Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CC Cabrio Dach nie zamyka się do końca- zdjęcia


Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Witam wszystkich.

Mam również problem z plastikową klapą, może znajdziecie osoba, która pomoże w jego rozwiązaniu. U mnie klapa w ogóle nie chce się złożyć. Po złożeniu dachu pozostaje w pozycji pionowej.

 

Na zdjęciach widać jak prawe skrzydełko nie przylega do reszty półki.

post-89150-0-78499700-1459178615_thumb.jpg

post-89150-0-32434700-1459178638_thumb.jpg

post-89150-0-83599300-1459178690_thumb.jpg

post-89150-0-49822000-1459178718_thumb.jpg

post-89150-0-69028400-1459178748_thumb.jpg

Edytowane przez dziki3006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Dziki. Twój problem jest dośc podobny do mojego. U mnie ten plastik nie opuszczal sie do samego dołu, u ciebie wogóle sie nie składa. U mnie pomogla wymiana linek (założone poprzednio byly chyba troche za dlugie)oraz wymiana tylnej półki która była jakaś kombinowana.

U ciebie wyglada mi to na zerwane linki odpowiedzialne za skladanie tej półki. Niestety w tym momencie nie mam dostępu do auta i nie bede mial przez najblizszy miesiac. Ale jeżeli przeczytasz cały ten temat od początku do końca to napewno dasz sobie rade. Wrzucam cytat sprzed kilku stron:

 

Udało mi się rozwiązać problem...Co zrobiłem:

-wymieniłem tylną półkę na nówke (udało mi się kupic na alledrogo za 200zl z przesyłką). Jak dzieki pomocy kolegów a szczególnie UFO23 udalo nam sie ustalić-moja półka byla jakos dziwnie kombinowana (elementy zaznaczone przez ufo23)

-wymieniłem obie linki łączące tylną półkę z metalowym elementem w bagażniku na używane(kupione 220zl komplet). Tutaj uwaga-byly 3 rodzaje linek-różniły się sposobem mocowania , z not technicznych wynika ze byly oznaczane paskiem taśmy w różnych kolorach (czarny,czerwony,żółty). Z not technicznych wynika że podczas regulacji poszczególnych linek ich długość powinna być różna od siebie-jednak sposób w jaki nalezy mierzyć ich długość jest mocno niejasny.

Występowały również dwie generacje mocowań tej linki w bagażniku. Jak się później doczytałem-z not technicznych wynikało że linka którą zakupiłem (żółta) nie bedzie pasowała do mojego auta poniewaz mam 1 generecje mocowania. Mimo wszystko po wymienie linek od razu przy ich początkowym już ustawieniu wszystko zadziałało jak należy. Półka chowa sie w odpowiednim momencie pod klape bagażnika. Półka również opuszcza się odpowienio niżej i nie trzeszczy. Trzeszczenie dachu w moim aucie ograniczyło sie o jakieś 75%.

 

W pierwszej kolejności sprawdz czy z żadna z linek nie jest zerwana-zdejmij boczki w bagażniku i sprawdz czy linki nie są luźne-powinny byc mocno napięte.

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam nadzieję, że ktoś mi coś doradzi. Po zimie próbowałem, rozłożyć dach, ale otwierał się jakby trochę na raty. 2-3 razy stanął w miejscu przy składaniu do bagażnika i składa się do momentu złożenia w bagażniku, ale osłona oraz sama klapa bagażnika nie reagują. Oczywiście serwis i Roof Mechanism Fault.

 

Wymieniłem płyn w pompie od mechanizmu dachu, sprawdziłem bezpieczniki, kostki przy pompie i nic. Dach składam w trybie awaryjnym (przyciskami) i bez problemu.

 

dla potomnych:

przeczyściłem kostki przy ryglach (tych przy przedniej szybie) i wszystko działa jak nowe :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, żona zakupiła sobie megankę cc i teraz problem :(

Padł regulator jednej z tylnych szybek, zanim zgłębiłem temat wydałem trochę kasy w ASO aby podnieść szybkę i rozłączyli kostkę.

Nabyłem już regulator, cały mechanizm, ale z oglądanych filmików jak się do niego dobrać, cała operacja odbywała się na złożonym dachu do bagażnika.

Skoro szybka się nie chowa czy mogę otworzyć dach aby zdemontować te boczne skrzydełka na górze tylnej kanapy?

Cała operacja wymiany regulatora jest prosta, tylko ten dach musi być schowany, wszelkie poradniki i znajomi twierdzą że szybki muszą zjechać zanim dach się schowa .

Czy jest możliwe otwarcie dachu, gdy ta mała tyna szybka jest nieruchoma w pozycji zamkniętej?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno piszesz o megane II (w opisie nie masz informacji)? Jeżeli tak to czy pisząc o regulatorze masz na myśli to: Mój odnośnik

a pisząc o skrzydełkach to to (ten element na środku z przodu): Mój odnośnik

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meganka jest z 2006 roku , zamknąłem dach i boczne tylne okno nie podniosło się .

Po wizycie w ASO szybę podnieśli , rozłączyli kostkę aby przypadkowo okna nie opuścić, ale odpowiedź brzmiała "window regulator" do wymiany , cena z robocizną 400€ .

Na ebayu kupiłem cały mechanizm z silnikiem i kostką połączeniową , chcę zamienić cały mechanizm ,to prosta robota na góra 30 minut .

Na YT znalazłem filmik instr. jak to zrobić tylko tam facet miał schowany dach i szybkę opuszczoną , ja mam podniesioną i to mój problem , bo muszę dach złożyć żeby dostać się do śrub trzymających oparcie tylnej kanapy .

