Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy warto kupic Scenica II z silnikiem 1,5 Dci


Zygmund

Rekomendowane odpowiedzi

Silniki były już produkowane pod koniec 2005 i montowane w MII ph1, ale czy w Scenicach też nie mam faktycznie pewności - do zweryfikowania.

 

PS.

Kilka sztuk jest faktycznie z tym silnikiem (jeśli można wierzyć sprzedawcy) do sprzedania w Niemczech.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobnie, te widoczne na pierwszy rzut oka opisałem częściowo na poprzedniej stronie. Trochę wizualnych zmian, a przy silnikach 1,5 dCi wprowadzono ten 105- 106 konny, skrzynie 6 biegową, dwumasę i w niektórych egzemplarzach FAP.

Jest i zmiana w oprogramowaniu, z możliwością podmiany komunikatów na j. Polski, zmieniono podstawy foteli przednich, z inaczej rozwiązanymi dźwigniami przesuwu, za oparciem fotela kierowcy nie jest już montowana ramka pod rozkładanym stolikiem, tak ze fotele od tyłu patrząc różnią się od siebie.....

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z rękawa tymi info strzelasz :notacrook: wiem od znajomych że Vectra z roku 2005 ma ogromne problemy z przepalającymi żarówkami z przednich lampach - jak jest w Sceniolach - co je dręczy i męczy ( jeśli cokolwiek ;) )

Edytowane przez Zygmund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z rękawa tymi info strzelasz

Nie tak dawno (w 2010 roku) sam przed takim dylematem stałem i porównywałem co się zmieniło pomiędzy wersjami przed i po liftingu szukając tego, którego posiadam. Takich spostrzeżeń się nie zapomina tak szybko. Poza tym użytkuję poliftingowego to wiem co posiada.

lampy z diodami LED oraz zmieniono rozmieszczenie napisów na klapie tylnej

O lampach na poprzedniej stronie wspominałem, nawet o tym , że nie zawsze musi to byc wyznacznik poliftingowca, bo lampy są zamienne w obydwu wersjach. Co do napisów na klapie to dołożono po prawej stronie u dołu nad plastikiem napis RENAULT ale tez nie we wszystkich sztukach opuszczających fabrykę to było. Mój wyjechał bez tego napisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako komplet pasują, ale przekładka jest droga. zobacz sobie na alle kpl. lamp - powyżej 500 PLN

 

Dodano: 30 sie 2012 - 22:50

...ale tez nie we wszystkich sztukach opuszczających fabrykę to było. Mój wyjechał bez tego napisu.
jakim cudem? to przecież był standard.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie piszecie - celowo lub nie o innych autach - czemu w Waszym przypadku padło na Sceniola a nie króla szos i dróg gruntowych - Passata lub innego w tej kwocie :notacrook:

rozumiem i jak widać jest różnica przed lift. http://moto.allegro.pl/prawa-lampa-tyl-renault-scenic-ii-2005-2006-nowa-i2535030476.html i po : http://moto.allegro.pl/prawa-lampa-tyl-renault-scenic-ii-2006-2009-nowa-i2575055751.html

Edytowane przez Zygmund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem? to przecież był standard.

Niestety nie. juz to na forum było roztrząsane.

nawet w ofertach nie wszystkie klapy tylne maja nazwę marki. Ja przypuszczam, choć mogę się mylić, że to zależało od wersji. Zazwyczaj są widoczne przy Privilage, gdzie na wylotach nawiewów są srebrne wstawki na suwakach, fabryczne lusterka fotochromy, oświetlenie nad osłonami słonecznymi w podsufitce, schowek na okulary....

Mój tego fabrycznie nie posiadał, pomimo że z bardziej znaczących dodatków ma tempomat, ESP/ASR, HF, klimę automatyczną z elektrycznymi grzałkami w nawiewie, składane elektrycznie lusterka, fabryczne czujniki cofania i szklany dach.

Właśnie przez brak tych wyżej wymienionych ozdobników to tylko Ekspresion, w tym roczniku i w tym zestawieniu zwanym Latitude

czemu w Waszym przypadku padło na Sceniola a nie króla szos

Ja się przesiadłem ze sceniola I Ph I 1,9 dT, którego nadal posiadam. Poznałem jakie to auto, jaka wygoda i że wieść gminna i podremizowa głupoty o tych autach prawi....

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto wpis na forum Passata - właściciel cieszy się z nowego zakupu : Data wpisu 09-05-2012, cytuję :

 

" Mój pierwszy Passat w życiu :notacrook:

Witam,

 

No i stało się.

 

Jako swój pierwszy własny samochód wybrałem VW Passata. Chciałbym się tutaj nim trochę "pochwalić" chociaż wyposażenie nie jest zbyt bogate.

 

Wersja: Trendline 2.0TDI 140KM

Rok produkcji: 2006 r.

Przebieg: 202000 Km

Kolor: Granatowy

Nadwozie: Kombi

 

Auto sprowadzone z Niemiec sprawdzane w ASO

 

Plany:

 

- Kierownica multifunkcyjna

- Przyciemnione szyby

- Tunel z podłokietnikiem

- Alufelgi

- Podświetlenie nóg - tył

- Listwy chrom w środku

- Oświetlenie w drzwiach

- Listwy chrom na drzwi

 

Modyfikacje:

 

- Ringi by Bimbasz - gotowe

- Tempomat - gotowe

- 2x Buzzer ZZ70x - gotowe

- Podświetlenie nóg - przód - gotowe

- Ledy postojowe by tomnik - gotowe

- Auto Hold - gotowe

- Manetki z kompem i tempomatem - gotowe

- Autmatyczne włączenie i wyłączenie świateł do jazdy dziennej - gotowe

- Domykanie i otwieranie szyb z pilota - gotowe

- Klips na bilety - gotowe

- Chromowany gril listwy - gotowe

- Licznik z komputerem pokładowym - gotowe

- Lampki LED do wnętrza auta by tomnik - gotowe

- Białe kierunki - gotowe

- CHIP - gotowe

- Lampki LED do tablicy rejestracyjnej by tomnik - gotowe

- Demontaż zestawu na telefon komórkowy - gotowe

- Naprawa kratek nawiewów w kabinie - gotowe

- Demontaż haka - gotowe

- Żarówki - H7 Osram Nightbreaker - gotowe

 

*****************************************************************************************************************

 

wpis z dnia : 14-08-2012 :

 

na tą chwilę koniec modów bo uszczelka i rozrząd do wymiany

i niestety dostałem złą wiadomość - pęknięta głowica "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie cytuj tego badziewia :notacrook:

porównaj sobie wyposażenie pojazdów z komfortem i ceną i sam zdecydujesz co lepsze. nawet za cenę tego, że trzeba będzie w końcu w SCII naprawić licznik, spinki w drzwiach i będzie wkurzać HF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!