Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy warto kupic Scenica II z silnikiem 1,5 Dci


Zygmund

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielka prosbe czy warto kupic Scenica z roku 2005 - czarny , alu , silnik 1,5 Dci - jak wyglada awaryjnosc ?

Kazdy wciska mi ze za ta kase mozna miec Pasata czy cos innego - ja chce wiedziec od posiadaczy czy warto - jak te silniki - zima jak wtrystki itd czule punkty - plusy i minusy - szczere odp mile widziane .Podaje swoj nr gg i zapraszam pisania 2797920 . Z gory dziekuje

 

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6

 

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2005 i 1,5dCi to za mało, by o silnik pytać. W sceniolach do tego rocznika były 3 różne silniki 1,5 każdy z inną mocą.

Czy warto kupić sceniola, nawet czarnego- każdy jego posiadacz (choć nie z tym samym przekonaniem) powie że warto. Szczególnie jak w przyzwoitym stanie i dobrze wypasiony.

Jak ktoś trafił na zajechanego, to będzie odradzał ale tylko ze względu na problemy techniczne, a nie na wygodę.

Więcej dowiesz się po spokojnym przeglądnięciu tego co już na forum napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc podaj - jak 101 KM to najmocniejsza w tym czasie jednostka. posiada już VTG, ale nie ma FAPa. ogólnie mówiąc - jeśli nie zależy Ci specjalnie na osiągach (101 KM ma bardzo dobre przyspieszenie), cenisz sobie niższe koszty ubezpieczenia i niskie spalanie, to 1,5 dCi zupełnie wystarczy.

jeśli chcesz coś mocniejszego, do ciągania przyczepy to bardziej patrz na 1,9 dCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec juz pisze cos o sobie i o moich wymaganiach - wyposazenie - klima - i to wszystko - nie jestem zbyt wymagajacy - bardziej cenie stan auta i wygode jazdy niz wyposazenie nawet brak klimy przezyje - mam male dziecko itd . Teraz jazda styl itd . Jezdze malo ok 10 tys rocznie , bardzo spokojnie 2500 obrotow max , mam rodzine 2+1 , do pracy mam dosc blisko i jezdzimy na zmiane z kumplami , raz w roku wakacje , i to chyba tyle , mamy w pracy sluzbowe Clio 2004 z tym silnikiem - jak dla mnie - szok wyrywa asfalt ! Dzieki za pomoc jak sie dowiem wyposazenie i reszte - zaraz Wam napisze . Napiszcie mi bolaczki tych aut - typowe usterki i czy np mozna kupic tanio wtryski np jesli czesto padaja - tak pisze bo nie mialem w zyciu poza Mondeo Mk3 2,0 TDDi zadnego diesla . Czytam opinie na autocentrum - rozne z przewaga na pozytywne .

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6

 

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dalej nie podałeś mocy silnika! w klijówce to nawet 80 KM wyrywa, ale w SCII będzie troszkię mało. jak do 2+1 to klima obowiązkowa, bo się ugotujesz z dzieciakiem.

podaj linkę do sprzedawanego pojazdu, bo climatronic, schowki dodatkowe, podłokietniki inne bajery warto mieć.

a opinie z AC nie są do końca miarodajne, chociaż moja też tam jest :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie dokonca z ogloszenia - poprostu ktos przywiozl takowego na handel i mam go niby obejrzec wiec nie wiem nie widzialem nic wiem kolor i stan ze niby ladny podwojny szyber czy cus . Ile takie cusik jest na ta chwile warte - oczywiscie w calosci a nie z 3ech zlozony

 

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6

 

Tomik

 

Dodano: 29 sie 2012 - 20:09

Użytkownik Tomik - tak mniej wiecej to o co chodzi - czytam ten regulamin i co z tego wynika napisz o co kaman

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mniej wiecej to o co chodzi - czytam ten regulamin i co z tego wynika napisz o co kaman

 

W takim razie przeczytałeś nie uważnie. Proponuje przeczytać podany punkt i zastosować się :notacrook:

Każdy kolejny post który naruszy powyższy regulamin poleci na Marsa ;)

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie dokonca z ogloszenia - poprostu ktos przywiozl takowego na handel i mam go niby obejrzec

no to wybierz się ze specjalistą i znawcą, bo samochód jako taki jest :notacrook:, silnik (o ile nie zarżnięty) też jest ;) .

ważne by nie wtopić z jakimś zwleczonym z zachodu padłem, bo uraz pozostanie do końca życia

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo samochód jako taki jest :notacrook:, silnik (o ile nie zarżnięty) też jest ;) .

ważne by nie wtopić z jakimś zwleczonym z zachodu padłem, bo uraz pozostanie do końca życia

Czyli dokładnie to, co napisałem w 2 poście w tym temacie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie kolegów - na tą chwilę wiem tyle że tj silnik o mocy 105 koni - jutro kolejne informacje co do wyposażenia i może nawet jakieś zdjęcie :notacrook:

mrarek oznaczenie Twojego silnika to : 1.5 dCi K9K 728 - gdzie znajdę takie info ?

czy jak załatwię nr Vin to coś będziecie mi w stanie pomóc jeśli chodzi o takie sprawy jak wyposażenie min. ?

Edytowane przez Zygmund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 dCi K9K 728 - gdzie znajdę takie info ?

Na przedniej stronie bloku silnika jest miejsce z nabitym numerem i oznaczeniem silnika.

Obawiam się, że auto z 2005 roku nie posiada jeszcze silnika 105KM, a maksymalnie 101KM

105KM z 6 biegowymi skrzyniami były po liftingu, (taki mam u siebie oznaczony jako K9K 732) inny pas przedni, inne reflektory, chromowa obwódka na poduszce w kierownicy, inne tylne lampy z wbudowanymi diodami w miejscu światła stop i pozycyjnych. (choć akurat poduszka i te lampy, pomiędzy rocznikami przedliftowymi i poliftowymi są współzamienne)

Mając numer VIN udaj się z nim albo zadzwoń do ASO, by na temat auta więcej się dowiedzieć.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie kolegów - na tą chwilę wiem tyle że tj silnik o mocy 105 koni - jutro kolejne informacje co do wyposażenia i może nawet jakieś zdjęcie :notacrook:

sprawdź sobie w papierach - jakiś DR musi w końcu być.
czy jak załatwię nr Vin to coś będziecie mi w stanie pomóc jeśli chodzi o takie sprawy jak wyposażenie min. ?
co miał, jak zjechał z taśmy można sprawdzić na renault.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!