Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupuje Scenic II. Prosze o ocene oferty.


arturp333

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli nie ma naklejek na progach to znaczy, że elementy te były CONAJMNIEJ malowane. mogły być też naprawiane/wymieniane. chcesz się bawić w zrywanie wykładziny, gąbki etc. by nabrać jeszcze większych wątpliwości?

przecież w niemcowni SCII jest na pęczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, żę naprawisz i to za małe pieniądze. Tylko jest jedna sprawa. Jest różnica między świeżym uszkodzeniem, gdy blachy jeszcze zdrowe, a starym źle naprawionym. Oczywiście zależy czy kupujesz dla siebie czy na sprzedaż :notacrook:. Dlatego, jak chcesz kupić ten samochód dobrze sprawdź te uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko jeszcze bardziej gmatwa i tak już sporo poplątany sposób rozróżnienia modeli

A w czym tu problem jeśli auto jest sprawne i zadbane, jest na niego chętny klient, to mało ważne jak detale go kwalifikują. Właściwie nie detale ale domyślający się na ich podstawie opiniotwórcy amatorzy, tacy jak my...

Ja uważam że podział jest całkiem prosty do końca 2005 roku to wersja przedliftingowa, 2006 to wszelkiego rodzaju mutacje i 2007 to już po liftingu. A kto chce wiedzieć dokładnie i ze szczegółami to zawsze do ASO odsyłam po zaciągniecie informacji ze specyfikacji danego egzemplarza, z czym z fabryki wyjechał.

Są tam nawet takie detale podane jak obecność (lub brak) dyskusyjnego napisu RENAULT na tylnej klapie. "BEZ NAZWY ZEWNĘTRZNEJ"... Tak samo jest BEZ NAZWY WEWNĘTRZNEJ i takowej też nie mam na klapie schowka, czy gdzie by tam powinna być.

A wygląda to tak: (fotka tego co udało mi się wyrwać)

0109201249.jpg

Jest kilka pozycji niezrozumiałych dla mnie które podkreśliłem, takie jak brak koła zapasowego i niżej koło zwykłe, bez filtra PP a taki w podszybiu jest.... Przypuszczam, że może to być wina tłumaczenia z oryginalnego języka, a filtrem przeciwpyłkowym jest nazywany FAP, bo tego faktycznie nie posiadam.

Miejscami nawet nie jest przetłumaczone:

CHASSIS STANDARD- podwozie standardowe

TIOT VITRE FIXE- stały szklany dach

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie uwagi. Daliscie mi do myslenia i w tym momencie jestem bardziej za nie kupowaniem jeszcze tego samochodu.

 

Tydzien temu ogladalem inny samochod oto link: LINK auto sprzedaje handlarz cene ustalilismy na 3300 ten model nie posiada zadnej rdzy mimo odpryskow i ma folie na progach. Niestety wyswietlacz ciagle gasnie, a jak juz sie zapali to wyswietla SERVICE P hamulec reczny... Ktore z tych dwoch aut byscie wybrali? Oba maja "wilgotne silniki od oleju od dolu" (przyjalem juz to za norme).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym,że jesli chodzi o wygląd i oczywiste usterki , które widać i można przewidzieć ich koszt naprawy, to ten drugi w/g mnie jest lepszy.Ale silnik 1,6 to z kolei "kaszlak" czyli ,że nie jeździ tylko popycha.Ale to są oceny ze zdjęć.Zaś organooleptycznie widać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O listach z opisem auta to owszem, inny temat. Tu przedstawiłem przykładowo jak taki opis wygląda i co zawiera, jako jedynie wiarygodny spis wyposażenia danego auta, by ukrócić przypuszczeia i domniemania, nie zawsze prawdziwe, "bo nam się tak wydaje". Szczególnie w przypadku rocznika 2006, gdzie trudno jest na podstawie fotek z detalami auto zaliczyć do przed, lub poliftowego, a już całkowitym nieporozumieniem jest na takiej podstawie twierdzić, że coś było bite albo składane z kilku aut. W tym roczniku wszystkie mixy są możliwe i to już w wykonaniu fabrycznym. Jedynie posiadając taki spis z bazy można, na jego podstawie i przedstawionych fotek dociekać i oceniać co zostało zmienione, dołożone, lub co nie jest zgodne, przykładowo przez niedbałą naprawę po stłuczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupilem tego samochodu. Ostatecznie przesadzilo o tym zachowanie sprzedajacego. Ktory malo brakowalo, a zaczalby mnie wyzywac... Samochod wyglada na to, ze cos mu jednak mocniej w tyl wjechalo. Sprzedajacy tlumaczyl, ze ta cala rdza jest "od kamieni" mowil, ze nawet dwuletnie mercedesy i audi maja rdze :notacrook: (chcial nawet o 1000 euro sie zalozyc o to ze samochod ma oryginalna farbe) Poza tym brak ksiazki serwisowej, nie wiadomo kiedy olej byl wymieniany itd. Wiec odpuscilem sobie ten samochod, mimo ze w srodku siedzialo sie jak marzenie...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy to dobra cena doliczając u nas 2 tys opłat + transport suma ok 18 tys u mnie we wsi się pojawiły nawet dwa ale nie wiem czy takiego szukasz : http://otomoto.pl/re...-C25810207.html http://otomoto.pl/re...-C20784072.html

Edytowane przez Zygmund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!