Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FELGI STALOWE


Sebaczaj

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki problem, przełożyłem sobie koła na zimowe ale przykręciłem stalówki tymi samymi śrubami co były przykręcone alufelgi, alu mam oryginalne od renowki 16''

no i nie wiem czy zrobilem dobrze bo śruby mają taki kołnierz ruchomy... nie wiem czy do stalówek nie powinny być inne ;/

tak wygląda śruba:

ceca36fa58755d24med.jpg

tak stalówka:

e991c3865cd1ba13med.jpg

a tak przykręcona:

c968328ae2b71644med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrub do felg aluminiowych nie można stosować do stalówek.

Kto Ci tak powiedział, koleś z serwisu gdzie kupiłeś te śruby? Wierz im dalej, a będziesz ich stałym klientem. Oczywiście przygotuj gruby portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

AVE

Hyh, wiec tak: Tekie te dziwne stalowe ruchome pierscienie na srubach, jakimi sa przykrecana alusy sa zrobione wlasnie do alusow. A po co? Aluminium jest metalem (dokladnie felgi sa zrobione ze stopu aluminium + cos tam jeszcze - nie o sklad chemiczny nam idzie) duzo bardziej miekkim niz stal i te ruchome pierscienie sa po to by przy wkrecani/wykrecaniu sruba nie scierala gniazda przeznaczonego na stozek. Z racji tego ze aluminium jest miekkie ow ruchomy pierscien wpasowuje sie w otwou a sruba slizga sie po nim a nie po scietym otworze w feldze aluminiowej. Zakrecajac stalowe felgi tymi wlasnie srubami zmieniasz ksztalt (geometrie) owego pierscienia (niestety zakrecajac srube z pierscieniem do felgi stalowej "prasujesz" go). Tak odksztalcony pierscien po ponownym wkreceniu w dgniazdo felgi alminiowej "rzezbi" ow otwor i gniazdo robi sie coraz glebsze - oczywiscie nie poglegi sie o 5mm po 2 zakreceniach - ale poto sa sruby ze stalowymi rpiescieniami ruchomymi.

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kupiłem w sierpniu megane 1,4 98 r, jest ona na felgach 14. Miałem opony zimowe 13, więc postanowiłem zakupić felgi 13, w końcu tańsze niz opony. Według "wymiarów, rozmiarów i inne ważności" nie powinno byc problemów skoro oryginały to 13, a miałem felgi właśnie od renówki. Więc po długim czekaniu mam założone te opony, i przychodzi do zakładania a tu...klops, nie pasuje, zaciski większe i musza być 14. Z tego wniosek ,że na 100 % nie należy ufać tym rozmiarom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przy tym silniku i w tym roczniku nie występowały zaciski o rozmiarze większym niż 238mm a skoro je masz to ktoś to zmienił i tego już ani ja ani autor instrukcji nie przewidzi

post-263-1197759727_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!