Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak ogrzewania i dziwne zachowanie wskaznika temperatury


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem na forum i znalazłem podobne tematy jednak nic co można by zakwalifikować do mojego problemu.

Mianowicie auto raz grzeje a raz nie, z tym ze ostatnio zaczelo grzać "czasami" (doslownie w trasie potrafi sie to zmienic raz albo potem juz wcale nie grzeje) tylko na 27C. Dodatkowym problemem jest to że nawet jak dzis bylo 8 C na zewnatrz po zatrzymaniu i zgaszeniu auta dlugi czas pracuje jeszcze wentylator.

Kolejnym problemem, który myślę iż jest związany z grzaniem jest to że skacze bardzo temperatura (wskaźnik) silnika ( potrafi wejść na przedostatnią kreskę i doslownie w sekunde lub dwie zejść na środek).

Sam nie wiem czy to termostat czy może czujnik temp. czy też może czujnik temp. zewnętrznej(nie wiem czy to coś znaczy ale na wyświetlaczu pokazuje właściwą temp. zewnętrzną otoczenia).

Dziekuje za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szczerze mówiąc nie sprawdzalem gdyż jeździ nią teraz żona jak wróci to zajże moze to faktycznie banał że aż wstyd. !!

 

Dodano: 04 lip 2012 - 15:25

Witam po długim czasie nieobecności wirtualnej.. Powodem był brak płynu w układzie który uciekał(chyba) przez wąż. Na pierwszy ogien sprawdziłem ten środek uszczelniający chłodnice i ... jest ok ! :) czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze...

Aston76 dzieki za podpowiedź nie spodziewałem sie ze to bedzie taki banał, w wolnym czasie wymienie tego węża.

pozdro

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogien sprawdziłem ten środek uszczelniający chłodnice i ... jest ok !

Oby tylko kolega w krótkim czasie nie wymieniał chłodnicy lub nagrzewnicy, bo takie są z reguły konsekwencje stosowania tych środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz, że on uszczelni tylko akurat miejsce wycieku :)

Musiałby być bardzo inteligentny (może już takowe ze sztuczną inteligencją są) coby sobie odszukać dziurkę. :)

O tu jest :) cyk i zatykam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!