Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MeganeDroid 1.5 dci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w pierwszej kolejnosci prosze o wyrozumialosc- posiadam laptopa z jezykiem angielskim i znakow polskich niestety w nim brak.

Chcialbym przedstawic realizacje pomyslu, ktorym byl montaz tabletu w mojej megane. Byc moze kogos to zainspiruje do montazu czegos podobnego u siebie.

W zwiazku z tym ze mialem fabryczne radio (nie czytajace mp3), chcialem miec mozliwosc odtwarzania roznych formatow plikow (by nie wozic ze soba kilkunastu plyt cd). Tablet ma wbudowany modul GPS, wspolpracujacy z programem Sygic (ktory nigdy mnie nie zawiodl nawet w trasach UK-PL). Dodatkowo oczywiscie odtwarza filmy i ma dostep do internetu. Zalezalo mi rowniez na zachowaniu sterowania (choc czesciowego) z kierownicy. Jednoczesnie by koszt byl jak najmniejszy. W efekcie zdecydowalem sie na kupno tego tabletu- link. Praktycznie najtanszy tablet 7" z wbudowanym modulem GPS, procesorem 1GHz, 8GB pamieci wbudowanej i systemem Android. Posiada rowniez wbudowany transmiter fm. Nie ma bluetooth'a ale mnie jest raczej zbedny, skoro jest wifi. Mimo rezystancyjnego ekranu dotykowego obsluguje sie go bardzo dobrze. Oczywiscie doplacilem za wyslanie kurierem, bo zwykla paczka z Chin moglaby sie zgubic gdzies po drodze... Czas dostawy od zlozenia zamowienia- 5 dni roboczych. Dokupilem kilka innych czesci, kosztorys prezentuje sie nastepujaco:

Tablet plus przesylka- £86

Ramka konsoli srodkowej (zeby oryginalnej nie przerabiac)- £10 (na szrocie)

Wlacznik, micro switche, zlaczki, kabel usb- w sumie okolo £12

Folia (vinyl) do oklejenia- £18

Plaskownik aluminiowy (do mocowania tabletu), srubki- £5

Przewody, klej epoksydowy i szpachle mialem z poprzednich prac typu "zrob to sam".

Calkowity koszt: £131

Porownujac- koszt najtanszego radia z wysuwanym ekranem 7" (oczywiscie z Chin), gdzie systemem operacyjnym jest WinCE i z procesorem 600MHz- okolo £160 plus przesylka (a i mozliwosci duzo mniejsze).

Fabryczne radio zostalo schowane za tabletem, w pionie. Nie musialem dodawac wzmacniacza, sterowanie z kierownicy przelacza pomiedzy aux (dzwiek z tabletu), a tunerem fm (z radia), dziala regulacja glosnosci + wyciszenie. Musialem tylko wyprowadzic na zewnatrz wlacznik radia i wlacznik tabletu (dwa micro switche powyzej gornych rogow tabletu). Na klapce zlacza diagnostycznego zamontowalem gniazdko usb i wlacznik ladowarki, ktora jest schowana pod gniazdkiem zapalniczki.

Planuje rowniez zakup interfejsu diagnostycznego OBDII/CanBUS komunikujacego sie poprzez wifi (koszt okolo 40 funtow), dzieki niemu i aplikacji diagnostycznej z google play, w czasie rzeczywistym wyswietlane sa na ekranie tabletu informacje nt pracy silnika, mozna ustawic sobie zegary na ekranie tabletu pokazujace predkosc, spalanie, temperature itp. Jest tez mozliwosc odczytywania bledow silnika.

Ponizej kilka zdjec z postepu prac:

 

imag04igi.jpgimag0433ko.jpgimag04oro.jpgimag04391k.jpgimag0439ko.jpgimag04512k.jpgimag04524k.jpgimag0497ko.jpgimag0516ko.jpgimag0514ko.jpgimag0524ko.jpgimag0543ko.jpgimag0564ko.jpgimag0567ko.jpgimag0577ko.jpgimag0578ko.jpgimag0579ko.jpgimag05iti.jpg

 

Zdjecia zrobione z lampa blyskowa spowodowaly nienaturalne blyszczenie metalicznych drobinek w folii, ktorej uzylem do oklejania, w swietle dziennym jest prawie identyczna jak wykonczenie po bokach konsoli srodkowej.

Pozdrawiam

sek

Edytowane przez Mr.Sek
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wyszło :)

Napisz jak sprawuje się GPS, dobrze łapie sygnał w tej zabudowie?

Nie myślałeś, żeby ustawić ekran bardziej pod kątem, żeby wyświetlacz skierowany był bardziej do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pozytywna ocene :) Sam zastanawialem sie jak to bedzie z sygnalem, jednak tablet potrzebuje okolo 45 sekund, zeby zlapac sygnal (brak zewnetrznej anteny gps) i nie zrywa polaczenia, a za tydzien przetestuje go na trasie Plymouth- Londyn :) ). Tablet jest lekko pochylony "gorna czescia do srodka", gdybym go jeszcze bardziej polozyl, wygladaloby to dziwnie :P Katy widzenia sa takie, ze patrzac na wprost w poziomie (90 stopni wzgledem pionu) az do prawie samej gory (jakies 170 stopni) widac wszystko idealnie :) Natomiast gorzej jest patrzac od dolu, bo obraz przestaje byc widoczny przy okolo 45 stopniach, ale trzeba by miec glowe przy hamulcu recznym :)

Link do programu diagnostycznego na Androida link

chgbx07afr.jpgielu7atgt.jpghkd4chrmr.jpgps72wqbmio.jpg

Wydaje mi sie, ze tablet ma mozliwosc dzialania w trybie host usb wiec moze nawet adapter OBDII na usb bedzie wspolpracowac... W niedlugim czasie sprawdze :P

Edytowane przez Mr.Sek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odkopię.

Właśnie mam chęć zapiąć takie ustrojstwo. Co prawda ja chcę założyć jakiś "firmowy" tablet ale to już moja alergia na chińskie :mrgreen:

Skoro już przez to przeszedłeś - czy jest opcja założenia większego tabletu niż 7"? Kolejne pytanie - czy błyszczący ekran tabletu nie powoduje aby, że ustrojstwo jest bezużyteczne?

Ogólnie jakie doświadczenia "po latach" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!