Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem w 1.9dci, mianowicie gdy zrobiło się chłodniej pojawiło się owe cykanie dochodzące z panelu klimatronika (słychać jakby przekaźnik przełanczał co powien czas). Dzwięk podobny do tego jak przy włączonej tylnej wycieraczce. Ustaje w miare nagrzewania się auta. Klima jest wyłączona nastawy nadmuchu obojętne. Po wyłączeniu nadmuchów przestaje więc wspomaniana w jakimś temacie poduszka skrzyni odpada.

 

Czy tak może zabezpieczać się silnik przed oddawaniem całego ciepła na kabine?

 

W M3 1.6 znajomego nie występuje takie zjawisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, choć działanie i cykanie przekaźników na tej samej zasadzie i pomyśle jest oparte. Przekaźniki i grzałki nurkowe grzejące płyn przed nagrzewnicą były w starszych Lagunach, Clio i trudno mi powiedzieć gdzie jeszcze.

Tu chodzi o przekaźniki, które włączają elektryczne grzałki powietrza przechodzącego przez zespól nawiewu. Jest włączana jedna, dwie lub wszystkie 3 grzałki w zależności od ustawionej temperatury na klimatroniku, wartości temperatury zewnętrznej i w kabinie. To słyszalne cykanie to właśnie przełączanie 2 przekaźników sterujących tymi grzałkami. Przekaźniki i grzałki są w kabinie, dlatego to jest słyszalne. W Lagunach było to wszystko pod maską.

Zapewne zauważyłeś ze już po minucie z nawiewów czuć ciepełko, a silnik jeszcze nie jest nagrzany. Te elektryczne ogrzewanie działa do czasu, aż silnik osiągnie 60 stopni.

Tak przynajmniej to działa w megankach i sceniolach II. W trójce raczej powinno być bardzo podobnie.

Chcesz wiedzieć więcej popatrz w temat dla dwójek:

http://megane.com.pl/topic/27278-grzalka-elektryczna-w-nawiewie-kto-posiada/

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz tego rozwiazania nie widziałem, miałem poporzednio Mondeo mk3 w którym występował dogrzewacz płynu na 3 świece żarowe i wydawało mi się że w jednej megance 3 która miała rozebrany przód widziałem takie samo urzadzenie na przewodzie.. zaraz zgłebie temat dzięki za pomoc

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi sie zaabserować ,I tak jak słusznie gdzieś ktoś napisał uzależnione jest od obciążenia alternatora , cykanie ustaje wraz ustabilizowaniem obrotów silnika chyba ze osiągnięta zostanie temperatura i odlanczane są poszczególne grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pozwolę sobie, się włączyć w temat, ponieważ ostatnio gdy zrobilo się chłodniej zasłyszałem w swoim aucie to irytujące "cykanie"

To co właśnie zdążyłem zaobserwować to to iż cykanie występuje głównie po zmianach biegów, przed i po dodaniu lub odjęciu gazu.

Czyli to co wyczytał kolega Tytan555 ma przynajmniej w moim aucie odniesienie.

A więc trzeba się z tym nauczyć żyć...?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem sie pewenie spalą te grzałki @problem@ ustanie :) już coraz mniej zwracam na to uwage :)

Możesz też nie włanczać ogrzewania zanim silnik nie nagrzeje sie do swojej temperatury :(

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!