Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FAP - czy to normalne/akceptowalne w rocznym aucie?


arrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W trakcie swoich poszukiwan wymarzonego auta natrafilem na Megi 1.5dCi 110KM z 2011 roku. Auto krajowe, z pelna historia serwisowa, przebiegiem 25 tys.

Niby wszytsko ok, ale jest jedno "ale"... zagłębiając się w historię seriwisową natrafiam na 2 wpisy:

przebieg 7 500 - czyszczenie filtra czasteczek stalych +wymiana oleju i filtra

przebieg 16 000 - to samo...

 

czy to nie dziwne? Ok, zakładając ze auto jezdziło cały dotychczasowy przebieg w cyklu miejskim, powinny dziać się takie rzeczy?

czy "wypalanie" w sposób znaczácy skraca zywotnosc filtra?

Co o tym myślicie?Jest się czego bać?

 

Dodam, że auto ma jeszcze 3 lata gwarancji limitowanej przebiegiem 80000...

 

Dzięki za wszelkie uwagi,

pozdrawiam!

Edytowane przez arrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że auto było używane w mieście. Z teg co wiem to renówki nie mają problemów z tym filtrem.

Ja mam auto z FAP i jak do tej pory (ok. 45 tys km) ani razu nie miałem problemu. Jaza mieszana ok 50 % miasto reszta trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się już z takimi problemami filtra FAP ale w większych odstępach kilometrów. Było to mniej więcej co 15-20tyś km. Powodem była niewłasciwa jazda tym samochodem. Cały czas w mieście, przejazdy bardzo małych dystansów i jazda na wysokich biegach przy 1500-1600obr. Filtr nie miał możliwości wypalić się samoczynnie i zapychał się powodując pojawianie się błędu. Dopiero jak własciciel zaczął co jakiś czas jeździć na autostradę i trzymać obroty powyżej 2000 problem zniknął. Wymiana oleju i filtra po każdym wypaleniu jest zalecana z racji że paliwo podczas wypalania dostaje się do oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nieumiejętnie obchodził się z autem to możliwe, że trzeba było w serwisie dokonywać wypalenia. Możesz ustalić kod silnika - K9K... - lub czy silnik posiada dodatkowy wtrysk do wypalania FAP-a? Takie problemy z FAP-em były w silnikach bez dodatkowego wtrysku, jeśli to samo jest w nowszych to... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprobuje wyciagnac kod silnika. Gosc usilnie twierdzil, ze to wersja "energy", ale nie wiem czy w 2011 one juz byly w Meganach?

Ale co do samego filtra - myslicie ze to ze byl dwukrotnie czyszczony jakos znaczaco wplynie na jego trwalosc? jest w ogole jakis limit tych operacji?

 

pozdrawiam,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to nie jest wersja "energy", raczej chodziło mu o "eco". Łatwo to ustalić, wersja "energy" ma 260Nm i została wprowadzona w ph2. Chyba nawet nie jest oferowana w PL.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum jest info, (niepotwierdzone) że w Sceniolach II jest ograniczona ilość takich serwisowych wypaleń, Niestety miejsca tego posta nie wskażę.

A co do samych FAPów i krótkich tras, to mam kumpla który miał podobne problemy z Seatem Toledo III. Trasa dom praca, praca dom 5km i kilka okazyjnych zazwyczaj w ruchu miejskim. Ze łzami w oczach relacjonował, że nawet co 2 tygodnie auto woła o wypalanie.

Sprzedał po 3 miesiącach i ma spokój.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!