Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamarzanie szyb w czasie jazdy.


Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakiś sposób żeby nie zamarzał szyba przednia podczas jazdy? Bo rano skrobałem i odmrażaczem i po np. 100 metrów jazdy na ulicy nic nie widziałem i musiałem na chybił trafił wjechać na pobocze żeby znów skrobać i użyć odmrażacza ponownie i tak przez 3-4 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie będą interweniować na terenie prywatnym? Jest przepis zabraniający pozostawienie auta z pracującym silnikiem i oddaleniem się od pojazdu, ale mało kto się tym przejmuje. U mnie rano to nawet ludziska odpalają auto i idą do domu, i wracają po 10 minutach. I jest jeszcze jeden przepis, że auto nie może być skierowane rurą wydechową w kierunku okien jeżeli odległość między oknami a miejscami parkingowymi jest mniejsza niż 10 metrów. I jeżeli jesteś przy aucie i rura wydechowa nie jest skierowana w stronę okien to mogą co najwyżej pomarudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis mówi że w terenie zabudowanym nie można pozostawiać silnika włączonego na dłużej niż min. Inna sprawa że nikt z zegarkiem nie mierzy - odpal autko i zacznij skrobać szyby. A potem normalnie jedź. I nie używaj odmrażaczy i innej chemii - ja kiedyś też korzystałem z tego ale tylko mi paćkało szyby i właśnie jak był produkt niskiej jakości to mu się zdarzało przymarznąć. Generalnie odpal auto, skrob szyby, potem ciepły nawiew na szybke i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jeszcze jedno jest ważne

wielu osobom wydaje się że cieplej się nam zrobi w zimie gdy będziemy mieć zamknięty obieg powietrza-tzn powietrze z wentylatorów ustawiają w pozycję tylko z wnętrza

wiele razy widziałem jak tacy osobnicy jadą z parą na szybach jakby w środku mieli 1000 czajników gotujących wodę.

 

o dziwo w zimie i kiedy jest wilgotno trzeba jezdzic z powietrzem z zewnątrz.

 

dodatkowo kto ma klimę ten wie że w zimie też jej się używa przy gorącym nadmuchu tak tak!

puszczenie klimy na szybę odparowuje ją bardzo szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też korzystałem z klimy na ciepłe powietrze i zawsze działa, szybko odparowywuje, ale też gdzieś wyczytałem, że nie powinno się tego robić. Używałem też odmrażacza i powiem Wam, że sprawdził się. Rano nie było żadnego problemu ze zgarnięciem lodu z szyby, ale też nie parowało w środku tak bardzo, więc był skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już będzie 3 zima jak mam automatyczną klimatyzację. Przez cały czas, niezależnie czy lato czy zima, jest przełączona na automat i tylko sobie odpowiednio temperaturę ustawiam. Obecnie mam na 22°C. Czasami, w razie potrzeby, na moment włączam przycisk dobra widoczność. Poza tym o wszystkim decyduje automat i przeważnie jego decyzje mi odpowiadają.

Nawet się nie zastanawiałem co i jak jeszcze poustawiać, bo nie miałem takiej potrzeby.

Nawet się nie zastanawiam czy klima się włączy przy niskich temperaturach na zewnątrz czy też nie, jak wieść gminna niesie, jeśli szyby nie parują, a tak jest, to mi to LOTO.

Jeszcze tylko filterek kabinowy muszę wymienić bo czeka na wymianę.

W starszym sceniolu AC też jest stale włączona i tylko temperaturę i kierunek nawiewu się zmienia według potrzeb.

Te 0,5l/100km więcej, to detal w porównaniu z wygodą.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!