Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odpala gubi obroty i gaśnie


Pawkeyy

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za jakiekolwiek błędy ale jest to mój pierwszy temat:)

KOLEDZY szukałem na forum podobnego tematu i się niestety nie doszukałem...

Mam problem z moją Megi z 2003 r. 1.6.16v a mianowicie jakiś czas temu (około 2 mies temu) miałem przykrą niespodziankę po powrocie ze sklepu a dokładnie wciśkam start(HF), odpaliła i przez około 3 sekundy wszystko ok ale potem obroty spadły, potem zaczęły skakać (zaczęła się "telepać" jakby nie chodziła na wszystkich) i zgasła. :) odczekałem z pół godziny i zapaliła normalnie... Myślałem do tej pory ze to była wina dosyć szybkiego przejazdu prze głęboką kałużę (w sensie że coś się zalało), ale dziś miałem to samo z tym że cały dzień nie padało oraz juz nie odpaliła, pracował sam rozrusznik zero reakcji silnika... pokazał się tylko komunikat "STEERING NOT LOCKED" i niestety wracałem na lawecie... :)

Moje pytanie jest następujące czy ktoś miał podobny/taki sam problem??? co jest przyczyną???

Zaraz po zakupie w grudniu 2011 wymieniłem rozrząd razem z KZFR i świece zapłonowe.

co prawda stoi teraz bezpiecznie u znajomego mechanika ale tak z ciekawości pytam:)

Mam nadzieję że w miarę jasno przedstawiłem problem i nie naruszyłem regulaminu Forum:D

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem dziś do kumpla i z ciekawości spróbowałem odpalić:) zapaliła bez problemu:)

Jutro mają posprawdzać ją i zobaczymy co jest grane, podpowiem im o tym silniczku blokady kierownicy i akumulatorze.

Jak coś się uda ustalić to napiszę,co było/jest przyczyną takiego zachowania, może komuś na przyszłość się przyda:)

 

Dodano: 21 maj 2012 - 09:41

Otóż okazało się, że przyczyną była wtyczka od pompy paliwowej a konkretnie "masa" robiło się zwarcie bo niebyła poprawnie zapięta i pin od masy wytopił się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!