Pytanie brzmi czy mogę złożyć / schować dach gdy tylna szybka jest nieopuszczona ?

Czy dach lub jego mechanizm nie zawadzi o nieschowaną szybę lub jej mechanizm podczas składania dachu ?

Muszę zdjąć boczek , a jeden z wkrętów jest pod oparciem kanapy

Śruby tylnego oparcia są ukryte od góry pod plastikowymi pokrywkami po bokach pałąków przeciw kabotażowych. Dostęp do nich jest jedynie po złożeniu dachu z tąd wynika potrzeba jego złożenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to składany dach nie zahaczy o tylne okno podczas otwierania (dach idzie do góry). Większe niebezpieczeństwo jest gdy dach składasz i wtedy może okienko nie "przypasować" do uszczelki dachu (zależy jak są wyregulowane okna). Jeżeli się boisz to zawsze możesz awaryjnie ręcznie otworzyć dach. Mogę jutro zobaczyć jak otwiera się dach i czy możliwe jest zahaczenie podczas otwierania. Napiszę jutro, ale wg mnie przy otwieraniu nic się nie uszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź .

Potwierdzasz moje domysły i obserwacje , prześledziłem wiele "procesów" otwierania dachu i też zdawało mi się że dach we wstępnej fazie unosi się i szybka nie zawadza .

Po wymianie mechanizmu nie będzie już zagrożenia przy zamykaniu dachu , a nawet jeśli to mam tę instrukcję do ręcznego składania .

Dzieki raz jeszcze za zainteresowanie .

ps. Coraz bardziej lubię to autko , choc takie kapryśne chwilami ,muszę jeszcze wymienić radio bo to teraz to straszna bida :(

https://www.aliexpress.com/item/Car-PC-Audio-Radio-DVD-Android-5-1-1-GPS-BT-AUX-IN-DVR-WiFi-For/32766958006.html?spm=2114.13010308.0.0.Gq72iu

i to , żeby żonie żyło się łatwiej .

https://www.aliexpress.com/item/FOR-Renault-Megane-2-II-Car-Rear-View-Camera-Reverse-Parking-Camera-Reversing-Back-up-Camera/32725518632.html?spm=2114.13010308.0.0.Gq72iu

 

Dodano: 25 mar 2017 - 00:32

Naprawione .

Oczywiście mechanik z serwisu spłatał mi figla i zamienił regulatory stronami .

Podejrzewam że w celu szybkiej diagnozy podmienił zepsuty na drugą stronę , a dobrego wpiął w miejsce zepsutego , po czym rozłączył kostki w obu tylnych oknach .

Zabrałem się za naprawę i zonk na starcie , dach się nie składa , obie tylne szybki nie opuszczają się , tylko siąść i płakać.

Dostałem się do mechanizmów i podłączyłem kostki najpierw , jedno okno opuściło się drugie ani drgnęło, światełko w tunelu jakieś .

Od silniczka odkręciłem ten regulator "Temic" i podmianka przy tym niedziałającym , bingo , szybka ożyła

Nastepny etap , jak złożyć dach , po kilku diagnozach komputerowych , próbie awaryjnego otwarcia , kilku fajkach i przekleństwach zaciekawiła mnie wypustka , guziczek na lewym uchwycie żaluzji w bagazniku i nastapiło olśnienie że trzeba ją zasunąć :)

Dach "zagadał" wiec pozostało poskładać tapicerkę jak należy .

Po zainteresowaniu sie tematem i poszukiwaniach na ebayu znalazłem trzy rozwiązania problemu niedziałających regulatorów

1)zakup oryginalnego -drogo

2)zakup naprawionego , ale trzeba odesłać swój 1/4 ceny nowego

3)Wyrzucamy stary i wpinamy na kabelkach kostkę (robota chałupnicza z gwarancja 2 lata) 1/10 ceny oryginalnego nowego)

Ja przepłaciłem kupując cały mechanizm z regulatorem nie zgłębiwszy wczesniej tematu , nauka kosztuje .

Opcja pierwsza ,nic nie trzeba unaoczniać

opcja druga

opcja trzecia

- obie "samoróbki" dostępne na ebay , dziś to wiem , a nie znalazłem takiego info na forum , lub nie umiałem tak głęboko szukać .

...ale Wy to pewnie wiecie od dawna , a ja dopiero zacząłem przygodę z Renault :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich kolegów i koleżanki. Jestem nowy na forum. Mam megane II cc z 2004r od dwóch miesięcy. Chciałbym się dowiedzieć czy można przesunąć tylną półkę -chodzi o regulację tył przód. Dach chodzi płynnie jednakże po złożeniu tylna pólka przylega do krawędzi klapy bagażnika starła nawet trochę lakieru, natomiast odległość półki od tylnych siedzeń wynosi ponad 1,2 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

mam nasteoujacy proboblem w mojej Megance. Jakis zapsul mi sie mechanizm dachu, jak sie okazalo urwala sie koncowka oslonki od linki lewego zamka. Szybka wymiana i dach dzialal przez jakies 3 tygodnie. Ostatnio chcialem go otworzyc, niestety klapa podniosla sie i dalej nie idzie. Otworzylem ja z kluczyka i probujac zamknac blokowala sie, tym razem z prawej strony, zdjalem linke z zaczepu i poszlo. Dobrze lub nie ale zamek wyglada na sprawny, a juz na pewno linka nie jest urwana. Dodatkowo zauwazylem, ze polka za siedzeniami jest jakby odnizona w kierunku tylu auta. Czy mozliwe, ze to ona stanowi problem? 

 

Z gory dziekuje za pomoc. 

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!