pytanko mam klime maunal, sterownik klimatyzacji występuje(jak sie myle to mnie poprawcie) w climatronicu!?

Edytowane przez pitbull72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moge pod ten czarny podłaczyć mase z aku a pod pomarańczowy dać plus z aku? Nic sie nie stanie??

Masz schematy w downloadzie, ściągnij i ZACZNIJ z nich korzystać.

Sorki, ale przy takim podejściu nikt nie będzie brał odpowiedzialności (nie powiem śmiało podłączaj) za ewentualne problemy przy kombinowaniu.

 

Diagnoza elektryka- uwalony sterownik klimatyzacji

W Twoim aucie sterownikiem klimatyzacji jest ECU silnika. ECU dostaje sygnał z panelu w kabinie i decyduje czy może włączyć kompresor.

 

powiedział ze da sie to obejść przez jakiś przekaźnik.

Nie da się, tzn. nie tak aby klima działała jak trzeba. Jeśli ECU nie daje sygnału włączenia sprężarki to trzeba dojść DLACZEGO go nie daje, a nie robić jakieś obejścia, bo właśnie to rozwiązanie to mi wygląda na robienie obejścia i włączanie klimy na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, wykluczyć nie można (to tylko renault i konstruktorzy lubią zaskoczyć :)), ale niech ten magik powie najpierw co on dokładnie chce zrobić bo zwrot "obejść przez jakiś przekaźnik" nie brzmi zbyt zachęcająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jałowa dyskusja!

Faktem jest, że odrębny sterownik klimatyzacji występuje w niektórych wersjach. Nie wiem czy przy manualnej czy automatycznej klimatyzacji,

Najprościej i najszybciej, będzie zdjęcie parapetu i poszukanie sterownika za zegarkiem.

Jeżeli nie ma sprawa jest jasna.

Moim zdaniem uwalony jest presostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chciałbym się podłączyć do tematu. Posiadam renie megane scenic, silnik f3r z manualna klimatyzacje.

Klimatyzacja jest szczelna nabita, sprężarka i wentylator podłączony na sztywno działa, dioda od guzika Ac zapala się i gaśnie.

 

Moim problemem jest nie zawsze załączajaca się klimatyzacja z panelu . Po podłączeniu do komputera można nią włączać i wyłączać bez problemu reaguje obrazu.

Co jaki czas wyskakuje błąd przekaźnika tylko nie wiem który on jest i gdzie się znajduję mogliście by pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam może i ja się podepnę pod ten temat aby nie rozpoczynać nowego i tak mam scenika w silniku 1,6 90koni i nie działa klima tzn sprawdzałem klimę na pks w-ń i spec napuścił azotu i powiedział że ubywa tego gazu zaopserwowałem że wpuścił 20,0 było na wysietlaczu cyfrowym chyba atmosfer. co około 4-5 minyt uciekała 0,1 dziedsiąta gazu. powiedział że klime trzeba naprawić, popsikał jeszcze jakimś gazem na złączki i powiedział że gaz gdzieś ucieka albo na chłodnicy albo w środku na nagrzewnicy. Wydaje mi się że jakby była gdzieś dziura to by uciekał ten azot szybciej. Prosze o odpowiedż czy sam mogę tą nieszczelność usunąć wydaje mi się ze jest to na oringu gdzieś czeka mnie szukanie bądź oddanie do warsztatu prosze kolegów o odpowiedzi w moim temacie pozdrawiam

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jakby była gdzieś dziura to by uciekał ten azot szybciej.

No to przecież masz dziurę (nie musi być wielka aby czynnik/azot uciekał) i azot ucieka.

Trzeba nabić czynnikiem UV i sprawdzić gdzie ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 4-5 minyt uciekała 0,1 dziedsiąta gaz

Czyli mniej więcej po 1 godz. zejdzie cały gaz. Bez sensu jest nabijanie klimatyzacji bez naprawy nieszczelności.

Wydaje mi się że jakby była gdzieś dziura to by uciekał ten azot szybciej.

Z tego co piszesz to szybko ucieka.

Oczywiście, że możesz to sam usunąć. Problem w tym czy wiesz dokładnie gdzie jest nieszczelność, a miejsc gdzie może powstać nieszczelność może być wiele. Dopóki nie znajdziesz nieszczelności to jak szukanie igły w stogu siana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!