Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

led w5w i CAN-BUS


Rekomendowane odpowiedzi

wybierz sobie, co Ci pasuje - kolor, cena czy odległość (w razie reklamacji).

moje świecą już "kopę" lat, więc postanowiłem jeszcze uLEDzić wnętrze - wymieniłem na LED SMD podświetlenia panelu climatronica, radia oraz klawiszy od dźwigania szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-czy jest mozliwość abym do Ciebie podjechał w jakiś wczesniej ustalony dzień i zobaczył jak to wygląda

- a dlaczego te rurkowe nie podchodzą do podsufitówki http://allegro.pl/show_item.php?item=3733255483

Edytowane przez thomasleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co końkretnie chciałbyś zobaczyć?

 

rurkowe nie podchodzą, bo po prostu w suficie są W5W i nie ma możliwości wsadzenia rurki. polecam jeszcze W5W mocne czerwone włożyć w dół drzwi - bardzo ładnie widoczne są w ciemności. generalnie nie mam już żadnej żarówki w środku auta i przy tylnej tablicy. jakieś 20 LEDów zamontowane (2x schowek, 4x drzwi, 2x tablica, 6x sufit, 9x podświetlenie klawiszy szyb, 2x słonecnik + radio + panel climatronika)

 

thumb_hosting_zdjec_1387222402__fecu.jpg

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podsufitce (2x3 LED) oraz w drzwiach (2x4 LED) oraz w słonecznikach (2x1LED) oraz w schowku przesuwnym (1xLED) wsadzone mam zwykłe LEDy, takie:

http://allegro.pl/zarowka-t10-w5w-12v-postojowka-led-0-99zl-gratisy-i3774606915.html

 

żałuję tylko, że mam białe zimne zamiast ciepłych. w drzwiach oczywiście są czerwone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet co handluje ledami napisał mi że do podsufitówki są potrzebne ledy cambus z uwagi na cyt " podsufitce jest ściemniacz który cały czas podaje napięcie i led może się całkiem nie gasić dlatego potrzebny jest canbus"- na forum iż cambus nie jest potrzebny przy naszej inastalacji :P Jeszcze jedno jeden z postów to na forum "Ważne by te żarówy były obliczone na 14- 15V, a nie 12V" Sprzedawca mocno zdziwiony tym tekstem który mu przesłałem. Sprzeczności tutaj od groma chyba trzeba miec fakultet aby dobrać właściwe ledy :P

Edytowane przez thomasleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet co handluje ledami napisał mi że do podsufitówki są potrzebne ledy cambus
powiem tak - w zupełnej ciemności widać, że te diody się mini mini świecą. ale przecież po 10 minutach od zamknięcia auta wyłączają się wszystkie odbiorniki. więc nie ma szans na rozładowanie akumulatora! jeżdżę juz tak 4 lata

 

bardzo ładnie wyszedł climatronic
LED SMD 5028 o le dobrze pamiętam Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja spróbuję to zreasumować led-y Cam-Bus tam gdzie jest ściemniacz czyli do podsufitówki, natomiast pozostałe led-y "normalne" czyli np; światła postojowe,oświetlenie schowka, bagażnik itd(, aaaaaaaaaaa do podsufitówki panel ledowy Cam-Bus oraz led Cam-Bus będzie jaśniej gdy tam zastosujemy ten wspomniany panel ledowu Cam-Bus zamiast 2 razy led cambus)http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Panel-Led-9xSMD5050-W5W-T10-Can-Bus-Bialy-Cieply-T2/302

Edytowane przez thomasleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca mocno zdziwiony tym tekstem który mu przesłałem. Sprzeczności tutaj od groma chyba trzeba miec fakultet aby dobrać właściwe ledy

Wystarczy zmierzyć napięcie jakie jest w instalacji przy włączonym silniku i ładowaniu z alternatora.

Są miejsca w aucie gdzie ledy ciągle na takim napięciu świecą, (przykładowo oświetlenie rejestracji, pozycyjne) a sporadycznie tylko z akumulatora, choć i z niego zazwyczaj napięcie jest wyższe jak 12V.

Z tej właśnie przyczyny warto do obliczeń potrzebnych rezystorów wprowadzić wartość 14V, by zapobiec szybkiemu przepalaniu. Szczególne tańsze ledy są gorszej jakości i wykraczają poza dopuszczalne tolerancje.

Sprawa tych wartości w małym stopniu dotyczy tego, co już gotowe kupujemy, nabiera jednak ważności gdy takie zestawy montujemy samodzielnie.

Na jakie napięcie faktycznie sa przystosowane już gotowe zestawy dowiemy się po zmierzeniu rezystorów jakie tam zastosowano.

może być tak, ze już są przygotowane na 14-15V, choć w opisie jest podane nominalne 12V.

Identycznie jest z zwykłymi żarówkami, są opisane jako takie na 12V a do ich przepalenia jest potrzebne znacznie wyższe napięcie. Ta różnica to rezerwa, by świeciły trochę słabiej ale znacznie dłużej jak na wartościach granicznych.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja spróbuję to zreasumować led-y Cam-Bus

przerost formy nad treścią. ale co kto lubi...

 

czyli np; światła postojowe

do świateł postojowych NIE STOSUJEMY LEDów. do pozycyjnych też.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na auta mijane na drodze i popraw swój wpis... :mrgreen:

Choć to nielegalne i niezgodne z homologacją lamp to jest to szeroko stosowane..

Może my nie stosujemy, jednak są tacy co stosują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wy popieracie, my nie

na drodze trzeba myśleć też o innych, a nie tylko o własnej d...

 

żadna LED W5W nie da takiego mocnego szerokiego światła jak zwykła żarówka!

a o to chyba w tym chodzi, by auto było o zmierzchu i w nocy widoczne DLA INNYCH, jak ma włączone te światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!