Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zapadnięte sprzęgło i brak biegów


bethoven

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Dzisiaj przytrafiło mi się coś dziwnego, a mianowicie zapadło mi się sprzęgło tak do połowy swojej właściwej wysokości i nie mogłem poruszać lewarkiem zmiany Biegów. Auto ruszało po spuszczeniu sprzęgła(w okolicach 1/4 sprzęgła właściwego) Wyłączyłem zapłon i pocięglem dźwignię sprzęgła do siebie, jak na razie jest ok, ale czy można określić na jak długo. Mechanik u którego od lata naprawiam auto jest na urlopie do końca miesiąca, wiec podjechałem na inny warsztat, i tam poinformowano bez oględzin ze do robienia jest wysprzęglik, sprzęgło i coś tam jeszcze - czyli około 2tys.

 

czy jest jakaś możliwość amatorskiego sprawdzenia czy konieczne są aż tak drogie naprawy? chyba ze namiary na jakiegoś dobrego taniego magika(podobno we Wrocławiu na balonowej ale nie mogę znaleźć na niego namiarów na forum)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem to samo ze swoim autem. Trzeba szybko naprawiać, bo będzie coraz gorzej. Jeśli to wysprzęglik to na połączeniu skrzyni i silnika powinien pojawić się płyn hamulcowy (w zbiorniczku będzie coraz szybciej ubywał). U mnie okazało się, że to właśnie wysprzęglik. Całkowity koszt naprawy ok. 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to mogło być tez przyczyna ze od jakiegoś roku miałem problemy z biegiem wstecznym - niekiedy za drugim/trzecim razem po wciśnięciu sprzęgła wskakiwał. Samo sprzęgło wydaje mi się ze pracuje dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autkiem jezdzilem jeszcze 3 dni potem zaczelo sie to dziac coraz czesciej. o ogledzinach mechanika do wymiany wysprzeglik, sprzeglo , uszczelniacz okolo 1500zł

no i jeszcze niewiadomo jak z dwumasa. A podobno dwumasa w tych slinikach 1,5 86 km nie do zajechania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanika, bo właśnie przebił cenę wymiany kompletnego sprzęgła w ASO :)

Przy tym silniku nie ma koła dwumasowego, tam jest zwyczajne koło.

Poszukaj kogoś obeznanego z Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno dwumasa w tych slinikach 1,5 86 km nie do zajechania

Zgadza się w 100%. Nie do zajechania bo jej nie ma :)

U siebie robiłem wysprzęglik, koszt niecałe 200 zł, robocizna własna. Wymieniłem od razu tarczę sprzęgłową, koszt 0 zł bo została mi z poprzedniego scenica 1,9 dti, jest taka sama.

Myślę, że z pewnością znajdziesz mechanika co to zrobi za 300-350 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. paseknie pisz takich bzdur. Zwykłe koła zamachowe są stosowane nie tylko w "traktorach i starszych autach". W obecnie produkowanych np. z roku 2012 również występują.

Dwumasa zakładana jest przeważnie do diezli i benzyny o dużym momencie obrotowym. I to jest podstawowy wyznacznik stosowania dwumasy. Marka samochodu nie odgrywa żadnej roli, nie tylko volksvagen przoduje. Nie uważam, że mój scenic z 2004 r. jest starym autem i dlatego nie posiada dwumasy.

Do bethoven- każdy silnik posiada jedno koło zamachowe. Jeżeli nie musi przenosić dużej mocy to jest stosowane prostsze i dużo tańsze zwykłe koło zamachowe, przy silnikach o mocy wyższej od powiedzmy (granica mocy jest płynna)110 KM stosuje się koło bardziej skomplikowane czyli dwumasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze moja meganka o mocy 86km nie ma kola dwumasowego tylko kolo zamachowe(dwumasa znajduje się w mocniejszym silniku o tej samej pojemności-ponad 100km) a jak z z awaryjnością mojego kola zamachowego - pytam bo zostałem troszkę nastraszony ze po rozbiórce okaże się czy jest tez do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z z awaryjnością mojego kola zamachowego

A co tam ma się popsuć. Nic. Jest to kawał metalu z wieńcem zębatym do rozrusznika. Ewentualnie mogą się zęby ukruszyć ale to bardzo rzadko się zdarza. Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!